UEFA Champions League 2010-2011

Кој ќе ја освои Лигата на Шампионите?


  • Вкупно гласачи
    171
  • Гласањето е завршено на .

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Немрднувањето на Реал не е некој фактор кој ја покажува јачината на лигата. Лошото управување со клубот е неговата најголема пречка која му го задава ударот непоминување на тоа осмина финале. Секоја година управата менува тренер и купува тон играчи.

Браво за објективноста и искреноста! :salut:
 
Н

'Никола'

Гостин
Се се ама кога ќе видам фан на Баерн да соли памет дека Германската лига е посилна од Шпанска ми се кења. Ебати лигата кога аматерски клуб секоја година станува шампион. Една година шампион а другата се бори за опстанок и единствениот гигант неможе да избори место за ЛШ. Сите тимови после Барса и Реал се Амди Бајрам за било кој клуб во Бундесот
А што има ова врска со темава?
 
M

Mario Gómez

Гостин
А што има ова врска со темава?
Остај ги па ти, лани памтиш од Челзи навијачите како јадеа дека Челзи бил класи над Баерн, или Манчестер ќе не тепаше као на Рома што ја тепа и после кутрите ремет јадеа сите ко јубенташи.:poss:

Сеа реалциве параноја ги фаќат се ближит 1/8 финалето.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.304
Поени од реакции
15.538
Реал ќе го поминат осминафиналето, Мурињо си ги има утакмициве а и Лион не се нешто посебно јаки. А Баерн лани беа добри, но немаа среќа, исто како и оваа година.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.449
Поени од реакции
22.126
После незрелоста што ја покажаа вчера против Њукасл, не знам што може да ги снајде Арсенал во 1/8 финалето.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Би сакал да ги видам Реал и Барселона во финалето , а ако се во форма и Баерн може да замеша прсти пак во ЛШ :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.449
Поени од реакции
22.126
Би сакал да ги видам Реал и Барселона во финалето , а ако се во форма и Баерн може да замеша прсти пак во ЛШ :)
Јас би сакал да ги видам во 1/4 финалето, кое се игра во април. Покрај двата сигурни дуела, посакувам уште две Ел-Класика во Април.:)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Јас би сакал да ги видам во 1/4 финалето, кое се игра во април. Покрај двата сигурни дуела, посакувам уште две Ел-Класика во Април.:)
Ехее многу густо би било тогаш , во еден месец толку натпревари да се играат :)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Јас би сакал да ги видам во 1/4 финалето, кое се игра во април. Покрај двата сигурни дуела, посакувам уште две Ел-Класика во Април.:)
Tи и Фарса и Реал ги сметаш у 1/4 финале веќе бре? Браво браво :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.449
Поени од реакции
22.126
Tи и и Реал ги сметаш у 1/4 финале веќе бре? Браво браво :)
Овие првите Арсенал неможе да ги сопре, а за Реал ќе видиме. Тешко, ама време е да се сруши традицијата.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Tи и Фарса и Реал ги сметаш у 1/4 финале веќе бре? Браво браво :)
Јас за клуб Фарса не сум слушнал, ама имам слушнато за Барса.....ако си бил пијан можда си ги смешал буквите блиску се на тастурава и да ги сметаме за у 1/4 со оглед на тоа дека Љукасл им дава 4 гола на Арсенал, а не па Барса.
Peace:smir:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Јас за клуб Фарса не сум слушнал, ама имам слушнато за Барса.....ако си бил пијан можда си ги смешал буквите блиску се на тастурава и да ги сметаме за у 1/4 со оглед на тоа дека Љукасл им дава 4 гола на Арсенал, а не па Барса.
Peace:smir:
Со 15 играчи не 4 и 104 ќе дадиме.Сега ако немаш попаметно да кажеш,а немаш шиби и :drk:на Ф АРСА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom