UEFA Лига на шампиони 2013/14

Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
На една недела пред почетокот на преносите во Македонија мислам дека е време да се поткрене атмосфера :icon_mrgr:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682

Сезонава кај и да е,повторно Рејал-Барса за амбиентот да биде поубав.:vozbud:
--- надополнето: 11 септември 2013 во 20:09 ---
Како можев да заборавам.:facepalm:

Ла Децима!:love::love:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795

Сезонава кај и да е,повторно Рејал-Барса за амбиентот да биде поубав.:vozbud:
--- надополнето: 11 септември 2013 во 20:09 ---
Како можев да заборавам.:facepalm:

Ла Децима!:love::love:
Какви децими какви бакрачи ова финалево што беше сеа ми е едно од најдобрите што сум ги гледал покрај тие на Милан.

Значи класика, седнат некаде со пивце и скарица и мераци.

Го глеав со другари што не пратат фудбал воопшто ама не тргнаа поглед од телевизор, според мене Реал - Барса е исфорсирано финале и ако се случи може само да биде разочарувачко знаејќи ги односите на двата клуба.

Едно од најдобрите финалиња и нема да иам ништо против ако и оваа сезона биде исто.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
В среда Наполи - Дортмунд ќе биде супер натпревар.
За разлика од лани Дортмунд добро влезе во сезоната, почетокот секојпат им беше проблем и исто така лани во ЛШ првата утакмица со Ајакс не беше најнај. Лева во 89минута го даде голот и ми се чини тој момент беше клучен за турнирот. Имаше нервоза нели за предланската слаба сезона во ЛШ, се надевам само дека ќе стартуваат со победа над Наполи пошто така ќе биде многу полесно.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Godinava kje bide mnogu interesno, ima poveke ekipi koi ke atakuvaat za peharot. Spored mene eden od Real i Juve i pak Baern se najgolemi favoriti tuka se i Barsa, Dortmund i Mancester City . Od ovie 6 ekipi ke gi baram polufinalistite.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom