Twin Peaks

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.552
Поени од реакции
14.221
Почело је, почелоооооооо
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.729
Поени од реакции
7.549
Новава сезона не личи дека ќе биде продолжение на Твин Пикс, туку на 16 саатен Дејвид Линч филм.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.133
Поени од реакции
32.861
Го гледа некој чудово? Јас сум до третата епизода и не знам, Линч како старее се потешки дроги зима очигледно, тешки психоделични трипови е серијава моментално, ама си има шмек.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.412
Поени од реакции
31.730
Jaс првите 4 ко излегоа ги изгледав. Чекам да се потсоберат сега епизоди да продолжам. Не е како старата, ама мене ми е јака. Впрочем го има она Линчовското во себе истрипаното и уживам дури гледам.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.423
Поени од реакции
2.157
Многу коли ми има у Twin Peaks, и многу реклами (Apple, Dell, Sony, Mercedes...), не знам за вас... Не дека не сакам, ама у оригиналната (првите две сезони) малце поинаква беше атмосферата.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.133
Поени од реакции
32.861

Секој прав фан на Линч примети дека у 10 епизода пејачката што ја пее песната на крај е истата онаа од Мулхоланд Драјв, јас ја познав одма по гласот и бев 99% сигурен дека е она, после во одјавната шпица ми се потврди и тој 1%.

Е затоа го сакам Линч ради таквите работи.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.133
Поени од реакции
32.861
Само ја ли го гледам чудово тука? Со секоја измината епизода, се повеќе ми легнува.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.412
Поени од реакции
31.730
И јас ве дружам :D Коска си е.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.066
Поени од реакции
1.144
ФБИ агентот Tammy Preston односно Chrysta Bell ке гостува на Cinedays фестивалот:


Иначе и јас ја пратам серијата, сега засега е одлична :D
 
Последно уредено:

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.167
Поени од реакции
3.479
Едно од поинтересните моменти во серијата кога Дејвид Духовни беше транс :D И кога Дејвид Линч зборуваше со +50 децибели повеќе од нормалата :pos:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.133
Поени од реакции
32.861
Батали GOT финале, ова беше ремек дело- 16 епизода, една од најдобрите ТP eпизоди од сите три сезони.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.133
Поени од реакции
32.861
Требаше да претпоставам дека вака мистериозно и необјасниво ќе заврши.

Купер=Ричард?

Алтернативна реалност, сон? Исто како во Мулхоланд Драјв.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.434
Поени од реакции
6.122
Изгледав 4 еп и морам да признаам дека малце напорно е гледањето. Се надевам до крајот се се објаснува и има јак крај, пошто ова досега каша попара е сето :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom