Twilight

Член од
13 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Filmot mi se svigase.. Sea idat na red knigite! Dali nekoj gi procital?

Inace Bella vo filmot bese stvarno mnogu ubava... :kesa:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
45
Поени од реакции
3
Cekam prvo da izleze na makedonski knigata, pa posle da go gledam filmot. Mi se cini deka e interesna :)
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Филмот е преубав, само имам информации дека повеќе дела се, а не можам да најдам:toe:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Филмот ми е разочарување.
Книгите,сите 4, ги имам ама изгледа ке помине време пред да или ако некогаш ги зачитам.
Приказнава е пишана од домакинка која нашла за сходно за пише нешто помеѓу ручеци.Затоа највише не ми се рчкаат книгиве,да не се разочарам скрос.
 
М

Мрак

Гостин
Мене ми се допадна филмот.Ме воодушеви љубовта претставена помеѓу двајцата:smir:Многу убав филм
 
Член од
26 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
gi imam procitano site knigi, i se interesni ako sakas takvi knigi a ako si :D togas ti garantiram deka ke ti bidat zaraza dodeka gi citas isto vtorata kniga od serijalot e najlosa i e ustvari kako premin od prvata kon tretata, nema nekoe dejstvo mn vazno, a cetvrtata e najdobra od site i stilot na pisatelkata e mn podobar
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
Филмот е преубав, само имам информации дека повеќе дела се, а не можам да најдам:toe:
1. Twilight
2.New Moon
3.Eclipse
4.Breaking Dawn

toa ti se cetirite knigi od Stephenie Meyer.
Mislam deka mozes od nekade da gi naracas na angliski, no neznam dali seuste ima na makedonski prevod

go gledav filmot i mislam deka e sladok (da gi trgneme moite posebni custva i mislenja za vampiri :vozbud:). prikaznata ne e nesto voodusevuvacka, no dosta dobri elementi ima filmot.
 

Mace^

* PLAY LOUD *
Член од
1 април 2009
Мислења
12
Поени од реакции
1
Filmot go gledav dva pati a i knigata ja zacitav,
stvarno dobro osmislena prikazna, do sekoj detal
Btw, sega izleguva uste edna kniga za toa kako se snimal filmot, interesni slucki od pozadi kameri i zosto Stephenie Meyer gi izbrala tie glumci.
ama kaj nas kako i se ostanato ja nema:(
 
Член од
12 април 2007
Мислења
21
Поени од реакции
4
Od filmot iskreno bev mnooogu fascinirana i go gledav nekolku pati
ama sea e na red knigata i se ke bese ok dokolku ja citav na makedonski a jas ja citam na slovenecki i malku mi e :S ama se snaogame :)
 
Член од
8 април 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
филмот го гледав и веднаш ги симнав книгите да ги прочитам, ги завршив за една недела ... првата книга беше подобра од филмот..втората ми беше малку смотана, стварно не се дешава ништо посебно освен што Edward сака да се покаже голем фраер па решава да се убие а Bella изиграва глупости,одејќи неколку месеци како зомби меѓу луѓето, и на крај тука е и Jacob кој ме ненормално многу иритира - значи дефинитивно сум Team Edward. Третата книга беше добра , не да не, ама последната најмногу ми се допадна..стварно стилот е созреан на крајот.
Btw има уште една книга т.е. полу-книга..се вика Midnight Sun и е уствари иста како и Twilight ама од гледна точка на Edward само не е завршена до крај..само до 12 поглавје :nesum:. Иначе откако е напишана Twilight , Meyer ја напишала Forever Dawn [ не Braking Dawn ] ама у книгата имало многу хард кор секс и као не била пригодна за младата публика. Сега брзо изглезе и The Twilight Saga : The Official Guide, што као треба да им помогне на сите кои не ја разбрале тетралогијава да се снајдат...



ПС треба на 20 ноември да излезе New Moon филмот а Eclipse филмот е закажан за 10 јуни или јули 2010

ППС на кого не му се чита може и audio book да си даунлодира :smir:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Единствено добро што излезе од филмот е песната Paramore- Decode. Филмот ви е уште еден доказ дека може да станете милионер од пубертетлии.

Книгите ги имате во Икона во Рамстор 700 денари мислам дека се сите. Може на саевов со некој попуст ќе го најдете
 
I

Intex

Гостин
Единствено добро што излезе од филмот е песната Paramore- Decode. Филмот ви е уште еден доказ дека може да станете милионер од пубертетлии.

Книгите ги имате во Икона во Рамстор 700 денари мислам дека се сите. Може на саевов со некој попуст ќе го најдете
Сите книги за 700 денари или? И на Македонски се книгите или на англиски?
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Сите книги за 700 денари или? И на Македонски се книгите или на англиски?

Само што се вратив од саемот и видов дека е 500денари:wink:

Инаку мене воопшто не ми се допаѓа филмот,го гледав бидејќи сите напнаа во школо па си реков ајде да видам,ама не ми се допадна,Хмм вампири:nenene:
 
I

Intex

Гостин
Само што се вратив од саемот и видов дека е 500денари:wink:

Инаку мене воопшто не ми се допаѓа филмот,го гледав бидејќи сите напнаа во школо па си реков ајде да видам,ама не ми се допадна,Хмм вампири:nenene:
Па башка тоа со вампирите е поинтересното. И после толку страдања кои ги доживеал Едвард во животот сепак на крај љубовта победува. Инаку книгите се далеку подобри од филмот. Ја пред 2 саати ја дочитав првата, вечерва ке ја почнам втората и книгите се поинтересни, поради начинот на опишување и интересните случки кои не се толку добро претставени во филмот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom