Turkish Airlines Euroleague 2023/24

Кои тимови ќе стигнат до четвртфиналето (максимум 8 можни одговори)?


  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 септември 2023
Мислења
924
Поени од реакции
1.398
Koja bese fintata so Kemba, zasto ne igrase vo plejofot ?
Jas mislev Monako go cuvaat vo regularna sezona a potoa vo playoff ke im bide specijalno oruzje. Teska prevara od igrac.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.580
Поени од реакции
16.478
Не би се осудил да го кажам превара, прво прва сезона му е во Европа, второ повредите го унакажаа, тоа што е големо име и што сите очекувавме добри партии, јбг.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.409
Поени од реакции
109.073
По она што го читав на твитер од америчките новинари лани, колената на Кемба се во полураспадната состојба и нема ништо од него веќе за било каков вид на озбилна кошарка. Затоа и не продолжи во НБА, а верувам дека и набрзо ќе ја заврши кариерата со оглед на тоа дека не може да сврзе 2 утакмици. Јебига, има некои играчи што се како од стакло правени, најсвеж пример вака што ми текнува е Брендон Рој, страшен играч ама мораше прерано да ја заврши кариерата ради хроничните проблеми со колената.

Мајк Џејмс у Партизан би било права ствар, како што е упаљач од играч има по 80 поени у просек да има пред 20.000 навивачи секоја текма.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.580
Поени од реакции
16.478
Хезоња пушта (лажни) сигнали, Чима Монеке исто е во оптег, а после она вчера на Вилијамс-Гос и тој е интересен.

П. С. Како се полетаа сите медиуми да пишуваат за напуштањето на Пантер, па дури и нашиве, а се беше измислица на еден глупак. :pos:
 
Член од
11 мај 2024
Мислења
24
Поени од реакции
95
Мајк Џејмс у Партизан би било права ствар, како што е упаљач од играч има по 80 поени у просек да има пред 20.000 навивачи секоја текма.
Ќе го видат ќарот од Мајк Џејмс ако продолжи илз да го пука плусој на секое. Од 30 пати шо го има пишано, 29 минус има излезено.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
924
Поени од реакции
1.398
Ќе го видат ќарот од Мајк Џејмс ако продолжи илз да го пука плусој на секое. Од 30 пати шо го има пишано, 29 минус има излезено.
Poveli igraj kontra na moite tipovi.
Skoro sekoj den postavuvam tipovi vo temata Kladilnica, probaj si ja srekjata igraj kontra.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.764
Поени од реакции
5.141
Што им е на звезда го земале и Канан од Олимпијакос имаат 4 плеја во екипа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom