Tulsa King

Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763
MV5BYmI3N2EzOWQtZjFiMi00MjgwLTgzN2UtZGI0ZGY1ZDQyOTRiXkEyXkFqcGdeQXVyMTUzMTg2ODkz._V1_FMjpg_UX1...jpg

Tulsa King создадена од Taylor Sheridan (креатор на Yellowstone) и Terence Winter (креаторот на Sopranos и Boardwalk Empire) со Sylvester Stallone во главната улога кој глуми old school New York gangster кој штотуку ја заврши казната затвор од 25 години.По ослободувањето мафијата го испраќа во Тулса, Оклахома за да воспостави криминална организација таму. Не познавајќи никого во областа Сталоне бара нова екипа која ќе помогне во воспоставувањето на неговата империја.
До сега се излезени три епизоди и ми остава одличен впечаток и има потенцијал да биде феноменална серија.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.462
Поени од реакции
8.652
Де ако има некој добар торент од првите три епизоди нека пушти.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Де ако има некој добар торент од првите три епизоди нека пушти.
На замунда ги имаш, вчера ја симнав третата епизода и неми текнува дали ги имаше претходните ама мислам дека ги имаше.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
vo svedska na arbeiten, ama momentalno doma mkd.
go nemam toa sky, samo hbo i netflix
Бајо не сме Шветцка симињај уторент/битторент и иди на замунда. Нема да те кодошиме кај швеѓаните кои патем се основачите на пајретбеј.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Не сум слушнал подобро логично објаснување од ова зошто ти е потребна диплома.
LOL, не ти препорачувам да слушаш објаснувања за факултет од факинг Capo :ROFLMAO:

Предобра, Сталоне гази
Гази ама за жал нешто слушнав дека изјавил тешко втора сезона зашто многу напорно било да снимаш серија за разлика од филм.
 
Член од
6 јануари 2023
Мислења
69
Поени од реакции
143
Не е лоша но некако очекував многу повеќе со оглед на тоа кој стои позади серијата.
Инаку Сталоне сам ја води серијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom