Tribute to Marley на Школка - 11.05.2009

Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
11 Мај – спој на младите, хуманоста и реге-музиката

Голем реге-концерт ќе се одржи на 11. мај 2009. година во периодот од 11-23 часот во Градскиот парк - Школка, каде посетителите ќе бидат сведоци на создавањето на еден прекрасен спој помеѓу младите, хуманоста и музиката.

Со подршка на Црвен крст на Република Македонија, самите изведувачи кои го организираат овој настан на љубителите ќе им овозможат еднодневно реге-хуманитарно дружење.

Под слоганот One love (една љубов) традиционалниот Боб Марли - Ин мемориам добротворен концерт, кој се организира изминативе шест години во градскиот парк на оваа дата, и ова година ќе настапат DJ Charley, Luka, Irie Pirate, Irenska, Rasta Girl и Pedro, како и бендовите Lilit vs. Amon Mra, Canon и други.

И оваа година, манифестацијата е поддржана од Црвениот крст на Република Македонија и е дел од програмата за одбележување на Неделата на Црвен крст во склоп на Глобалната кампања на движењето Наш свет. Ваш Потег., која официјално стартува на 8. мај со одбележвање на трите најзначајни јубилеја на движењето.

Во склоп на активности во Градскиот парк ќе се одржи трибина на тема Улогата на младите во Црвениот Крст, со почеток од 11:30 часот, додека постојано за време на овој концерт ќе бидат поставени и информативни штандови, каде младите ќе имаат можност да се запознаат повеќе со профилот на организацијата, активностите, како и начинот на кој тие можат да станат дел од Црвениот крст.

Овој настан секоја година собира неколку илјади посетители и е најголемиот самит на реге и ска музичарите од Македонија. Секако, голема поддршка добивме од уметниците, кои на овој добротворен настан редовно настапуваат без никаков надомест.

По завршување на програмата во Градскиот парк, забавата продолжува во ноќниот клуб Кастро каде што влезот е бесплатен.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Секоја година одам во парк, ама оваа ќе продолжам и во Кастро на афтер, сигурно ќе биде весело, како што беше и за роденденот...:) Идемо рекордс
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
47
Идеме обавезнооо :smir:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ова се поштуе таму сум обавезно
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Секоја година одам во парк, ама оваа ќе продолжам и во Кастро на афтер, сигурно ќе биде весело, како што беше и за роденденот...:) Идемо рекордс
Eве прилика да пивнеме по едно пивце на убава музика!
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
дали има година каде што не свират cannon / amon mra? :uvo:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.465
дали има година каде што не свират cannon / amon mra? :uvo:
Криво ти е што нема панкеришта?! :)

Па да имаа некои спонзори па да донесеа реге бендови и од соседните држави :))

Јас за жал сум на курс во понеделник, така да, нема да можам да одам и ќе ми биде прво прескокнување после долги години.

п.с. ќе го сменам насловот на темата, се надевам нема никој да се лути :)
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Ќе одам, ќе поснимам и со камера за тие што пропуштиле :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
После работа се паркирам у парк, пифце за живце....лезети :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Точкест, ќе се видиме таму
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
До сега бев, после школо онака, се е топ само што времево е изгор!
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
до колку трае настанов вечер???
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Јас само што се вратив од парк :)
Ептен беше убаво... баш се расположив :cheeky1:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom