TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Ангеле, друг пат кога ќе сакаш нешто да објавиш а си направил скриншот со телефонот, прво исечи ги непотребните и празни делови и намали ја резолуцијата. Две фотографии од по 1080x2340 пиксели е премногу. Без лутење.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Што мислите што е подобро да се земе во моментов Тотал Тв или Мсат
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
812
Поени од реакции
472
Total TV prednosti:
- EON app, gledas na telefon, laptop, smarttv i mozes da vrakas programa 7 dena na nad 50 kanali
- Besplatno HBO, Cinemax...
- Nova, Sportklub, Pikaboo (united.group)

MTEL TV prednosti:
- Site RTS kanali + 20 MTS srpski (K1, Kurir, Toxic, Blic, Happy 5 kanali...)
- Arenasport 10 kanali
- 6 MRT kanali, na Total nema MRT2, 3, 4 i 5(ova ironicno)
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Total TV prednosti:
- EON app, gledas na telefon, laptop, smarttv i mozes da vrakas programa 7 dena na nad 50 kanali
- Besplatno HBO, Cinemax...
- Nova, Sportklub, Pikaboo (united.group)

MTEL TV prednosti:
- Site RTS kanali + 20 MTS srpski (K1, Kurir, Toxic, Blic, Happy 5 kanali...)
- Arenasport 10 kanali
- 6 MRT kanali, na Total nema MRT2, 3, 4 i 5(ova ironicno)
Gledam na veb stranata na Total Tv deka za istite pari MTEL nudat mnogu mnogu poveke kanali a ne mi e za Arena Sport i onaka ne gledam toa samo mi e za srpski serii, makedonskite televizii i muzicki.
A neznam dali toa na Total Tv se site kanali poradi toa sto i sam gledam deka stranata ne im e promeneta dolgo vreme stojat i onie Total Mix paketite so ADSL i SunWireless
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2021
Мислења
812
Поени од реакции
472
Gledam na veb stranata na Total Tv deka za istite pari MTEL nudat mnogu mnogu poveke kanali a ne mi e za Arena Sport i onaka ne gledam toa samo mi e za srpski serii, makedonskite televizii i muzicki.
A neznam dali toa na Total Tv se site kanali poradi toa sto i sam gledam deka stranata ne im e promeneta dolgo vreme stojat i onie Total Mix paketite so ADSL i SunWireless
Ne se site kanali, imas eden kup slobodni... od srpski imas Nova S (Nova HR, BH & M), N1, Prva, B92, Happy, Pink eden kup kanali, IDJTV... ali na MTEL gi imas site srpski osven ovie na United.group.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
812
Поени од реакции
472
nitu online nitu pa ti stigaat smetki doma, si ja uplakas sumata na elektronsko bankarstvo od bankata tvoja ili na uplatnica poshta/banka
Автоматски споено мислење:

nisto cudno da ja napustat Mk, vekje ogromen del od kaj niv se prefrlija na MTEL plus AVMU gi tuzi zs ne gi emituvaat MRT 2-5, da bea zainteresirani za Mk oddamna ke gi pustea ovie kanali i ke gi stavea makedonskite vo HD
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Ako ima nekoj na forumov sto koristi Total Tv, mozat li da se plakjaat smetkite onlajn?
Total e katastrofa, nema smetki, nema elekteonsko, samo na banka ili so uplatnica... Pred x vreme sami ja pokacija pretplatata, bez nikakvo izvestuvajne, mojot dogovor 8m po 1denar ostatokot do 24m po 599, a si go pokacija sega e 699...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom