TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
13 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
125
Уште пред 10 дена нарачано, сеуште не доагаат за инсталација, сите ресивери им се потрошиле, чекаат нова нарачка на ресивери да им стигне. Викаат во наредни 10 дена би требало да стигнат (20 дена од денот на нарачка ке биде).
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
93
Поени од реакции
47
Инаку од месец Мај, Тотал Тв си ги покачи фино лепо цените за +100 денари...
Така да не се и баш ефтини 700ден + провизија во банка, бидејќи не стигаат сметки , за само еден ресивер т.е. еден телевизор + секој нареден ресивер 215 ден месечно...До Нова Година ми е договорот и ги откажувам...
 
Член од
13 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
125
Уште пред 10 дена нарачано, сеуште не доагаат за инсталација, сите ресивери им се потрошиле, чекаат нова нарачка на ресивери да им стигне. Викаат во наредни 10 дена би требало да стигнат (20 дена од денот на нарачка ке биде).
Конечно пристигнаа ресиверите. Дојдоа и инсталираа. Засега се е во ред.
Инаку монтерите тврдат дека им стигнале 80 ресивери, но пак нема да имаат доволно и ке треба да нарачат уште, бидејки имаат 90+ нарачки за месец Јуни што сеуште не монтирале и Јули што треба да монтираат. Голема побарувачка имале летово.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Дечки незнам дали е тука местото... Случајно некој да не има проблем со некои канали на ТоталТВ да не се отвораат или да има големи пречки?
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
757
Поени од реакции
422
Nekako TotalTV celosno ja zapostavija vo Mk, nitu eden Mk kanal nema HD signal, a site srpski/hrvatski se HD plus na EON gi ima samo MRT1, K5 i 24, a druga programa nema za vrakanje... bitno predplatata ja pokacija za 100 denari, a nisto ne dobivame novo. Se buni li nekoj? Reagira li nekoj? Ne moze da gi prasame K5/Sitel i drugite zosto signalot e uste SD? treba malku da se posvetat, plakame za bez vrska...
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
93
Поени од реакции
47
Nekako TotalTV celosno ja zapostavija vo Mk, nitu eden Mk kanal nema HD signal, a site srpski/hrvatski se HD plus na EON gi ima samo MRT1, K5 i 24, a druga programa nema za vrakanje... bitno predplatata ja pokacija za 100 denari, a nisto ne dobivame novo. Se buni li nekoj? Reagira li nekoj? Ne moze da gi prasame K5/Sitel i drugite zosto signalot e uste SD? treba malku da se posvetat, plakame za bez vrska...
И да се буниш исто е...Договорот ми истекува крај на Јануари, и не планирам да го продолжам...Ниту нови канали , ниту МК во ХД ,ниту пак праќаат стандардни сметки а за плаќање преку Интернет за нив е научна фантастика...Само покачуваат претплати...Чекам да видам што ќе понудат наскоро новите МСат , ама не очекувам нешто подобро од Тотал...
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
757
Поени од реакции
422
razbiram da gi nema site vo hd (mada e 2021 i primer bugarija jakite imaat 4k slika....) ama tie sto najmnogu se gledaat treba da se... cisto od pocit kon korisnicite...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom