Total War

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.095
Поени од реакции
13.157
Јас токму тука на Кајгана дознав првпат за играта односно за Rome II и тоа убаво памтам од RickyLFC (поштовање брату, враќај се на форумот), кој го има деактивирано акаунтот сега, го прашував и во пп доста работи и ме упати. Тогаш имав брдо слободно време и ја играв учествувајќи (командувајќи) во битките, најинтересни ми беа битките кога бев нападнат и требаше да го одбранам градот па да распределуваш луѓе во зависност од каде најмногу те напаѓаат, стрелците тука многу беа битни да ги имаш. Потоа автоматски го генерирав исходот од битките (не учествував во нив) и играта ја свртев 2-3 пати, но ептен драг спомен ми е. Пред некое време ја играв Наполеон, ја свртев еднаш, ама некако доста полимитирана ми се виде во однос на Rome II и ја баталив. Можеби треба нешто од поновиве да пробам, сакам кога има еден куп опции и можности играта. Генерално многу ми е по кејф целиот концепт, жал ми е што немам толку слободно време како порано за да се посветам повеќе на Total War.
 
Последно уредено:
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.228
Поени од реакции
5.431
Јас токму тука на Кајгана дознав првпат за играта односно за Rome II и тоа убаво памтам од RickyLFC (поштовање брату, враќај се на форумот), кој го има деактивирано акаунтот сега, го прашував и во пп доста работи и ме упати. Тогаш имав брдо слободно време и ја играв учествувајќи (командувајќи) во битките, најинтересни ми беа битките кога бев нападнат и требаше да го одбранам градот па да распределуваш луѓе во зависност од каде најмногу те напаѓаат, стрелците тука многу беа битни да ги имаш. Потоа автоматски го генерирав исходот од битките (не учествував во нив) и играта ја свртев 2-3 пати, но ептен драг спомен ми е. Пред некое време ја играв Наполеон, ја свртев еднаш, ама некако доста полимитирана ми се виде во однос на Rome II и ја баталив. Можеби треба нешто од поновиве да пробам, сакам кога има еден куп опции и можности играта. Генерално многу ми е по кејф целиот концепт, жал ми е што немам толку слободно време како порано за да се посветам повеќе на Total War.
Искрено да ти кажам не си многу пропуштил, Атила мислам дека е последниот добар нов наслов, само што ја покакаа со перформанси.
Рим 2 е освежување и некако се искупија со грешките од претходно.

После тоа ни ја не играв ништо се откажав. Многу многу многу време заглавив на наполеон претерано време играв почнав да се кошкам со многу повисоки ранкови на луѓе без проблем ама после тоа фатив студии во странство и не можеш да си приуштиш толку многу време. Гледам од тие со висок ранк има неколку забегани што уште играат еднаш се пуштив пред 2-3 месеци лоби пуно 8-9 ѕвезди "генерали" ме сотреа :LOL: :tapp:

Како и да е мислам дека ако се собереме има потенцијал да си направиме неке турнирче или макар и вака рандом викендашки кога се нема претерано обврски да изиграме 1-2 партии. Сега проверив на стим на Наполеон сум направил 430 сата гемплеј, Атила 250 :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom