Total War : Empire

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.608
Поени од реакции
464
Симната ми е играва уште од сабајле али да испразнам простор на хард и да ја инсталирам зошто немам простор ни за леб :(
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Еве и јас ќе кажам - не е воопшто лоша :)

Има далеку поголема мапа од претходните Total War (нормално, не може да се мери со таа од EU/Victoria/HoI 1/2/3 :)); поморски битки (јеј); капетанот на било кој брод/копнена единица може да биде унапреден во адмирал/генерал и да регрутира нови единици на терен (не мора во град); подобра дипломатија/трговија...

Сега за сега не ми се допаѓа како е упростен системот на traits и неспособноста на министрите на почеток (или мене ми се паднале ептен тапа министри). За понатаму, ќе видиме деновиве :)
 
D

D_NazGUL

Гостин
Вчера ја симнав и одвај чекам да се приберам дома од работа. Баш ме интересира како е осмислена сега дипломатијата. Во Рим и не беше баш нешто посебно. Одвај чекам! :vozbud:
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
дечки помош..не можам никако да ја пуштам играта.бара да инсталирам STEAM , што и го направив ама не работи :toe:

Go2bed напиша:
дечки помош..не можам никако да ја пуштам играта.бара да инсталирам STEAM , што и го направив ама не работи :toe:
средив.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.451
Поени од реакции
9.642
дечки помош..не можам никако да ја пуштам играта.бара да инсталирам STEAM , што и го направив ама не работи :toe:



средив.
Како ти успеа? Јас ја инсталирав (верзијата Разор1911), копирав сите фајлови од крак фолдерот, никако да ја вклучам, нема ниту како процес не се појавува. Значи нешто плус треба да се инсталира? Стим има во инсталационите? Ако не ти е мака да објасниш, мене не ми успеа.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Како ти успеа? Јас ја инсталирав (верзијата Разор1911), копирав сите фајлови од крак фолдерот, никако да ја вклучам, нема ниту како процес не се појавува. Значи нешто плус треба да се инсталира? Стим има во инсталационите? Ако не ти е мака да објасниш, мене не ми успеа.
Ако навистина ја имаш верзијата од Razor1911, единствено што треба да се направи е да се ископираат сите фајлови од Razor1911 фолдерот на првото DVD директно во фолдерот кај што е инсталирана играта (пр. D:\games\empire). На крај, треба да изгледа како на сликата..
 

Attachments

Член од
28 март 2006
Мислења
16.451
Поени од реакции
9.642
Да од Разор ми е, вчера ја инсталирав, копирав некои фајлови ама никако да тргне. Ај сега да видам според сликава како иде, досега ниедна игра не ме зае*ла осим оваа и гта.
Фала ти, ќе пробам дома па ќе пуштам абер што сум направил :smir:

Ако навистина ја имаш верзијата од Razor1911, единствено што треба да се направи е да се ископираат сите фајлови од Razor1911 фолдерот на првото DVD директно во фолдерот кај што е инсталирана играта (пр. D:\games\empire). На крај, треба да изгледа како на сликата..
Фала ти ептен ми заврши работа. Се старта без проблем.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Фала ти ептен ми заврши работа. Се старта без проблем.
Пријатна игра, Lurtz :)

После неколку дена играње со Османлиите не сум импресиониран од играта.. како да пробале да ја тераат во насока на Europa Universalis/Victoria/Crusader Kings, кои се многу пореалистични, со поголема слобода на играње/избор, подобри односи меѓу државите.. ама тоа е, Paradox се неприкосновени во ова поле :)

Bottom line - не ги заслужува тие 12 GB.. дури и Rome: Total War (нецели 2 GB) ми беше поинтересна за играње (иако EU3 е подобра и од неа во скоро секој поглед :)).
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.235
Поени од реакции
304
Ако навистина ја имаш верзијата од Razor1911, единствено што треба да се направи е да се ископираат сите фајлови од Razor1911 фолдерот на првото DVD директно во фолдерот кај што е инсталирана играта (пр. D:\games\empire). На крај, треба да изгледа како на сликата..
Зашто кај мене ги нема фајловите од steam?

(Јас се дубоко испричавам што активирам тема стара една година, али ми се приигра играва и сеа ме дупи нешто -.- ) ^^
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.374
Поени од реакции
317
Дечки има некој што сака да му играм битка на steam со empire total war? Сакам да играм со некој .. Играме со едно другарче ама некако го победувам многу и сакам малце предизвик поголем.. Ако има некој пишете порака.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.651
Поени од реакции
2.369
Дечки има некој што сака да му играм битка на steam со empire total war? Сакам да играм со некој .. Играме со едно другарче ама некако го победувам многу и сакам малце предизвик поголем.. Ако има некој пишете порака.
Napoleon, Attila ?
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.374
Поени од реакции
317
Не, само Empire Total War.. можи по договор да играме со/без американците ако ги немаш тие експанзии... ја има на г2а за 5-6 долари.. треба да е многу слична, имам наполеон малце играно на времето, ама ја немам и не ја играм...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.651
Поени од реакции
2.369
Не, само Empire Total War.. можи по договор да играме со/без американците ако ги немаш тие експанзии... ја има на г2а за 5-6 долари.. треба да е многу слична, имам наполеон малце играно на времето, ама ја немам и не ја играм...
Ја немам Empire, плус некако Napoleon е многу поисполирана верзија на Empire, моментално имам испити така да ич не сум ја купувал да не заебам испитна, таму при крај на Април може да искомбинираме нешто
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.374
Поени од реакции
317
сеуште барам некој што ќе игра битка со мене на steam. додајте ме tomsaso
 
На врв Bottom