Total War : Empire

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Добра е. Ама подобра ке биде Total War: Empire. Одтвори топик за неа.
еве јас ко голем љубител на Total War игрите почнувајќи од Римско време.... сега ќе имаме мала рецензија за Total War : Empire


трејлери и скриншотови (клик)



да почнеме со кратка приказна...

18 век каде ќе има голем технолошки напредок , многу револуции и глобален конфликт. Ново ќе биде што ќе може да се контролираат и битки на море помеѓу бродови кој ќе бидат 3D прикажани. Ќе биде поголем дел од светот откриен како Северна Америка и Индија... се се започнува од 1700тата година. Инџинот кој што ќе се користи ќе биде подобрен, воедно со тоа и графиката на играта...


за на PC ќе излезе на 06/02/2009

епа тоа :helou:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Многу очекувана игра. Ветуваат од Sega дека ке има голема промена на поморските битки, т.е. дека сега ке биде реал-тајм не само набрзина како во претходните игри.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Многу очекувана игра. Ветуваат од Sega дека ке има голема промена на поморските битки, т.е. дека сега ке биде реал-тајм не само набрзина како во претходните игри.

па добро ... не би рекол баш дека претходните беа набрзина, доста обработени беа, ама ако се најавува подобро продолжение од претходниве значи дека би требало многу добро да биде
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Не не, мислам на битката помегу бродови. Во преднодните игри имаше Simulate/Skip нешто такво. Сега ти ке ги управуваш бродовите исто како и војската како што се управува за време на некоја борба.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Release date: March 4rd 2009 :vozbud:

Ја чекам играва да излезе...Ептен мерак ми прави. Од Medieval 2: Total war не станав од PC, а сега ова... Лудница :)

Сега го download-ирам демото, па ќе ги пишам првите импресии откако ќе го испитам темелно :icon_lol:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Release date: March 4rd 2009 :vozbud:

Ја чекам играва да излезе...Ептен мерак ми прави. Од Medieval 2: Total war не станав од PC, а сега ова... Лудница :)

Сега го download-ирам демото, па ќе ги пишам првите импресии откако ќе го испитам темелно :icon_lol:
Не. Не се мачи. Многу ќе те разочара демото. Катастрофа е.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
IGN ја оцени играта со 9.4 ,
 

8A

2 + 2 = 5
Член од
15 јануари 2009
Мислења
78
Поени од реакции
11
Јас никое продолжение од Empire не сум играл,но Еmpire:Total War ќе биде многу јака.Ова го саклуцив од гледањето на клипот за играва и од разговорите за неа.
Иако не сум играл ни една Empire но верувам дека Total War ке биде игра над игрие!!!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Јас никое продолжение од Empire не сум играл,но Еmpire:Total War ќе биде многу јака.Ова го саклуцив од гледањето на клипот за играва и од разговорите за неа.
Иако не сум играл ни една Empire но верувам дека Total War ке биде игра над игрие!!!

играта се вика Total War... Total War - Empire е само продолжение на историјатот кој го води оваа игра почнувајќи од 300г пне


не сум го видел гејмплејот сеуште но кога ќе имам време ќе побарам да видам што како изгледа па може ќе дадам и мое мислење иако е подобро да почекам прво на својот пц да ја осетам па после да кажувам...
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
Страв ми е да седнам и да ја пуштам играта, зш нема да станам од компјутер...
Којзнае колку време ги играв Rome- Toral war i Medieval- Total war 2
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Не. Не се мачи. Многу ќе те разочара демото. Катастрофа е.
Не е до толку катастрофа бе :) И баш ме зачуди, ставив автоматски да ја подеси резолуцијата, и ми стави фул на се :)vozbud:) Баш гледав, бара 2.4 Core 2 Duo...(така мислам беше не ме фаќајте за збор), и играта лизгаше...Ај да не забегавам оффтопик, во друга тема ке кажам што мислев понатака :)
Страв ми е да седнам и да ја пуштам играта, зш нема да станам од компјутер...
Којзнае колку време ги играв Rome- Toral war i Medieval- Total war 2
Јас Rome не сум ја играл, ама затоа на Medieval ll:Total war скиснав. Сега ова има да фуче :vozbud:
Btw, има излезено демо, 2 гига е, не е на одмет да се проба :pipi:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Не е до толку катастрофа бе :) И баш ме зачуди, ставив автоматски да ја подеси резолуцијата, и ми стави фул на се :)vozbud:) Баш гледав, бара 2.4 Core 2 Duo...(така мислам беше не ме фаќајте за збор), и играта лизгаше...Ај да не забегавам оффтопик, во друга тема ке кажам што мислев понатака :)
Чудно. ТИ си првиот што знам дека рекол дека не е катастрофа. :)
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Играва конечно ја ставија на нет али 11.89 GB се надевам дека вреди да се симнува како што вика ице..А гледам од IGN оценка 9.5..
Така да ќе видиме дали игрицава е добра..:zlo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom