Threads (официјална тема)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
Нова социјална мрежа конкуренција на Twitter. Социјалната мрежа е од Мета на Марк Фејсбук и Инстаграм.

Само што ја инсталирав. Ништо поразлична не е од Twitter. Не знам во опции што е разликата воопшто.

Јас очекувам сега Twitter и Маск да смислат социјална мрежа иста како Instagram. Да почнат меѓусебна војна со социјални мрежи :icon_lol: :icon_lol:

Дали мислите дека оваа социјална мрежа ќе заживее?
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Нема да заживее затоа што не нуди ништо ново што не е видено претходно.
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Meh... До сега без инстаграм профил, па ни од сега. Да можеше без инстаграм ќе го пробав, вака ич не се замарам.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
839
Поени од реакции
1.947
Аjде да видиме колку пари ќе плати за да го купи threads.com домеjнот. :)
Да одговорам на прашањето: Не, не сметам дека ќе заживее, туку дека ќе се влечка како Google+ и на краjот ќе му удри курот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
Јас мислам дека ќе заживее ако целосно го спојат со Instagram а не да се оделни социјални мрежи.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.802
Поени од реакции
24.092
Јас мислам дека ќе заживее ако целосно го спојат со Instagram а не да се оделни социјални мрежи.
Не може да се спојат. Едното е сликовница за спонзоруши а другото треба да биде замена за твитер т.е. терање платена пропаганда и спамање глупи мислења.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
Нели претежно сите за некој што напишал пост/текст на твитер викаат или ќе пишат твитна. Како на новава социјална мрежа ќе биде зборот?

На Твитер исто луѓето таму ги викаат твитерџии или за поединец твитерџија. На новава социјална мрежа како ќе биде?
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
839
Поени од реакции
1.947
Нели претежно сите за некој што напишал пост/текст на твитер викаат или ќе пишат твитна. Како на новава социјална мрежа ќе биде зборот?

На Твитер исто луѓето таму ги викаат твитерџии или за поединец твитерџија. На новава социјална мрежа како ќе биде?
"Ќе треднам" и "Тред(с)ери". :D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.458
Поени од реакции
47.320
Нели претежно сите за некој што напишал пост/текст на твитер викаат или ќе пишат твитна. Како на новава социјална мрежа ќе биде зборот?

На Твитер исто луѓето таму ги викаат твитерџии или за поединец твитерџија. На новава социјална мрежа како ќе биде?
Успешно идентификуван проблем. Ова сигурно не го обмислиле при операцијава.
 
C

confusion

Гостин
Маск ќе си плати скапо за глупостите со Твитер. Имаше супер идеја за транспарентна мрежа, излезе бетер маркетинг срање и од Мета светот.
Хоум страницата ти е преплавена со Cybertruck spotting, божем Исус се спуштил на земја, DogeCoin, DogeWallet, X CEO и слични срања што не те ни занимаат ама неможеш да ги изгасиш, дури и да и маваш она "not relevant, dont show" не реагира.
Интеграцијава со Инстаграм само ќе го убрза процесот на собирање корисници пошто е најкористена мрежа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.477
Поени од реакции
40.367
ако Доналд Трамп почне да тредира може ќе стане ин апликацијава. Твитер е као најрелевантна апликација моментално кога се работи за демократија и изразување политичко мислење. Тоа многу тешко некоја друга апликација да го достигне.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
839
Поени од реакции
1.947
Заради тоа што левите сатанисти не можат ништо да направат на Твитер откога е преземен од страна на Илон, сега восочната фигура - Цукерберг им е новата шанса...тоа е вистината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom