The Walking Dead

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Konecno podobra epizoda.
Mozi se otreznija.
Не верувам и есеноска имаше една добра ама потоа продолжи комињето. Врв им беше midseason финалето, кога сите имавме впечатоци дека сме испуштиле епизода.
 
Член од
22 февруари 2018
Мислења
147
Поени од реакции
61
Не верувам и есеноска имаше една добра ама потоа продолжи комињето. Врв им беше midseason финалето, кога сите имавме впечатоци дека сме испуштиле епизода.
da, da.
sepak kako fan na serijava se nadevam deka ke odi kon podobro.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Конечно добра епизода во оваа сезона.
 
Ф

Флеш

Гостин
Конечно добра епизода во оваа сезона.
Делот со Сајмон(Симон) беше супер .... Каков карактер,прекрасен глумец .... Има јака фаца :) Ако не му кажеш извини,цела екипа истрела:pos:А Ниган му кажа САМО ЕДЕН,немој појќе.Ги истрела,го излажа Ниган,крв на кондура,поглед нишо нема:ROFLMAO:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Делот со Сајмон(Симон) беше супер .... Каков карактер,прекрасен глумец .... Има јака фаца :) Ако не му кажеш извини,цела екипа истрела:pos:А Ниган му кажа САМО ЕДЕН,немој појќе.Ги истрела,го излажа Ниган,крв на кондура,поглед нишо нема:ROFLMAO:
Ниган станува мекуш, а Рик изгледа дека станува Ниган. Само да не ја усерат понатаму. Сајмон заебан лик е.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Сајмон е оној Тревор од ГТА5, доста интересен глумец.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Делот со Сајмон(Симон) беше супер .... Каков карактер,прекрасен глумец .... Има јака фаца :) Ако не му кажеш извини,цела екипа истрела:pos:А Ниган му кажа САМО ЕДЕН,немој појќе.Ги истрела,го излажа Ниган,крв на кондура,поглед нишо нема:ROFLMAO:
ne e krv nego sina boja koga se potepa so jada so nogata udri vo bojata


ali sea ke bide interesno poso sajmon spomna solarni kelii i heliodrom sto znaci ima helikopter kaj otpadot jada najverojatno e pilotot a mozebi i ne e osven stariot koj go otepaa toj da e pilotot a isto i nekolku epizodi nazad rik zdogleda helikopter koj nadleta nad nego sepak ke bide zestoko
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Малце не сфатив на крај од последнава епизода, што му беше поентата на Ниган? Што
ќе проба да направи со мртовциве ?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Малце не сфатив на крај од последнава епизода, што му беше поентата на Ниган? Што
ќе проба да направи со мртовциве ?
Интересен дел баш ме интересира што ќе бидни...мислам дека ќе пробаат да ги нападнат во Хилтоп на некој начин,нешто и за крвта кажа дека секој допир е доволен за да се инфицираш а не само со касање.
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
Интересен дел баш ме интересира што ќе бидни...мислам дека ќе пробаат да ги нападнат во Хилтоп на некој начин,нешто и за крвта кажа дека секој допир е доволен за да се инфицираш а не само со касање.
Како може секој допир од крвта да е доволен за да се инфицираш кога најмалку десет пати во претходни епизоди се мачкале со нивната крв за да ги прелажат и избегаат? Изгуби контакт и со логиката серијава :D
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Како може секој допир од крвта да е доволен за да се инфицираш кога најмалку десет пати во претходни епизоди се мачкале со нивната крв за да ги прелажат и избегаат? Изгуби контакт и со логиката серијава :D
Spored toa shto snemuvaat hrana na Hilltop, neli taka kazhaa epizodava, verojatno ke napraat nekoja nameshtaljka, demek eve vi hrana ama vnatre so krv pa da ja izedat..shoznam :D
 
Член од
21 јуни 2017
Мислења
14
Поени од реакции
6
Поентата е дека метците што ги прае Јуџин, Неган ќе ги намачка со крвта од зомбињата, така да и еден куршум ако заврши во нечие тело, автоматски се инфицира крвта на погодениот. А како што ми делуе, Сајмон ко да го сака местото на Ниган. Па да видиме што ќе биде...
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
Поентата е дека метците што ги прае Јуџин, Неган ќе ги намачка со крвта од зомбињата, така да и еден куршум ако заврши во нечие тело, автоматски се инфицира крвта на погодениот. А како што ми делуе, Сајмон ко да го сака местото на Ниган. Па да видиме што ќе биде...
И тоа нема логика. Температурата на испуканиот куршум е околу 300 степени, над 100 степени умираат и вируси како ХИВ
Ќе видиме другата недела што планираат да направат, ме мрзи сега да барам во стрипот што е работата со ова :)
Сега проверив, во право си. Ќе ги намачкаат оружјата и муницијата во крв од вокерите. Стварно глупо ама тоа е, каква серија такво решение
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom