The Walking Dead

Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Wow, sto bese toa na krajot na epizodata?

Ovaa serija se vrakja kako na pocetokot i periodot so Nigen. Mnogu dobro, se oporavija povtorno.
Заминува Мишон од серијата, така да нема повеќе да ja има до крајот на сезоната, а можеби и засекогаш. Така да ова и беше последна епизода. Имаше уште одамна најава дека во оваа сеозна последна и е. А пак Меги во 11та сезона ќе се врати назад. (што во 9та мистериозно исчезна глупаво од серијата хаха)
 
Последно уредено:
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Заминува Мишон од серијата, така да нема повеќе да ja има до крајот на сезоната, а можеби и засекогаш. Така да ова и беше последна епизода. Имаше уште одамна најава дека во оваа сеозна последна и е. А пак Меги во 11та сезона ќе се врати назад. (што во 9та мистериозно исчезна глупаво од серијата хаха)
Mislev na posledniot kadar, dali tie bea zivi lugje ili zombija?
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Mislev na posledniot kadar, dali tie bea zivi lugje ili zombija?
Па по муабетот што го правеја тие наводно се група на луѓе, цела како цивилизација посебна си беа си се движеја со куќи нз опрема оружје што ли носеа. Пошто тие двајцата изгубените германци рекоа ќе ни заминат нема да можи да ги стигниме. Посебен дрес код си имаја се комплет.

пс.
Најново инфо дека последната епизода финалето на оваа сезона го одложуваат не му било во постпродукција завршено, заради настанатата ситуација. Инаку поседната епизода ќе биде на 5ти април колку што разбрав.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Ja gledase nekoj 14 epizoda,Izleze na torent ,use kolku epuzodi I'ma do kraj na sezona

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Уште Сабота имаше линкови на торент.
16 епизоди има, уште 2 останаа, само незнам дали 16 епизода е снимена, некаде прочитав дека може да се емитува покасно ради коронава.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Ja gledase nekoj 14 epizoda,Izleze na torent ,use kolku epuzodi I'ma do kraj na sezona

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Уште Сабота имаше линкови на торент.
16 епизоди има, уште 2 останаа, само незнам дали 16 епизода е снимена, некаде прочитав дека може да се емитува покасно ради коронава.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Еден пост погоре пишува.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Демек сега и мртвите почнаа да зборуваат?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Pa ne. Mislam deka ima `shepkaci` megju zombinjata kako i celo vreme.

Mene mi e interesen Beta, mnogu silna intucija ima. Hahahaha
И јас цело време мислев дека шепкачите уствари зборуваат, ама тој што прозборе ептен од блиску го покажаа, фацата му беше цела скината, не ми се верува тоа да му беше маската. Тој момент ме замисли, си викам можно ли е и умрените да почнат сеа муабет да си прават...
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Ја прекинав да ја гледам негде кај 4 5 сезона ептен дно кога беше. Гледам сега викате последните две сезони се интересни, да ги изгледам само тие ке сконтам нешто од приказната или ептен аут ќе бидам ? Вреди ли ?
 

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
Ја прекинав да ја гледам негде кај 4 5 сезона ептен дно кога беше. Гледам сега викате последните две сезони се интересни, да ги изгледам само тие ке сконтам нешто од приказната или ептен аут ќе бидам ? Вреди ли ?
Исто и јас гледав до 5 сезона без престан и некако ми здосадади , ама направи паузу од 1 месец можда и после кд ги нареди до крај , и мн повише ми се свиѓаше над 5 сезону нагоре , од 6 сезону почиња да е мн интересно. Иначе гледај по ред за0то после нема да знаеш што се дешава
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Исто и јас гледав до 5 сезона без престан и некако ми здосадади , ама направи паузу од 1 месец можда и после кд ги нареди до крај , и мн повише ми се свиѓаше над 5 сезону нагоре , од 6 сезону почиња да е мн интересно
Сега во двоумица ме стави, памтам последната сезона која што ја гледав предосадна беше.
 

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
Сега во двоумица ме стави, памтам последната сезона која што ја гледав предосадна беше.
Истиот став го имав и јас за серијата , си велам кој ке ја гледа пак , пуштив 1,2 еп и си велам аа оваа ке бидне ке може да ја гледам и за 2,3 дна ги изгледав 4 сезони , а ретко гледам серии на такој на без спање , според мене бш сг треба да гу гледаш
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
И јас цело време мислев дека шепкачите уствари зборуваат, ама тој што прозборе ептен од блиску го покажаа, фацата му беше цела скината, не ми се верува тоа да му беше маската. Тој момент ме замисли, си викам можно ли е и умрените да почнат сеа муабет да си прават...
Da, i jas go zabelezav toj moment, ama sepak mislam deka se sepkacite sto tivko zborat. Mozebi e i greska na reziserot, ne sum siguren.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom