The Vampire Diaries

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе човек ќе отиде на одмор 4 дена, вие темава калакурница ќе ја направите.
Дејмон ќе умре, кога Цацко ќе ослабе :).....а и многу е рано некако за Елена да биде вампир.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
Дејмон за да не умре,ќе треба да се претвори во човек. :)
 
I

Intex

Гостин
Абе човек ќе отиде на одмор 4 дена, вие темава калакурница ќе ја направите.
Дејмон ќе умре, кога Цацко ќе ослабе :).....а и многу е рано некако за Елена да биде вампир.
На крајот на втората книга Елена се повампирува.
Дејмон за да не умре,ќе треба да се претвори во човек. :)
Според книгите, никој од браќата не станува човек. Плус, тие и сакаат да се луѓе, значи не е опција.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
На крајот на втората книга Елена се повампирува.

Според книгите, никој од браќата не станува човек. Плус, тие и сакаат да се луѓе, значи не е опција.
Шоуто е различно од книгата, како и сите други :) бидејќи доколку книгите би биле исти сите ќе знаат што ќе се случи и ќе падне гледаноста. Мислам дека сите книги не се испаднати, ама знам дека во последната книга The Return:Midnight Дејмон ќе биде човек и ќе бара начин повторно да стане вампир. Извор:http://www.vampirediaries.com/books/
 
I

Intex

Гостин
:vozbud:
Следната епизода ништо нема да се реши со Елајџа и Клаус. Може и да ги ослободат другите оригинални, па да си ебаат матер трета сезони сите едни против други. А да, од промото се гледа дека Дејмон ќе стане човек, баш кога и кажува на Елена: you're so beautiful.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
:vozbud:
Следната епизода ништо нема да се реши со Елајџа и Клаус. Може и да ги ослободат другите оригинални, па да си ебаат матер трета сезони сите едни против други. А да, од промото се гледа дека Дејмон ќе стане човек, баш кога и кажува на Елена: you're so beautiful.
немора да значи :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ќе умира следнава Клаус, или ќе остават масакр да биде третата сезона?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
А кај можам да го гледам то промото Дејмон кај шо и` вели така на Елена?
И ме потекоја со ова умирањето, ко шпанска серија го напраја.

Првата сезона ми беше далеку подобра од втората.
 
I

Intex

Гостин
А кај можам да го гледам то промото Дејмон кај шо и` вели така на Елена?
И ме потекоја со ова умирањето, ко шпанска серија го напраја.

Првата сезона ми беше далеку подобра од втората.
Не играат според правилата „лоши момци умираат-среќен крај“ шо многу повеќе ми се допаѓа. Ради тоа и серијата има повисока оценка од мене.:D
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Не играат според правилата „лоши момци умираат-среќен крај“ шо многу повеќе ми се допаѓа. Ради тоа и серијата има повисока оценка од мене.:D
Не ни сакам да биди таква серијата. Ова е една од ретките серии каде што на сите му се допаѓа лошиот тип повеќе од добриот, и чиј што карактер е многу повеќе разработен од оној на добриот. Дејмон знае што сака, каква цел има во својот живот, додека пак Стефан се раководи според животот на Елена што многу ме иритира.

Ама претераја со умирањата. Џена, Вики, Џон, ред други случајни минувачи, вклучувајќи го и преминот на Керолајн во вампирка. Глупаво ми е малку, нека закочат малку.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Истиот муабет го правевме вчера со една другарка.
Првата сезона беше далеку поинтересна, имаше и таму умирања, ама во вторава ја претераа.....кој како стаса цркнува. Далеку од тоа дека втората сезона е глупава или нешто, серијава има многу добра приказна и одлични заплети, ама расплетиве на моменти почнуваат на нерви да маваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom