THE PRODIGY - Охрид - 14.08.2016

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.348
Просечен македонец моуд он: А бе иди бегај музика за наркомани, овие последен пат беа релевантни кога Бранко беше претседател, нема да викнат нешто подобро

Просечен македонец моуд оф: ФАК ЈЕА
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Си бил на нивни концерт досега?
Пред десет години им бев на концерт. На Саем немаше кислород, се дишеше адреналин.
А @Invader брат... не те знам, нов кајганџија ќе да си.
Relax, малце заебанција затоа што нон стоп се јаде гомна, дека носат само некои истрошени бендови на кои веќе им поминала модата. Затоа никој не заслужува нешто боље од Аца Лукас и Шабан Шаулиќ.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Абе слично како Моторхед, немаат нови идеи, ама таа што ја имаат ја цепаат до крај, коректно.
Prodigy се исплати да се види на концерт поради енергијата и журката што ја пружаат.
После последниот концерт неможев главата да ја држам исправена два дена. :D
Не се слагам за Моторхед.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Е оту море? Шо мислиш ти за Моторхед?
Оту така:D
Константно работеја речиси 40 години се до смртта на Леми. Концепт и идеја никогаш не сменаја во овије 40тина години постоење. Ама неможит некој да ми речит дек немале идеја. Зато креираја и напраја еден куп албуми, студио, живо, компилации... Секогаш беја уникатни и единствени во то шо го работеја, никогаш не беја надвор од нивните оригинални рамки. Факт е дека ја сменаја музичка историја и факт е дека многу бендој почнаја да се формирет заради нив и истите црпеја инспирација и мотиви од нивната музика шо не е мала работа. Оставија големо влијание зад себе. Ги почитувам и едните и другите, ама реално неспоредливи се Моторхед со Продиџи.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Оту така:D
Константно работеја речиси 40 години се до смртта на Леми. Концепт и идеја никогаш не сменаја во овије 40тина години постоење. Ама неможит некој да ми речит дек немале идеја. Зато креираја и напраја еден куп албуми, студио, живо, компилации... Секогаш беја уникатни и единствени во то шо го работеја, никогаш не беја надвор од нивните оригинални рамки. Факт е дека ја сменаја музичка историја и факт е дека многу бендој почнаја да се формирет заради нив и истите црпеја инспирација и мотиви од нивната музика шо не е мала работа. Оставија големо влијание зад себе. Ги почитувам и едните и другите, ама реално неспоредливи се Моторхед со Продиџи.
I jas mozda loso se izraziv, ne mislev vo losa smisla.
Muabetot mi bese, ne se trudat da izmislat topla voda celo vreme, tuku korektno si go teraat filmot.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
I jas mozda loso se izraziv, ne mislev vo losa smisla.
Muabetot mi bese, ne se trudat da izmislat topla voda celo vreme, tuku korektno si go teraat filmot.
Абе како и да се изразиш пак немојш да се разбериш:D То ти е кабел технологија:D
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ete gi i cenite stignaa
1000,1200,1500 i 2000 den. se kartite
normalno na tribini ne prave keif da gi slusas prodigy
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Ако одам, а најверојатно ќе одам, ќе гледам да земам карта од 2000 денари, Фан питот ќе биде кланица, мада најголема кланица ќе биде во партерот позади фан пит :)
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
109
Поени од реакции
50
Ако одам, а најверојатно ќе одам, ќе гледам да земам карта од 2000 денари, Фан питот ќе биде кланица, мада најголема кланица ќе биде во партерот позади фан пит :)
Заклучок. секаде ќе биде кланица хахаха :D
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
592
Поени од реакции
392
102.5% се ќе биди хај како и на претходните концерти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom