The Mentalist

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Интересна епизода, кога станува збор на Red John.
Сумлив ми беше Осомничениот(еден од преостанатите 6), и очекував на крај да испадне така. Дека не е така како што изгледаше на почетокот на епизодата. Глумеше лудило :D
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Слаба беше последнава епизода некако. Последнава сезона ќе има само 9, односно 10 епизоди како што е најавено на википедиа и ИМБД?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Слаба беше последнава епизода некако. Последнава сезона ќе има само 9, односно 10 епизоди како што е најавено на википедиа и ИМБД?

Бројот на епизоди сега за сега е означен со TBA.

На вики има ставено 9 епизоди, но и 10-та(ако ги броиме по ред), но со реден број 13.
13 епизоди ќе бидат минимум.

Најверојатно, според името на епизодата според wikipedia, Ред Џон ќе се открие на
Red John
17(18) Ноември, Епизода број 8
За оние кои сакаат да бидат во исчекување на РЏ и епизодата, ставено во спојлер.
Добро е што нема да има пауза, бар не после првите 9 епизоди. CBS може да си го сменат тоа, но за сега секоја недела до епизода 9 ќе има.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Колку само умешно продуцентите си играат со нас:

Шерифот не се плаши од висина, но се исплаши од гулабите (кои ги имаше во куќата од првата епизода оваа сезона) :D
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Колку само умешно продуцентите си играат со нас:

Шерифот не се плаши од висина, но се исплаши од гулабите (кои ги имаше во куќата од
првата епизода оваа сезона) :D

Што има логика, затоа што...
Пациентот на психијатарката самиот и кажал дека има страв од висина, додека таа имаше чувство дека тој има и некоа друга фобија. GG Heller!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Добра епизода, станува интересно.
Ми отиде мојот РЏ фаворит. Кога правеа муабет со тој на клупата, помислив дека он е у ова, а тој не.
На крај испадна обратно. Друг РЏ не нагаѓам.

Помалку од 1 месец до официјалното претставување на РЏ. Кажаа ќе биде некаде пред крајот на годинава, а 9-тата епизода носи и такво име - Ред Џон.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
На врвот е еден човек тука нема сомнеж. Тоа го докажува онаа црната која се зближи со Патрик и му го испрати дискот, а која ја уби Ред Џон. Се сеќавате кога му рече, толку сте слично со Ред Џон не знам како не станавте пријатели. Еден е на чело, прашањето е колкава организација има околу него. Не е новост дека има помошници, тоа низ сите сезони беше јасно кажано.

Јас некако сум сигурна дека и Ван Пелт е меѓу тие помошници. Ќе ги скине она Ригзби, нешто така ми иде.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Денешнава епизода добра, крајот уште подобар.
Интересен наслов има највата за епизодата, не епизодата која следи.

The Mentalist
Red John: The Final Chapter

Или е ова последната сезона или, пак, последните моменти пред неговото откривање.:cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom