The Handmaid's Tale

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.595
Јас мислам дека сезонава си беше подеднакво добра колку и наградуваната прва, ама финалето ми беше ептен meh. Не знам дали е до мене, ама не запалија тие финти со патетиките.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ајде ќе издржиме некако уште 3 епизоди до крајот на сезоната, ама ја обновија за уште една сезона.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.595
Ајде ќе издржиме некако уште 3 епизоди до крајот на сезоната, ама ја обновија за уште една сезона.
Ама чекај, тоа не беше финале? o_OАааа, еми ко така, арно си е. :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
И така ете, пак си продожуваат со исто темпо, како да ги шокираме луѓево без да ја направиме приказната добра. Мислам дека не им остана уште некој неистражен страв кај жените, но ... најверојатно ќе ме демантираат.

Од епизодава само ми се допаднаа последните пет минути, се тоа беше фино склопено и моќно.
 
S

staycalm

Гостин
Ау не е можно финалево колку беше пре ја ко. Се извадоа за тие неколку епизоди шо беа послаби! Солзи сами капат прости ми :D

Ич не ми се чека 9 месеци сеа за нови епизоди :(

Знаев дека на крајот нема шанси да си отиде без Хана :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
И мене ми се допадна финалето, иако некако се чекаа во него да пикнат. Сите одеднаш храброст во финале им се јавува. :D
Не ми е за жалење ич, али сепак ми падна криво за Серена. Тек сега ќе почне да ја мава реалноста уште повеќе. Али ако, нека си трпи и она малце, со тие нејзините глупости ги врати жените во среден век.
Јас не знаев дали ќе си оди, дали не, мислев дека да, последната минута сфатив дека нема кога веќе беше се јасно.
Трета сезона се надевам дека не е дотолку патетика ко оваа, малце да намалат на тоа ќе биде супер.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ауф, колку глуп крај, сега пак ќе се мачиме, ќе гледаме патетики нови 13 епизоди, дај оди си нек се дешава нешто, како на почетокот на сезоната, он тхе рун, нови ликови нешто. Не ми се верува колку ги заеба глупачата сите кои се жртвуваа да ја спасат. Да ти ебам тоа неспосебните продуценти.
 
S

staycalm

Гостин
Ауф, колку глуп крај, сега пак ќе се мачиме, ќе гледаме патетики нови 13 епизоди, дај оди си нек се дешава нешто, како на почетокот на сезоната, он тхе рун, нови ликови нешто. Не ми се верува колку ги заеба глупачата сите кои се жртвуваа да ја спасат. Да ти ебам тоа неспосебните продуценти.
Сигурно не мислеше дека ќе си оди без Хана кога цела сезона беше за љубовта на мајките кон своите деца. Ако ти е патетики не ја глеај и чао пријатно. Фино лепо една од најдобрите серии е годинава.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Сигурно не мислеше дека ќе си оди без Хана кога цела сезона беше за љубовта на мајките кон своите деца. Ако ти е патетики не ја глеај и чао пријатно. Фино лепо една од најдобрите серии е годинава.
Се слагам дека е од најдобрите, но понекогаш претеруваат кога за тоа нема потреба, и сега ќе се врати назад и пак во круг, но достигна голема популарност па ете мораа да ја продолжат и изменат од оригиналната книжевна подлога. Фала богу што го воведоа овој економистот, внесе доста свежина со тие малку сцени кои ги имаше.
 
S

staycalm

Гостин
Се слагам дека е од најдобрите, но понекогаш претеруваат кога за тоа нема потреба, и сега ќе се врати назад и пак во круг, но достигна голема популарност па ете мораа да ја продолжат и изменат од оригиналната книжевна подлога. Фала богу што го воведоа овој економистот, внесе доста свежина со тие малку сцени кои ги имаше.
Мислам дека нема да се врати кај Фред у куќата, нема логика после бегање со детето, не може се' да се врати на старо. Нешто друго би требало да се случи, ама што :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Мислам дека нема да се врати кај Фред у куќата, нема логика после бегање со детето, не може се' да се врати на старо. Нешто друго би требало да се случи, ама што :)
Ќе го бара економистов?
Тоа ми е веројатно сценарио, иначе сигурно нема по улици да се ака и да ја бара Хана.
 
S

staycalm

Гостин
Ќе го бара економистов?
Тоа ми е веројатно сценарио, иначе сигурно нема по улици да се ака и да ја бара Хана.
Да, многу веројатно е тоа, ама ќе почекаме 9 месеци и ќе видиме :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom