The Flash

Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.040
Поени од реакции
22.396
Вака ќе изгледа Џеси suited up во наредната епизода ..



Штета ..(n)(n)(n)
1. Требало да се потрудат повеќе околу костимот
2. Да го диференцираат изразито од оној на Флеш (што и е comic accurate)
3. Траџектори ме бараше, си го сака костимот назад .. :coffee:

Требало да ѕирнат малце во стриповите и да скинат некоја верзија на Џеси Куис од таму. Плавиот liberty-bell костим е класика ..:love:

Ужасен ми е костимов од комикс, црвениот не е нешто посебен али сто пати е подобар од сликиве.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
6.844
Стварно шо е работава со апла бордо костими на главниве ликови? Дај малце појачај сатурација :LOL:.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
6.844
Таман се израдував дека пак Велс (новиов) го обви мистерија, тој да ти бил писател ебате :cautious:...или така барем сега мислиме...:sneaky:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
6.844
Ја следите серијава бе? :cautious: Ја гледаше некој 6-та еп?
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ја ја следим ама задње време е безвеза баеѓи ја отупија работата
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Јас ја пратам. Ептен тинејџерски драми. Кејтлин се лигави, крие, па се плаши, па не може да се соочи. Вали се праи силен, сакал супермоќи, бууухуууу јас немам, сите имаат. Бери ја отупе со Џулијан, нејќе да се дружи, кој го е*е, аман. Некако сите почнаа да ме нервираат. Ајрис ја засенија дури.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
многу лоша 3-тава сезона, моментално од сите CW серии, оваа најслаба!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
6.844
Е оти бе, не ви се допадна Савитар? :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Само да намалат со тинејџ шитот, негативциве им се добри, ама да прекинат да се лигават Кејтлин и Воли.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
претераа со овоа спидстериве бе...наредните 10 епизоди Бери ќе трењира пошто нели не е доволно брз за да го победи, и на крај ќе се тркаат и во фото-финиш Флеш ќе победи...во овој свет каде што можат да измислат било какви моќи, они само на спидстерите им се посветуваат, креативност НУЛА...и премногу ги мразам овие villain of the week епизоди.
серијава стана некако премногу депресивна и Грант Гастин глуми многу, многу лошо...Флеш како карактер треба да биде по духовит, брз на збор и забавен, а тука како во некоја турско-индиска сапуница, само плаче и се лигави, мама умре, тато умре, многу луѓе изгубив, епа ќе изгубиш кога на буквално на сите ликови во серијава им кажуваш кој си и што си! И после 3 години си мислиш ќе може да порази еден негативец без помош од другарчињата, ама не, Флеш го направија ептен слаб и на моменти многу глуп.
дури и Сиско веќе не ми е интересен, барем он беше comic relief, сега ни тоа не е.
и овој Воли Вест човече, трагедии, мизерии, незнам ...
Шта речи, се надевам ќе се подобри..:D

кој го нема гледано, да го гледа обавезно..

Barry's bubblehead, try not seeing that again...овоа стварно човек не може да го одвиди, буквално секогаш кога зборува, така прави..:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom