The Flash

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
6.844
Ако се држат до стриповите не би требале да има лигавење и ќе има интересни епизоди со Legends of Tomorrow, Arrow, Black Canary и други кои ќе му помагаат на Бери. Ова очекувам да се држат прва полусезона минимум затоа што Флешпоинтот е една од најинтересни приказни за Флеш. А после го чекаме Black Rider. :D
Али пошто серијава изгуби многу на квалитет со романсиве, Ајрис и слични срања не сум баш премногу хајпнат за трета сезона. Онака шо знам, мислам ќе феилнат пошто е прилично комплицирна временска линија у која ќе работат сега.
Многу флешовци има по тоа стриповите?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Е супер, значи и Legends of Tomorrow ќе треба да почнам да ја гледам....
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.704
Поени од реакции
12.704
Па подобра е од Arrow а сезонава и не им беше нешто особено лоша :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.479
Поени од реакции
17.171
Ако се држат до стриповите не би требале да има лигавење и ќе има интересни епизоди со Legends of Tomorrow, Arrow, Black Canary и други кои ќе му помагаат на Бери. Ова очекувам да се држат прва полусезона минимум затоа што Флешпоинтот е една од најинтересни приказни за Флеш. А после го чекаме Black Rider. :D
Али пошто серијава изгуби многу на квалитет со романсиве, Ајрис и слични срања не сум баш премногу хајпнат за трета сезона. Онака шо знам, мислам ќе феилнат пошто е прилично комплицирна временска линија у која ќе работат сега.
Јас мислам ќе ја тргнат Ајрис сега или ќе и ја намалат улогата. Криво ми е за Велс и Сиско. Ќе видиме сега деми Џастис Лиг сеа не треба да постој. Ме изнервира крајов скроз мене ептен, ајде бе 2 сезони градат нешто приказна и сеа наеднаш на овај му текнува оди ја спасва мајка му и поебва се апсолутно :D. Флешпоинт парадоксот е доста јак, го има цртан т.е. анимиран да речиме на youtube

Ова Лорел од Ароу десет пати подобро изглуми тука во Флешот него целокупно во Ароу, изгледа до вработените, режисери и се останато е.

Мило мие што на татко му конечно му дадоја уште еднаш да го клај костумот на Флешот као демек Џеј Герик пошто тој глумец прв порано го глумел Флешот :)
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
глупо е и кога ќе умре некој, како не можат да прифатат и преболат смртта, пр. татко му на бери или Лорел од Ароу...па човече, не може таа секој ден со пендраци да излегува да се тепа, татко и да и вика секој ден, браво ќерко се гордеам со тебе, и кога умре, сите препаѓаа, неверно им беше што се случи, или Бери, секој ден со соочува со мета-луѓе што се посилни и помоќни од него, а сепак цела фамилија и најдобри пријатели му се изложени на опаснот, и после зошто умреле.

маскиве што ги носат требаше да служат за да го заштитат индентитетот од непријатели, но и од пријатели и блиски со цел да ги заштитат, а во Флеш и Ероу, буквално сите, и пријатели и непријатели им го знаат идентитетот.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Помалце роматики и лигавење и ќе биде одлична серија, милион сцени имаше низ сезонава каде што Бери му објаснува одлука на кој било со тажно романтичен и полудепресивен тон.
Сцени кои траат минимум 2 минути.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
и се надевам главниот негативец нема да биде спидстер, оти пак ќе тераат со истата приказна, не сум доволно брз, треба побрз да станам, бла бла бла..
и време е да го смени или барем надгради костимот, и реврс флеш и зум имаа подобри костими од него..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.479
Поени од реакции
17.171
и се надевам главниот негативец нема да биде спидстер, оти пак ќе тераат со истата приказна, не сум доволно брз, треба побрз да станам, бла бла бла..
и време е да го смени или барем надгради костимот, и реврс флеш и зум имаа подобри костими од него..
Време е да се набилда малце на ништо не личи, на прваче детенце со костум на Halloween ојдено :D



Зум беше одличен! Преодличен и како лик и се.

Глумецот кој го глумеше таткото на Бери беше првиот Флеш на ТВ како серија.

 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.150
Поени од реакции
23.275
Ептен не им трбаше flashpoint paradox, не можат на тв да ја обработаат таа тематика. Ни со ефектите можат ни па ги има другите ликови. Сеа фали уште варијанта со Оливер место бетман и у курац се нека оди.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
Брутален рејп му удрија на Флеш во пролетниов дел од сезонава. Алал им вера. Караванот тргна удолу одма после зимската пауза иииии не застана се' до откривањето на идентитетот на железарот и како тоа се одрази врз Бери. Тоа што Сиско и Џеси Куик:love:останаа единствени две кул фаци доволно зборува до кое дереџе се дојде. Премногу криви потези направија:

- Ексот на Пети #NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO:busi:
- Напињањето со Воли
- ''Time remnant'' и ''Speed Force'' концептите
- Лошиот третман на Траџектори и Килер Фрост. Иако не е исклучено пак да ги видиме, заслужија и двете далеку појаки аркови со оглед на величината, а не да бидат искористени како филер one-off негативки.(n)(n)
- 'Crisis on infinite Earths' како главен мотив на Зуум #ШтаРечи
- Ајрис :facepalm::facepalm::facepalm:


Моментот иначе на Бери со мајка му во спиид форс верзија и помирувањето наводно беше врв момент :place::place:..
dsadasadsdas.png

.. За да се отиде у три лепе и да се заврши со луда клиф хенгер завршница, очито инспирирана од ''Flashpoint paradox'' приказната:D. Доволно муда за бубрези до сега ни имаат продадено и сериите и филмовите кога е во прашање почитувањето на изворниот материјал што го користат, така да јас многу многу не си ги кревам очекувањата околу тоа од каде и како ќе продолжат со серијата.
*Најјако можно сценарио: Целата прва половина од третата сезона (или барем до големиот 4 епизоден крос-оувер кога ќе го имаат) да биде сместена во друг факд ап тајмлајн, во кој што Бери е останат без моќите, сите врски му се кулминирани, а Оливер Куин е конечно во пистолеро Бетмен моуд оф корс:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr: иии Бери бара помош од него за да си ја врати брзината и да ги поправи стварите.


ПС - Флеш поинтот иначе мислам дека ќе се одрази врз вметнувањето на Supergirl во Универзумот. Серијата ја превзедоа CW и убеден сум дека од втората сезона ќе ја донесат на Earth-1 и од таму ќе си продолжи .. А не да биде сместена на ''друга Земја'' како во првата сезона.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.632
Поени од реакции
22.458
Брутален рејп му удрија на Флеш во пролетниов дел од сезонава. Алал им вера. Караванот тргна удолу одма после зимската пауза иииии не застана се' до откривањето на идентитетот на железарот и како тоа се одрази врз Бери. Тоа што Сиско и Џеси Куик:love:останаа единствени две кул фаци доволно зборува до кое дереџе се дојде. Премногу криви потези направија:

- Ексот на Пети #NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO:busi:
- Напињањето со Воли
- ''Time remnant'' и ''Speed Force'' концептите
- Лошиот третман на Траџектори и Килер Фрост. Иако не е исклучено пак да ги видиме, заслужија и двете далеку појаки аркови со оглед на величината, а не да бидат искористени како филер one-off негативки.(n)(n)
- 'Crisis on infinite Earths' како главен мотив на Зуум #ШтаРечи
- Ајрис :facepalm::facepalm::facepalm:


Моментот иначе на Бери со мајка му во спиид форс верзија и помирувањето наводно беше врв момент :place::place:..
Прегледај го приврзокот 150336

.. За да се отиде у три лепе и да се заврши со луда клиф хенгер завршница, очито инспирирана од ''Flashpoint paradox'' приказната:D. Доволно муда за бубрези до сега ни имаат продадено и сериите и филмовите кога е во прашање почитувањето на изворниот материјал што го користат, така да јас многу многу не си ги кревам очекувањата околу тоа од каде и како ќе продолжат со серијата.
*Најјако можно сценарио: Целата прва половина од третата сезона (или барем до големиот 4 епизоден крос-оувер кога ќе го имаат) да биде сместена во друг факд ап тајмлајн, во кој што Бери е останат без моќите, сите врски му се кулминирани, а Оливер Куин е конечно во пистолеро Бетмен моуд оф корс:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr: иии Бери бара помош од него за да си ја врати брзината и да ги поправи стварите.


ПС - Флеш поинтот иначе мислам дека ќе се одрази врз вметнувањето на Supergirl во Универзумот. Серијата ја превзедоа CW и убеден сум дека од втората сезона ќе ја донесат на Earth-1 и од таму ќе си продолжи .. А не да биде сместена на ''друга Земја'' како во првата сезона.
Оваа Supergirl вреди да се гледа или ?
Инаку за серијата тој Воли и Ајрис неможам да ги поднесам незнам зошто се сеуште во серијата..
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.704
Поени од реакции
12.704
Од Супергирл едино тие 5 минути од кросоуверот на Јутуб што изглеав и доста ми беше. Не ја знам што серија е, али од тоа што видов побрзо би глеал Lois & Clark од 90те.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
@faraon од Супергрл само пилотот и епизодата со Флеш ми се гледани, так да не би знаел да кажам. Од тоа што имам читано по нетот, ривјуата повеќе влечат на лошата страна ..
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.632
Поени од реакции
22.458
@faraon од Супергрл само пилотот и епизодата со Флеш ми се гледани, так да не би знаел да кажам. Од тоа што имам читано по нетот, ривјуата повеќе влечат на лошата страна ..
Пилотот го пуштив после 10 минути гледање избришав се што имам од Supergirl,ај си викам да прашам можеби вреди да и дадам шанса ама онаа што ми го кажувате со Мојсо нема шанси да ја пушттам..Завршив со Црна Листа(The Blacklist) си барав занимација онака лесна серија за гледање ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom