Te сакам?

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Да, го велам кога го мислам од срце. А сакам и да ми го велат, само кога го мислат искрено!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
RealenTipac напиша:
До пред неколку саати од девојка ми го слушав тоа секој ден ама јас неможам да сватам како може некоја девојка што е под 20 години да рече те сакам кога знам дека таа никогаш во животот не знаела што е сакање а што физичка привлечност или па психичка потреба од личност или па моментално допаѓање! признавам дека сум и јас дете затоа што сум и јас под 20 али сваќам понекогаш дека девојката ми се допаѓа, не ја сакам- туку ми се допаѓа во карактер, физички, али не чуствувам ништо за нејзе! а не ќе ми дојде некоја девојка и ми запнала те сакам па те сакам! Јас љубов не признавам кај лица помали од 25 години! затоа што мислам дека љубовта се развива во човечкото тело некаде помеѓу 20 па се до 25 години!:star:
dobro e so go kazuvas toa deka ti taka mislis :)
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
A be za te sakam sekoj na sekogo moze da mu kaze ama dali stvarno go misli toa so go kazuva, e to e fintata, da se bide iskren.
 
Член од
7 април 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
aaaa obozavam koga decko mi mi kazuva deka me saka a i jas nego..na pocetokot toa mi beshe po tesko ama sega..aaaa go obozavam toj zbor posebno sega koga sum zaljubena 100ka:wub: .....Daj Boze site da bidete zaljubeni kolku mene i taa ljubov da vi bide vozvratena....aaaaaaa ludnica....malku zabegav ama aj....:tapp:
 

Bego

meens Master
Член од
27 јули 2006
Мислења
19
Поени од реакции
0
Edno e sto kazuvam, a drugo e sto mislam. Znaci, koga si zajuben vredi da se kazi toj zbor, so cuvstva, ona vistinskoto te sakam. No koga ne si zaljuben, go kazuvas onaka ne formalno, kolku da se reci. Te sakam, a vo glavata si vikas, kako da ne!!!
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
chuvstvata ne se iskazhuvaat so zborovi
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
до сеа не сум кажала на дечко дека го сакам, бидејки ако стварно го мислам тоа , тешко ми е да му кажам а така без чуства да му кажам некому дека го сакам, не можам а и не сакам!
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Абе не е ич лесно. Полесно ми е преку смс а директно не. Макар знам јас што си чуствувам и не ми е многу важно ако ми рече дека ме сака ако не покаже со дело.
А не дека не ми прија ко ке ми рече дека ме сака.
 

Stefan P.

I LOVE MY CHICK
Член од
5 август 2006
Мислења
32
Поени од реакции
0
e pa vaka...ako navistina ja sakam taa,TE SAKAM doaga od srceto moe i navistina go mislam toa!:aplauz:
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Koga go mislam navistina toa, go kazuvam, inaku toa i ne e tolku bitno, zaso na zborovi retko koj veruva, treba da se pokaze na delo toa custvo.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
tezok zbor nema so...imajki vo predvid deka lesno se vrzuvam i dozvoluvam da mi se pikne licnosta pod koza...posle mozam zvezdi da simnuvam so denovi...ne mora da bide masko de...samo sakam da im kazuvam na tie so mi znacat kolku gi sakam i kolku mi znaci SEKOJ moment pominan so nih....i na kraj ostanuvam povredenaaaaaaaaaa
i toa sekogas isto se slucuva....
a tesko go izgovaram toj zbor,veruvale ili ne....
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
sakam da gi slusam tie zborovi no samo koga se kazani iskreno...ne mi e tesko da mu kazam na nekoj te sakam i mi olesnuva na nekoj nacin...
 

^^Mon4e

The sweatest thing
Член од
30 јануари 2007
Мислења
476
Поени од реакции
0
Porano lesno sum kazuvala, a sea malce ke razmislam pred da kazam. Ke go kazam toa samo koga stvarno ke mislam taka.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сум го кажала, го мислев, престанав да го мислам, не го кажав веќе. :)

И не, не ми е тешко да го кажам, ако го мислам.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
PSYtisfaction напиша:
Сум го кажала, го мислев, престанав да го мислам, не го кажав веќе. :)

И не, не ми е тешко да го кажам, ако го мислам.
Se soglasuvam, ne e tesko da se kaze ako se misli.

Licno mene na pocetokot od vrskaat mi bese tesko i izbegnuvav da kazuvam,no veke od mnogu odamna mi e omilen zbor.Sakam da go slusam i sakam da kazuvam.Ida tocno e deka se bitni delata,ali neretko site imame potreba da so slusneme toa te sakam,onaka milo i iskreno kazano
 

Kajgana Shop

На врв Bottom