Te сакам?

K

**KukLi4ka**

Гостин
Ретко кога го употребувам зборов без разлика дали чувствувам нешто за некого или не...мислам дека е многу посоодветно на некого да му покажеш колку го сакаш..а тоа сигурно не се прави преку правење на празни муабети,лигавење и сл.
Ипак кога веќе би кажала Те сакам на некого..би го кажала само кога стварно го чувствувам тоа,во спротивно нема никаква смисла.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
tesko, toj nekoj stvarno go zasluzil toa dokolku sum mu go kazala toa.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па не е само да се кажи. Важно е и што осеќа некој за тебе. Зборовите не ми значат многу иако убаво се осеќам кога ги слушам. Постапките се она што некогаш немора да се кажи со зборови.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Се додека го мислам тоа нема зашто да ми е тешко да го кажам.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Имам речено Те сакам само на најдобар другар, и еднаш на машко шо ме заеба. Во првиот случај ќе го кажам уште милион пати, а во вториот, богами, добро ќе се преиспитам пред да прозборам.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
MaRiNa`Oh напиша:
Имам речено Те сакам само на најдобар другар, и еднаш на машко шо ме заеба. Во првиот случај ќе го кажам уште милион пати, а во вториот, богами, добро ќе се преиспитам пред да прозборам.
Какво е ова те сакам? Другарско ли? Или ... ?
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Другарско другарско, зато ги издвојувам како два различни случаи.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Te sakam sum kazala na 2ca vo zivotov... prviot go toceka toa samo ednas.. dodeka vtoriot koj mi e decko go slusa sekoj den.. sekoj pat koa ke go pomislam.. i ne mi e tesko da go kazam zatoa sto iskreno go cuvstvuvam i me pravi srekna koa go spodeluvam toa so nego:wub:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Сум го изговорил тоа Те Сакам..Можеби во грешно време на грешна особа а за во иднина ке се подразмислам кога на кого и како да го изговорам :zlo:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Зборовите ништо не ми значат, сакам на дело на го видам тоа, а ако е само на зборови, тоа кај мене не пали
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ако јас речам дека сум парижанец, тоа не значи дека сум... Така е и со овие зборови, ако речам Те сакам, додека не докажам на дело, џабе.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Mandy напиша:
Врска неам од покажување емоции..а уште помалце од искажување..такада те сакам не се нашол во мојов речник...
Да се цитирам и да се поправам...научив да ги кажам тие 2 збора што ми беа неописливо тешки за изговарање,може зашто не сум ги мислела порано...а мислам дека и покажувањето ми тргна од рака:vozbud:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
hmm.... da kazes na sekoj deka go sakas vo denesno vreme i ne e mnogu pametno. obicno go koristat toa. a da porano kazuvav deka gi sakam a denes tie zborovi mi stojat kako grutka vo grloto...bez razlika sto sakam da gi kazam zosto gi custvuvam...:nenene:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Jas si kazuvam! Deluva na psiha. Proizveduva privlechnost! Ubavo e
 

Kajgana Shop

На врв Bottom