Te сакам?

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Го кажувам само кога стварно го мислам и не ми е тешко.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Ex, toa te sakam.
Me nervira sto lugeto premnogu lesno go kazuvaat, bez da go custvuvaat,
Retko go kazuvam, i ne go mislam, ama go custvuvam. :)
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Секогаш кога ке го почувствувам тоа ТЕ САКАМ!Некогаш и по 10-тина пати на ден.
П.С:Ама барем знам дека не ми е злоупотребено-навистина добро чувство.:back:
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Obicno velat ako vistinski gi cuvstvuvas tie zborovi ne e lesno da gi izgovoris...prviot pat koga gi kazuvav mislam deka srceto ke mi izletase od sto bev tolku vozbudena, zatoa sto stvarno go sakam deckoto, no sega, po nekolku godini mu kazuvam i ne se prepotuvam kako toj prv pat :)
 
Член од
1 мај 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
ако чувствувам дека го сакам нема да биде тешко , ама ако не е баш тоа тоа, тешко е
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
ако чуствувам нешто појако од свиѓање тогаш таа личност ја сакам и не ми причинува тешкотија да го кажам тој збор...
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Многу тешко можам да го кажам тоа многу тешка фраза ми е, и го кажувам само во момент кога стварно го чувствувам и мислам
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Тешко ми е да го кажам тој збор и не го изговарам додека навистина не почувствувам дека сум сигурна во моите чувства.Дури и тогаш ми е тешко,но ако не го кажувам често,се трудам да покажам на друг начин колку ми значи личноста...зошто сепак зборовите се зборови(кои можат да бидат и празни зборови),а делата се дела...
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Ehhhhh tuka lezat emocii:(

Pa da vi kazam edno iskreno od moja gledna tocka vaka stojat rabotite!!!
Da ne se praam mn pameten ama vo nase vreme mislam sega se znae koga se vika TE SAKAM naj normalno bez emocii i bez treperenje i sl. sega e samo sekojdneven zbor za kazuvanje kako dobar den znaci nema posebna pricina ili vistina koga nekoj ke ti kaze te sakam da ne me svatite pogresno ama sepak jas taka mislam zatoa sto retko koj vo denesno vreme ke ti kaze od dnoto na srceto i vistinski ke osetis koga ke ti rece vo lice TE SAKAM zatoa sto denes zborot TE SAKAM mozes da go izgovoris 20000 pati na den ova ke go rangiram kaj sponzorusite i slicnite muvatorki koi na VESPI,MONEY I SKAPI MOB dozivuvaat taka narecen lazen orgazam i od samata pomisla deka ne smeat da go izgubat toj decko moraat da glumat zatoa ne mi se zbori na ovaa tema zasto mladinata konkretno na moi godini trga kon ovoj pravec ....Ne e vazno kakov e samo bogat da e taka da nisto ne mi znaci koga takva ke mi rece TE SAKAM a takvite se poznavaat od avion . Edno e da reces TE SAKAM a dr. e da go mislis toa zasto od samata pomisla i znacenjeto na zborot nemozes da go izgovoris ako navistina go mislis znaci treba sila i mn. emocii za da se kaze toj zbor zasto stvarno znaci nesto golemo a ne samo kako obicen zbor :nesum: Taka da celava poenta mi e da dokazam deka nema vistina denes vo toj zbor TE SAKAM koj e sekojdnevie na sekoj par a retko ko j go misli iskreno pozdarv
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
te sakam ... toa e tezok zbor koj vredi mnogu i ne treba da se zloupotrebuva za da imas nekoja korist od nego.Samo koga go mislis iskreno i od srce treba da go kazes:back:
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Auuuu...ja site gi sakam :) u den moze 37865930523 pati ke kazam TE SAKAM :) sea ne na site, samo na tie so stvarno gi sakam :)
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
ne e tezok zbor za kazuvanje i ne e tesko da se kaze-priznavam tesko da se kaze no samo prviot pat a potoa veke e lesno osobeno ako e vozvrateno i so postapki i so dela,ne kazuvam premnogu cesto iako kako sto ima periodi koga voopsto ne kazuvam taka ima periodi i koga kazuvam pocesto no nikogas ne kazuvam reda-radi tuku samo koga ke osetam potreba vo dusata i neznost....
a imam mnooogu golemo srce za sakanje:kesa:
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Па јас лесно кажувам те сакам. до сега имам само на еден му имам кажано дека го сакам бидејќи вистина тоа го чувствував, пред тоа мислев дека те сакам е нај тешкиот збор што може да се каже, но откако му го признав тоа што го чувствувам ми беше полесно дефинитивно мноооогу полесно. и никогаш нема да се покаам што го направив тоа!
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Па јас лесно кажувам те сакам. до сега имам само на еден му имам кажано дека го сакам бидејќи вистина тоа го чувствував, пред тоа мислев дека те сакам е нај тешкиот збор што може да се каже, но откако му го признав тоа што го чувствувам ми беше полесно дефинитивно мноооогу полесно. и никогаш нема да се покаам што го направив тоа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom