Te сакам?

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
кики напиша:
Те сакам е единствениот збор што ми е тешко да го кажам... уште не сфатив зошто е тоа така:smir:
Лесно е да го кажеш,тешки се последиците!:smir:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Скулгрл напиша:
Какви последици?
Јас би имал грижа на совест... посебно доколку и таа личноста со која сум биде со слично размислување, за светоста на зборот „Те сакам“
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Димитар напиша:
Јас би имал грижа на совест... посебно доколку и таа личноста со која сум биде со слично размислување, за светоста на зборот „Те сакам“
Како може да се има грижа на совест? Навистина не разбирам. Јас „те сакам“ кажувам само на оној што треба. И немам никакво чувство на грижа на совест, нити пак има некакви „последици“. Затоа не сфаќам.:)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Скулгрл напиша:
Како може да се има грижа на совест? Навистина не разбирам. Јас „те сакам“ кажувам само на оној што треба. И немам никакво чувство на грижа на совест, нити пак има некакви „последици“. Затоа не сфаќам.:)
Toa мислам дека сакаше да го каже и RealGirl...

Грижа на совест доколку би кажал „Те Сакам“ каде што нетреба....
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Лично мене ми едоста тешко да ги кажам тие зборови, не знам зошто, можеби затоа што не сум сигурна дали навистина ги чувствувам. Но мислам дека ако навистина си заљубен не би требало да биде проблем.:toe:
 

PlayBoY

I am the MuNgoS
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.063
Поени од реакции
5
Сум приметил,деновиве,она толку лесно ми казува ТЕ САКАМ,и стално после зборот ТЕ САКАМ,она ме прашува "A TИ МЕНЕ?"
тука веќе ми е тешко да и казам... ме измачува тоа што зборот ТЕ САКАМ го кажувам,со срам,со тежина,со двоумење...се нервирам...знам дека сега ке ми речете дека НЕ ја сакам,ама ја секад завршувам со неа,4 години идеме и раскинуваме стално!
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
лесно се искажува кога навистина некој го мисли тоа.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Voopsto ne mi e tesko da kazam deka sakam nekogo, zasto toa go kazuvam samo na onie koi treba da go cujat toa, koi gi sakam, ne mi e tesko i sto pocesto se kazuva poveke baknezi se dobivaaaa
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Ако стварно тоа го чуствувам не ми е воопшто тешко и затоа го казувам тоа на луѓе кои стварно ги сакам а не како на пример сто ми се деси типот ми казува : ТЕ САКАМ и по непуни 5 мин ми вика неверувал во љубов :(
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Многу подобро се чувствувам кога некој ќе ми покаже, одколку да ми каже.
А кажувањето понекогаш знае филингот да го убие.
Сакај ме, ама не ми кажувај. :helou:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Според мене не треба да се кријат емоциите. Тие што си се, си ги кажувате и готово. Ни срам ни перде. На крај краева.. чуствуваш нема што да се крие!

Да го кажувам, отворено, кога го чуствувам!
 
Член од
23 мај 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
Te sakam e tolko prekrasen zbor sto sekoj saka da go slusne dokolku e iskren i od srce kazan ama ima mnogu luge sto radi red ke go kazat a ne go mislat toa.Jas nikogas ne bi rekla te sakam na nekogo ako ne go custvuvam toa bidejki ke imam griza na sovesta
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Те сакам, е тежок збор да го кажеш се додека не сфатиш дека вистински го чуствуваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom