T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Колку гледам ова е за Магента пакетот: https://www.telekom.mk/magenta1.nspx
I za mobile vazi, deneska vkluciv dogovor samo so 4 mobilni
Автоматски споено мислење:

Istata suma 999, a1 imas 150+100gb, vo telekom 60gb.....
Otvori veb strana i vidi, a A1 toa popustot za telefoni za niv neka si go cuvaat, odam da zemam epa gospodine nemoze na ovoj telefon da se iskoristi posle mi vika nemoze ovoj telefon da se zeme na rati samo nekolku i mi dava lista so 10-15 telefona. Ccc boze boze
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Дали знае некој колку ќе го наплаќа Телеком користење на 5Г после промотивните 6 месеци?
Во сегашната промоција 5Г е бесплатно пола година само
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Дали ова важи дали знаеш за промена на тарифа?
Јас сум на 599...ако преминам на 799 дали ќе ги имам овЈе 60 гига?
Тенкс...
Da, ako sklucis dogovor vo salon ili onlajn na 24 meseci ke dobies prvin 20gb a posle 2/3 dena ke ti stasaat uste 40gb i sekoj mesec taka.
Автоматски споено мислење:

Dali nekoj znae za kolku vreme pristignuva ured (vo mojov slucaj laptop) ?
Imam poracano ured vo salon na 9ti Mart no seuste mi nema pristignato.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Da, ako sklucis dogovor vo salon ili onlajn na 24 meseci ke dobies prvin 20gb a posle 2/3 dena ke ti stasaat uste 40gb i sekoj mesec taka.
Автоматски споено мислење:

Dali nekoj znae za kolku vreme pristignuva ured (vo mojov slucaj laptop) ?
Imam poracano ured vo salon na 9ti Mart no seuste mi nema pristignato.
Зависи од Карко службата која тие ја ангажирале но можеш на 122 да се јавиш и ке ти кажат која карго служба е ангажирана па да се јавиш кај нив дирекно да си ја подигнеш пратката
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Зависи од Карко службата која тие ја ангажирале но можеш на 122 да се јавиш и ке ти кажат која карго служба е ангажирана па да се јавиш кај нив дирекно да си ја подигнеш пратката
Mi kazaa els, eve vekje 3ti pat dzvonam velat nemale seuste pratka na moe ime, vo salon mi kazaa toj na salter koj go napravi dogovorot ke me pobara koga ke stasa uredot, cekam da vidam utre sto ke se desi.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
Neli telekom ke ja gasese 3g mrezata, koga?
Како што ми кажа еден вработен таму би требало до крај на година, постепено да ја згаснат, ама некако немам верба дека скроз ќе ја угаснат
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Некоја новост од телеком летово, што да се очекува?

Се спомнуваат нови рутери ресевери бежични, имате ли инфо некое?

Има ли опциија на место каде што нема оптика, а има 5Г преку рутер да се добива побрз интернет и телевизија?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Некоја новост од телеком летово, што да се очекува?

Се спомнуваат нови рутери ресевери бежични, имате ли инфо некое?

Има ли опциија на место каде што нема оптика, а има 5Г преку рутер да се добива побрз интернет и телевизија?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Во Србија знам некој оператори нудат рутери на кој можеш да ставиш SIM картичка. Можеби такво нешто ако понудат кај нас.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Во Србија знам некој оператори нудат рутери на кој можеш да ставиш SIM картичка. Можеби такво нешто ако понудат кај нас.
Normalno deka ima no ne te svakjam sto sakas da kazes pa i kaj nas bezicniot e so 4g ruter i sim karticka vo nego.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Normalno deka ima no ne te svakjam sto sakas da kazes pa i kaj nas bezicniot e so 4g ruter i sim karticka vo nego.
Не мислев на бежичен рутер оние USB стик приклучок. Мислам на оние дома што ни ги даваат на користење за тв и интернет.
Јас тој дома рутер што го имам нема опција за SIM картичка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom