T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
20 јануари 2008
Мислења
460
Поени од реакции
461
Дали паметниве ги укинаа Smart постпејд пакетите? Им се виде дека и на луѓето кои не користат интернет може да им земаат повеќе пари преку Play пакетите.
 
B

BooBojan

Гостин
Плaнирaм дa гo прaвaм брoјoт нa Т-мoбиле претплaтa. Дaли дa чекaм дo нoвa гoдинa зa некoјa пoдoбрa нoвoгoдишнa тaрифa. Телефoн не плaнрaм дa земaм(г2 ми е перфект) дaли би имaлo некoј пoпуст зaррaди тoa.


Е сегa имaм друг пoмaл прoблем, пa aкo имa некoј искуствo дa ми oдгoвoри. Вo семејствoтo немaм никoј врaбoтен, зa дa би гo зел телефoнoт зa претплaтa, a не сaкaм дa се мoлaм нa некoј врaбoтен дa ми дoнaсa пoтврдa, пa видoв декa мoже сo плaќaње депoзит. Дaли некoј oд вaс знaе кoлку би изнесувaл?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Како се активира повик на чекање (втора линија) на т-мобајл постпејд?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.991
Поени од реакции
14.789
Јас сум на Т-мобиле и имам две линии ама не доплаќам за тоа.Но фраерите во компанијата ми ги намалиле привилегиите при купување на телефон,така што кога го земав desire C кој кошташе 9000 денари нов,платив само 1440 денари,а сега за продолжување на договорот наместо во Т3 ме префрлиле во Т4 и за 310-ката треба да доплатам 6990 денари.

П...ерски од нив и се думам после 15 години во Мобимак да се префлам во ОНЕ
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Некој да сподели како е брзината на 4G кај Т-Mobile? ВИП покажува солидни брзини од 15+ мегабита (што сепак не е ништо посебно за LTE), ама ајде, да речеме се јаде.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Здраво дечки, ако може една мала помош. Корисник сум на тарифата промо 650, но еве веќе сме 19ти, а мене моменталната состојба ми е 940 ден. Што не ми е баш јасно како зошто тарифата опфаќа неограничени разговори кон сите мрежи и неограничен интернет, а пораки овој месец немам ниту една пратена. Ме интересира како е ова можно ???? И минатиот месец сметката ми беше околу 1000 ден, но бев на одмор па имав пратено неколку пораки од странство. Ако е некој др корисник на оваа тарифа, нека објасни ако може.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Здраво дечки, ако може една мала помош. Корисник сум на тарифата промо 650, но еве веќе сме 19ти, а мене моменталната состојба ми е 940 ден. Што не ми е баш јасно како зошто тарифата опфаќа неограничени разговори кон сите мрежи и неограничен интернет, а пораки овој месец немам ниту една пратена. Ме интересира како е ова можно ???? И минатиот месец сметката ми беше околу 1000 ден, но бев на одмор па имав пратено неколку пораки од странство. Ако е некој др корисник на оваа тарифа, нека објасни ако може.
Дa си прoвериш детaлнa сметкa?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Здраво дечки, ако може една мала помош. Корисник сум на тарифата промо 650, но еве веќе сме 19ти, а мене моменталната состојба ми е 940 ден. Што не ми е баш јасно како зошто тарифата опфаќа неограничени разговори кон сите мрежи и неограничен интернет, а пораки овој месец немам ниту една пратена. Ме интересира како е ова можно ???? И минатиот месец сметката ми беше околу 1000 ден, но бев на одмор па имав пратено неколку пораки од странство. Ако е некој др корисник на оваа тарифа, нека објасни ако може.
Не ја гледај моменталната сметка. Пак ќе си имаш сметка од 650 денари, немај гајле.

Таа сума на моменталната е демек колку имаш потрошено без никакви привилегии од тарифата. Глупост од т мобајл за да мислиш колку многу заштедуваш.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Не ја гледај моменталната сметка. Пак ќе си имаш сметка од 650 денари, немај гајле.

Таа сума на моменталната е демек колку имаш потрошено без никакви привилегии од тарифата. Глупост од т мобајл за да мислиш колку многу заштедуваш.

Јасно. Ок, фала мн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom