Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
82:79 Im on FIREEEEEEEEEEEEEEE :cool:
јас ја комбинирав со свиндон 1Х и глостер Х2 и ме нурна :mad:
сепак се извадов на синглот 2 на глостер.
сега рачунај да видиме кога е наредната утакмица на ова холанѓаниве и да ја лупаме пак 1!

holandskava ko[arka e na 16 mart, posledniot 4 duel!
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
win / win

за денеска послаба е понудата ама еве нешто како да не е без ич...


20:45 Colchester-Swindon 1 4.10, 1x 2.10

INFO:
...

.
0:15 Flensburg-Rhein Neckar(+1.5) H1 1.70

ANALIZA:
....

20:00 Weert-Leeuwarden KP 1 2.20

INFO:
.....
2/3 доколку токму јас бев причината за 1вата утакмица некој да ја напише му се извнунувам... :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
јас ја комбинирав со свиндон 1Х и глостер Х2 и ме нурна :mad:
сепак се извадов на синглот 2 на глостер.
сега рачунај да видиме кога е наредната утакмица на ова холанѓаниве и да ја лупаме пак 1!

holandskava ko[arka e na 16 mart, posledniot 4 duel!
да ама коеф ќе биди 1.01 .. така да вгодина :)
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
19:30 Telekom Bonn - Okapi Aalstar
Хендикеп 1 -5,5 или дополнителен хендикеп -3,5 1.60 @Моцарт.
Гостите од Белгија имаат отстутства, ќе им фалат дури 5 ца првотимци од кои 3ца имаат доста добар учинок.
Clark 27,7 MIN 15,1 PTS
Raivio 30,8 MIN 14,6 PTS
Anderson 25,4 MIN 10,5 PTS.
Hartsock 18,5 MIN 4,2 PTS
Tinsley 19,3 MIN 4,5
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.949
Поени од реакции
9.581
Со оглед дека 6-7 души ми пишаа дека може да се смета на нив + ке разговарам со некој од постарите членој и би требало да сме 10-15 души а и оние шо го лајкнале постот погоре веројатно се заинтересирани :cautious: се надевам ке го зголемиме квалитетот на типовите.По минимум 3-4 типа од во неделата од 15 члена тоа се околу 60тина типови а тоа се доста пари во нашите џебој(уште да излезат сите како шо треба :D).
Еве јас го скршив мразот поставив нешто Мексико - Јамајка 1&3+ па со тек на време и кога ке има повеке понуда (викендите) кој сака нека се приклучи.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
си ја фатив харогејт - воркингтон 2-1 мислам се дали сеа да отворам група /платини/дејвид бекам/џаро/ дојави 100% сигурни па да му бидам конкуренција на мајсторо :pos:
i jas ama vo zivo:)
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
20:00 Penapolense-Uniao 1 1.90

INFO:
This is last possibility for trainer of Uniao Barbarense to be not sacked after two consecutive defeats, last with a result of 4-0 against Sorocaba.

But the etam seems very weak and there are little possibility fo changes in line up with Helio, Brito and Pires all already out as new absences Cesinha ( striker 4) and Leandro ( midf. 4+3)

Hosts are making a great start of season if we think that they are newcomers in this championship

They are seventh on table, defeated for first time only in last round against Ponte Preta

For thsi round they have out only Neto ( def.5), but other two players returns from ban.

I think that Barbarense seems too weak in thsi moment and with various absences, Penapolense is further favourite to return to win


19:30 Burkina-Gana 2 2.00, X/2 4.90

ANALIZA:
In this game we will see two teams with totally different attitude to the match - on one hand we have Ghana who are used to be in this part of the competition and who are eager to advance no matter what and on the other hand we have Burkina Faso who I would say managed to get here rahter luckily. For them this is already a triumph and according to me they would try not to lose the game in the regular 90 min rather than try to win it. They are without their top striker Traore and will count mainly on their defence which so far is the best in the tournament with only 1 goal conceeded and will be hoping for some free kick or a corner to nick in one goal.

Ghana on the other hand has the strongest attacking power in the tournament and full squad ready for this game. They have rested a bit longer as well as their quater final was one day before the Burkina Faso game and they played only 90 mins whereas BF needed an additional 30 minutes in order to advance (after a lucky corner kick). After all I believe Ghana will not face much difficulties to advance to the final



 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
23
Поени од реакции
25
Да не знај некој тековен резултат од Малта У21 - Австрија У21?!
Многу лошо вака, натпревар во тек да не знајш резултат :vozbud:
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
23
Поени од реакции
25
Фала другар, ја имав ГГ, фатена е таа. Моментот е кога чекаш 3 поени во кошарка на 2 минути до крај, а играчите престануваат да играат оти недостижен е резултатот, 145.5+ ја имав Панатинаикос. Само таа за 2500 бре :tapp:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.223
Поени од реакции
14.553
Чиле ГГ
Израел ГГ
Шпанија ГГ

Коеф 6
 

Kajgana Shop

На врв Bottom