Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Њукасл 1
Најсигурна денес според мене

Аек Ланкара - Аполон 1
Може да се проба
 
М

Мартин`

Гостин
Шведска - Македонија 2 @ 5.2 коефициент (mozzartbet)

Лупајте и после утакмицата зимајте си ги парите :D
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Барса-Бетис ГГ3+/ГГ4+
Редно е Барса да прими гол дома..
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Колку е ова сигурно да го ставам сингал ?
гги3+
Па ова ми е статистички тип. Досега одиграле 13 утакмици овие две екипи и 10 испаднале гг&3+, 11 испаднале 3+.
6 победи има Генк, 2 победи има Варегем и 5 нерешени средби кои сите завршиле со резултат 2:2.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Фиорентина - 1
Јувентус - 1
Барселона - 1
Милан - 1х
Национал - 1х

Уплата: 500
Можна добивка: 1700

Јбг мора да се вадиме некако од кризата :D
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Има шанси Паок да ја врти?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.565
Поени од реакции
14.337
Одиме со предлог типови од ракомет....:)
Ќе дадам предлози за сите мечеви од првото коло...па ако бендиса некој нешто нека проба...
Прво коло е,тешки нозе,па треба да се оди претпазливо со тие 100% сигурно дојави:Dp.s.НЕМА НИШТО СИГУРНО....;)
Ќе почнам со нашата група...
Шведска-Македонија-хен 2
Просечнио хендикеп по нашите кладилници е Шведска да не добие со 5 разлика..
Моите коефициенти и разлики за хендикеп се од Депортиво...
Македонија има сила да даде добра утакмица,реално гледано Швеѓаните се соочуваат со многу откази,повреди.....
Одиграа повеќе контролни мечеви од нас,имаат повеќе играчи шо играат во силни лиги,но ние имаме своја публика таму....
Па би требало да се држиме,и во случај на пораз(не дај боже)мислам дека ќе изгубиме тесно....
Иако на првите мечеви секогаш сме слаби,сепак сега е друга ситуација,нашите главни играчи се во зенитот на својата кариера..сега е шансата...
Германија-Чешка минус 53 голови..
Дуел на две физички робусни репрезентации,посебно се однесува за Германците....
Германците имаа/т смена на генерации,веќе ги немаат тие бундес-супер звезди шо даваа по 10 гола на меч...
Не се воиграни доволно сеуште.но ја имаат онаа стара одлика од на времето-ОДБРАНАТА....
Чесите-како никогаш досега не биле толку спремни,многу играчи им играат во Бундес Лига,го знаат германскиот менталитет.....
И тие играат јака одбрана,а во напад се знае,се чека разбивачот Јиха да проработи,но сега против себе ќе ги има двометрашите на чело со специјалистот за одбрана на Швабите Оливер Рогиш..
Очекувам тесен меч со малку голови......не би ја играл на конечен.....
Србија-Полска....овде одам похрабро 1...
Иако Полска е страшна репрезентација,имаат еден куп врвни ракометари-сепак два играчи од тој дрим тим-голманот Шмал и десниот бек Марцин Лијевски нема да играат на ова ЕП....
Ова се врвни ракометари-без нив и со нив Полска не е истата репрезетација....
Србите,домаќини,го имаат можеби моментално најдобриот десен бек во светот Марко Вујин,го имаат Илиќ од Кил,средниот бек Шешум,зверот Станиќ на голот.....ова се главните адути,+публиката....
Очекувам отворање со победа на Србите...ако веќе сакаат да пренесат бодови во вториот круг ќе мора да добијат денес,зошто наредниот меч го играат со супермоќната Данска....
Данска-Словачка-1 како планина...
Свака ти част. :cuc:
 

NA

Член од
8 јануари 2008
Мислења
79
Поени од реакции
1
so mislite za napoli i city utre 1-1 i 2-2 od prilika 4 kvota ili pojacani so 3+ istive 10 kvota
--- надополнето: 15 јануари 2012 во 22:59 ---
so mislite za napoli i city utre 1-1 i 2-2 od prilika 4 kvota ili pojacani so 3+ istive 10 kvota
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
so mislite za napoli i city utre 1-1 i 2-2 od prilika 4 kvota ili pojacani so 3+ istive 10 kvota
--- надополнето: 15 јануари 2012 во 22:59 ---
so mislite za napoli i city utre 1-1 i 2-2 od prilika 4 kvota ili pojacani so 3+ istive 10 kvota
Napoli proagja, City ne :icon_lol:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.300
Поени од реакции
5.197
Сакам да прашам нешто...
Ја имав Македонија 2 со хендикеп во Спортлајф, хендикепо беше до -3,5 то е Македонија да не изгуби со поќе од 3 гола...
Сега заврши нерешено дали е фатена оти нерешено изваја ??? Јас мислам дека е...
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Сакам да прашам нешто...
Ја имав Македонија 2 со хендикеп во Спортлајф, хендикепо беше до -3,5 то е Македонија да не изгуби со поќе од 3 гола...
Сега заврши нерешено дали е фатена оти нерешено изваја ??? Јас мислам дека е...
Добар ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom