Tип на денот (Читај правила во прв пост)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.183
Поени од реакции
84.896
Пазете утре да не изгорите.Не ставајте многу пари пошто е куп а секој пат во куп се случуваат изненадувања
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.188
Поени од реакции
8.524
6 утакмици за 3 коеф ? па и макс бет ? шанса нема. Поарно најди 2 со по 1.7 и макс бет отколку вака .. па и + фаворитиве не ми се омилени мн за играње секош некој заебува.
a ti ne si zabelezal deka na kajgana 95%se tipovi samo na MJ, Cezli, Barselona i RM so 1.2 koeficient
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Зашо да не?
Барса, Јувентус и Манчестер не победија минатите кола, иако Манчестер игра у куп сепак мислам Старецот ќе сака брзо да ги врати играчите, да имаат повеќе самодоверба, а у купот против Алдершот е права прилика. Останатите се куп и играат против нисколигаши и мислам дека се доста амбициозни клубови и ќе идат на победа... 3,70 квота одлична можност да се игра на голема сума..
Мое мислење, немора да значи...
Ок твое мислење.. ок манчестер че тепа за да се врати довербата, барса че тепа оти киксна јуве исто.... Марсеј? Откајзнаш дека марсеј нема да извај утре 10та постава? Игра во првенството игра ЛШ.. сигурен си дека че игра и за купов ?
Дортмунд исто... ти си знајш :)

a ti ne si zabelezal deka na kajgana 95%se tipovi samo na MJ, Cezli, Barselona i RM so 1.2 koeficient
Забележано одамна :D

OН:

Double:
Walsal - 1
Swindon - 1

Single:
Singapore AF - 7+
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.513
Поени од реакции
14.179
Ја може да ги играм

Барса 1
Јуве 1х
Реал 2

Уплата поголема
Вака ако ги играш ќе имаш околу 150 коефициент. :) Пошо Барса игра у гости, Реал дома. :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
Луѓе најпаметно ви е да паузирате малце до следниот викенд зашто ова куповите заебани ми изгледаат некако подобро чувајте си ги парите за нешто друго не ја частете кладилницата:LOL:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Вака ако ги играш ќе имаш околу 150 коефициент. :) Пошо Барса игра у гости, Реал дома. :)
Хахаа не да сум ги утнал .

Барса 2
Реал 1
Јуве 1х

Е сега ќе идам до кладилница да видам вака колку ќе имам :):):)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.627
Поени од реакции
10.340
Барса - 2-2 / 4+
Малага - 2
Милан - 1
Јуве - 1
Сити - 2-2 / 3+
Челзи - ГГ3+
Јунајтед - 1-1 / 3+
Кардиф - 1

од овие нешто ќе се искомбинира
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Голем ден за WTA тенисот денес. Почнува финалниот турнир во Истамбул каде најдобрите 8 тенисерки за оваа година ќе одлучат кој ќе биде овогодишниот шампион.
8 тенисерки се поделени во 2 групи ( црвена и бела ) , од каде 2-те најдобро пласирани од секоја група ќе поминат во 1/2 финалето.
Моментално Вожниачќи и Шарапова се борат за првото место , додека другите тенисерки се борат за пласман од 2-то до 8-то место. Вожниачќи има вкупно 7115 бодови собрано оваа сезона , додека Шарапова има 6370 бодови. Останатите тенисерки немаат ни математичка шанса за освојување на 1-то место, бидејќи 3-то пласирана со 5870 добови е Квитова што е премногу малце за достигнување на Вожниачќи.
Денес на програмата се закажани 3 дуела :
16:00 Квитова - Ѕвонарева
17:30 Вожниачќи - Радванска
19:00 Шарапова -Штосур
На прв поглед , сите дуели се тешки , нема големи фаворити.
За денес мислам дека Вожниачќи ќе почне со победа и тоа победа во 2 сета , очекувам турболенции на мечот Квитова- Ѕвонарева , најверојатно овде ќе има 3 сета , бидејќи и двете тенисерки имаат доста квалитет , ко за пример Квитова има јак сервис , додека Ѕвонарева е брза ,подвижна и доста лукава.
Шарапова - Штосур изгледа како победа на Шарапова , всушност досега овие две се имат сретнато 9 пати , и Шарапова победила на сите 9 дуели. Меѓутоа Шарапова влече мала повреда на зглобот ,па не сум сигурен колку ќе влијае тоа врз нејзиниот перформанс денес. Штосур е доста добра на тврда подлога , оваа сезона го освои US OPEN против Серена Вилијамс, тоа кажува за нејзиниот квалитет.
Значи да издвојам , од дамите денес мислам дека Вожниачќи е најдобар избор и одам со 3 типа , сите сингл , на младата Данќиња која има H2H баланс против Радванска 4-1 , 4 победи во серија и веќе ја победи со 2:0 во полуфиналето на турнирот во Штутгарт оваа сезона :
Wozniacki -1,5 @ 2.35 4/10 Oaza
Wozniacki - 3,5 games @ 1.90 7/10 Sportlife
Wozniacki @ 1.60 10/10 Sportlife
GL !!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Хахаа не да сум ги утнал .

Барса 2
Реал 1
Јуве 1х

Е сега ќе идам до кладилница да видам вака колку ќе имам :):):)
Барса 2
Реал 1
Јуве 1Х или дава гол
Баерн 1
Милан 1
:)
--- надополнето: Oct 25, 2011 11:41 AM ---
Вака ако ги играш ќе имаш околу 150 коефициент. :) Пошо Барса игра у гости, Реал дома. :)
Решил да ги затвори кладилниците:D
 

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
Јувентус-Фиорентина 1 1.75
Колчестер-Бурнмаут ГГ 1.70
Фредерициа-Вибор ГГ 1.60
Хееренвен-Боус 5+ 2.40 ( може и 7+ )

10/10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom