Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Че слушните на вестите утре како 2ца другари земаат максимална добивка од Вил Хил во Тетово. :$
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Не најдов време да уплатам ... а како си изглегоа натпреварите медови ...
Честитки до сите добитни денес
 
Член од
11 октомври 2012
Мислења
24
Поени од реакции
4
анжи - ливерпул 2ка 6.00коеф. ??? :confused:
или 2-2и3+ 16коеф.
утре одам синг на оваа за 100че = 1600ка :cool:
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
252
Па дај ако не некој тикет од прошлата задушница, овој апла од скоро ти е...
Џабе напиша 10 страни за тоа како треба да играме, еве денес да ја применеше таа твоја игра на изненадување ќе исчуреше како никој, ништо не ти испадна едино Барса само. Нема правило како треба да се игра, треба среќа и тоа е тоа.
Нормално дека треба среќа, тоа е непобитен факт. Бркај си ти работа за тебе, на кого како му излегле типовите тој си знае најдобро. Постирав тикет дека само Бенфика ГГ3+ ме зезна за добивка. Овојпат не бидна, ќе биде друг ден. :) И тој систем што го пишав тука Т2 2+, а за жал не го одиграв, ќе добиев пошто 2 од 5 излегоа, а 2/5 ми гласеше системот. Исто и Хуеска - Барса Б. 1-2 погодив пред 1 недела итн. Абе македонски синдром, само да се наоѓаат забелешки и грешки, никако да се даде позитивен придонес. :D

А тој тикет, иако стар 1 година, го постирав чисто да покажам дека добивам и дека секој може да влезе во лоша серија и да не добива. Крај краева, нема што да се докажувам на деца во интервал 15-20 години. :pos: Кој доби денеска доби, нека му се со здравје парите, кој не ќе добие нареден пат, нема потреба од покажување памет како резултат на позитивната еуфорија од добивката, знам како идат тие работи. :D
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Еве ископав нешто од мојата архива од ланска сезона чим толку сакаш да видиш добитен тикет. :D



Лесно е сега да се чаламиш кога сите фаворити победија. :D Добиј кога има неочекувани и лоши резултати и ќе те прогласам за мајстор. :) Шахтјор и БАТЕ излегоа Т2 2+, а некој беше скептичен дека БАТЕ нема да даде 2 гола а ете си даде на 5.50 коефициент, само кој да е доволно храбар и да ги одигра сингл.

Ти слободно играј традиционално на фаворити со коефициенти 1.15-1.60, па ќе видиме на крај како ќе биде, on the long run ќе си го јадеш. :D Јас денес херојски изгинав, мора да си признаам.

За разлика од тебе дадов комбинации и предлози и доста погодив меѓу кои Челзи 2+пп, Валенсија 2+пп, Галатасарај ГГ&3+ итн. :D Тоа што само Челзи излезе ГГ1 не значи дека тој систем што го предложив е лош, му треба време ќе проработи. ;)

Како што една ластовица не прави пролет, така и еден ден со добри резултати не прави добри играчи хаха. Немој да ми кажеш дека голот на Челзи за 3:2 кој што очигледно донесе доста добивки не е чиста среќа?

Кој последен се смее, најслатко се смее, така би ја завршил оваа реплика. :D
Нема потреба од лански лифчиња, не сакав да те навредам со мојот коментар туку малку да те пецнам пошо вчера објавуваше разни типови на жими мајка (а неколку од нив излегоа, признавам) но ајде покажи ни дека си ги уплатил.
Главен беше вчера на форумов, многу некако размислуваше надвор од кутијата :)

Ај и јас сеа да кажам 5-6 утакмици со по 10тина коеф, и да велам утре кој последен се смее најслатко се смее? :)

Поентата ми беше ако си толку добар и искусен, и даваш некои тешко остварливи типови, барем уплати ги, и за 100ден да си уплатил нема да ти замерам јас, но друг пат не фрлај типови од ракав :)

Ајт поздрав
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Де бе па и вие се напнавте со дечково.
Ви кажа неколку опции он, ако сакате пратете, препишете нешто, ако нејќете прескокнете му го секој пост и чао, пријатно.
А донекаде и во право е, иако му се малку научна фантастика типовите, има нешто во тоа што го кажуе, ама за да се бркаат такви работи треба голем буџет, кој ретко кој од тука го има.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.465
Поени од реакции
109.444
Нормално дека треба среќа, тоа е непобитен факт. Бркај си ти работа за тебе, на кого како му излегле типовите тој си знае најдобро. Постирав тикет дека само Бенфика ГГ3+ ме зезна за добивка. Овојпат не бидна, ќе биде друг ден. :) И тој систем што го пишав тука Т2 2+, а за жал не го одиграв, ќе добиев пошто 2 од 5 излегоа, а 2/5 ми гласеше системот. Исто и Хуеска - Барса Б. 1-2 погодив пред 1 недела итн. Абе македонски синдром, само да се наоѓаат забелешки и грешки, никако да се даде позитивен придонес. :D

А тој тикет, иако стар 1 година, го постирав чисто да покажам дека добивам и дека секој може да влезе во лоша серија и да не добива. Крај краева, нема што да се докажувам на деца во интервал 15-20 години. :pos: Кој доби денеска доби, нека му се со здравје парите, кој не ќе добие нареден пат, нема потреба од покажување памет како резултат на позитивната еуфорија од добивката, знам како идат тие работи. :D
Абе види, ти погодувај си нон стоп, дај Боже секој ден да фаќаш, мило ќе ми биде за тебе, него поентата ми беше дека нема потреба да пишуваш 10 страни за тоа како треба да играме. Секој си има свој стил на игра, оваа тема се вика Тип на денот и ако имаш некој предлог бујрум дај го а не да кажуваш кладилничарски правила, верувај предолго играме сите тука спортска за да не ги знаеме тие работи. А за тикетот нема потреба да се докажуваш, особено не на деца ко мене :) Нормално дека сите сме фатиле лани, во 2011, и пред 5 години, тоа било и поминало, ако имаш нешто добитно од сега постирај да ти честитаме а од одамна не е толку битно.
Ја иам едно ливче дома, пред 3 недели татко ми го заеба една за 600 000 ама ме мрзи да го сликам и да го постирам, а не па ливче од пред 2 години да чувам у компјутер... :)
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
252
Нема потреба од лански лифчиња, не сакав да те навредам со мојот коментар туку малку да те пецнам пошо вчера објавуваше разни типови на жими мајка (а неколку од нив излегоа, признавам) но ајде покажи ни дека си ги уплатил.
Главен беше вчера на форумов, многу некако размислуваше надвор од кутијата :)

Ај и јас сеа да кажам 5-6 утакмици со по 10тина коеф, и да велам утре кој последен се смее најслатко се смее? :)

Поентата ми беше ако си толку добар и искусен, и даваш некои тешко остварливи типови, барем уплати ги, и за 100ден да си уплатил нема да ти замерам јас, но друг пат не фрлај типови од ракав :)

Ајт поздрав
Не се типови од ракав, еве ти уште еден и последен доказ дека стварно тоа што го пишувам и го играм.



Повторно како кобна утакмица се покажа Бенфика и Спартак гомнарите. :D

Со оглед на тоа како се одвиваат настаните, повеќе не давам комбинации, пошто гледам дека има сеир и тролање после. :D А фино лепо си излезе тој систем Т2 2+ 2/5 не ми се бара сега назад да се самоцитирам. Ќе си пишам некое типче периодично, ама ни на крај памет повеќе не планирам да губам часови со цел да развиеме добитна комбинација пошто нема колегијалност. :) И онака секој ќе си одигра на крај како што сака. И никој не го пишува тикетот што го одиграл пред почетокот на натпреварите, секој отпосле или се жали или се фали. Токму така и јас сега ќе правам. :D Чиста сметка - долга љубов. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.465
Поени од реакции
109.444
Друже пиши си ти слободно што сакаш, и комбинации и луди ливчиња и се, никој неможе тоа да ти го забрани, само без километарски постови ептен ме мрзи да те читам. :D
Еве на пример утре од ЛЕ јас фаворитите ќе ги играм ГГ3+ на едно ливче, Хановер и Леверкузен ќе идат сигурно, за другото ќе размислам.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
TheGambler

Доста е брат. НАПНА!!! Јас ако ти покажам ливче од лани има да се превртиш однопаку и да не се вратиш во права состојба. Прекини ај ако имаш некој тип, кажи пиши, немој да пишуваш некој реферати кој врска си нема со ништо. Темава е за типови!! АЈТ
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Не се типови од ракав, еве ти уште еден и последен доказ дека стварно тоа што го пишувам и го играм.



Повторно како кобна утакмица се покажа Бенфика и Спартак гомнарите. :D

Со оглед на тоа како се одвиваат настаните, повеќе не давам комбинации, пошто гледам дека има сеир и тролање после. :D А фино лепо си излезе тој систем Т2 2+ 2/5 не ми се бара сега назад да се самоцитирам. Ќе си пишам некое типче периодично, ама ни на крај памет повеќе не планирам да губам часови со цел да развиеме добитна комбинација пошто нема колегијалност. :) И онака секој ќе си одигра на крај како што сака. И никој не го пишува тикетот што го одиграл пред почетокот на натпреварите, секој отпосле или се жали или се фали. Токму така и јас сега ќе правам. :D Чиста сметка - долга љубов. :)
Не ме сфаќаш изгледа ти мене друже.
Јас не ги критикувам твоите типови, туку НАЧИНОТ на кој ги даваш.

Вчера се однесуваше ко демек стај 1.000 зимаш толку и толку, демек 1.000денари не се ништо, и дадениот тип е сигурен.
Јас и вчера ти кажав оти се согласувам со голем дел од тоа како размислуваш, ама не зборувај за 1.000ден како да се 100 ебаго. СУм приметил дека 95% од членовите тука максимална уплата им е 100-200ден, а за тебе 1.000ден се ништо пари :)

Не си земај при срце, ми се чини дека си фин дечко, ама друг пат со усул малку :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
добивкава е 6к и нешто така?
Да не те заебат да не ти дадат 2*6денари и 59 дени :ROFLMAO: (т.е. нема да ти дадат пошто не си го фатил али за 13 денари не вреди да го фатиш ливчето :D )
--- надополнето: 8 ноември 2012 во 00:24 ---
TheGambler

Доста е брат. НАПНА!!! Јас ако ти покажам ливче од лани има да се превртиш однопаку и да не се вратиш во права состојба. Прекини ај ако имаш некој тип, кажи пиши, немој да пишуваш некој реферати кој врска си нема со ништо. Темава е за типови!! АЈТ
Ај постирај :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom