Tип на денот (Читај правила во прв пост)

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Ќе го победи на Типсаревич? :)
Со оглед на тоа што го победи Мареј, не би ме изненадила победа против Јанко, реално. Сепак и не е лош коефициентот на Јанко, не е баш потценат Јанович од кладилниците....
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Ќе го победи на Типсаревич? :)
Ке победи ! солиден сервер е и доста подвижен а има троа и во глата не само во нозете + во форма е и никогаш не се предава игра до последно...

Туку да не знаете за колку време стигат парите од бвин на картичка од тутунска?? на УНИ секогаш ми стигаа за точно 2 дена а сега ги нема а 3 ден денеска..
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.205
Поени од реакции
14.529
Типсаревиќ е чуден тенисер. Ја не би играл против него. Кога сака да игра може кога нејќе се влече по терен.
Ако му се игра денес ќе го растури у два сета.
Јас сепак би пробал дека ќе има 3 сета по коеф 2.37
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Петрова - Пиронкова 1
Со уште една победа ќе се пласира понатака петрова .
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
vie ludi li ste ke go pobedil tipsarevic.... neznam dali ja glease nekoj so murray ama toa bese klasicna pustena utakmica, duri na krajot ova polacevo samo protiv sebe igrase murray mu gi davase perfekto za da go izgubi poenot ova poljakov u aut, u mreza.... ako igra seriozno tipsarevic ke go pregazi... ediniot faktor e sto na tipsa mu bese bitno da go pobedi monako bidejki taka e sigurno vo prvi 8 za vo london... taka da moze on da mu ja pusti isto na poljakot kako so napravia djokovic, murray, del potro, federer
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Ке победи ! солиден сервер е и доста подвижен а има троа и во глата не само во нозете + во форма е и никогаш не се предава игра до последно...
Ќе го уплатам,само кажете за Tsonga&Hantuchova што мислите :)
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Ќе го уплатам,само кажете за Tsonga&Hantuchova што мислите :)
јас мислам дека денес цонга сигурно тепа, го имам на едно ливче за 1000 денари уплата заедно со шпанија 1 футсал и порто 1.

лејкерс ќе го играм подоцна, но не како чист 1, туку како 1Х, заедно со победа за санс против детроит. имате во вил хил...
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Eupen - Westerlo - 2
D.Zagreb - Istra 1961 - 1
Jihlava - Jablonec - 2
Esbjerg - Silkeborg - 1
Eintracht Frankfurt - Greuther Furth - 1
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Местачите од Германија немаат наместено натпревар до сега, откако се влезени во 1ва лига... па на мал влог..

Франкфурт - Фурт 2/1

А и да. Зенит мислам дека денеска е во целосен состав И мислам дека е најсигурниот тип денеска .

Зенит 1 / 1-1
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.650
Поени од реакции
43.468
Тотенхем - Виган - 1 (1,50)
Дортмунд - Штутгарт - 1 (1,35)
Малага - Рајо Ваљекано - 1 (1,40)
Барса - Селта - 1 (1,10)
Реал - Сарагоса - 1 (1,10)
Динамо Киев - Тавриа - 1 (1,25)
ПСЖ - Сент Етјен - 1 (1,50)

Вкупен коеф = 6,4.. За 200 уплата носи 1280.

Ливчето не ми е уплатено. Па да прашам малце за мислења дали да сменам некоја од вие. ПСЖ ми е малце несигурен, а има едно 10тина утакмици со по 1,20 - 1,30 што би требало да испаднат. Па не знам дали да го сменам со 2 утакмици, 1000 денари ќар ми е доволно. :) Дел од тие алтернативните утакмици се Црвена Ѕвезда, Макаби Тел Авив, ПСВ, Бенфика, па зошто да не и Брага, која има 1,45. :) xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom