Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Jaс си викам, Двеве, + Интер Јуве Лацио 1, и Наполи Х2, само нз некако белгискиве ми се сумливи затоа прашувам мислења.
Интер,Јуве,Лацио,Наполи на ист тикет не.Според мене Лацио ќе киксне од овие,Наполи а можеби и Интер,пошто соработуваат со Сампдорија.Едино Јуве ми е сигурна од нив.
Зулте може и да киксне утре, многу заредија тие, глеам имаат исто бодови и со Андерлехт и Бриж така да што е до мене јас би ги избегнал.
Зулте играјте ја Тим 1 2+ .Ги пратам ,мислам дека ќе биде и кец.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.235
Поени од реакции
21.076
Клуб Бриж има 2 порази на последните 2 натпревари во лигата (плус еден пораз во Лига Европа). Би требало да оди на поправен утре и излез од оваа лоша серија. Андерлехт исто така киксна минатото коло и еве денес го отпука Гент со 5:0. Проблем е што се слаби на гости. Очекувам околу 6-7 гостински победи да имаат на крај на сезона..

За утре, мислам дека германските и шпанските екипи ќе одат до крај во куповите, нема предавање од старт. Од германските Штудгарт и Хановер кецови. Од шпанските Малага, А. Мадрид и Реал Мадрид. Сите 3 шпански екипи имаат за противник екипа од 3та лига. Очекувам лесни победи за трите. Најризичен од тие 3 ми е Реал :) !

Еве мој тикет за утре, со коефициенти од SportLife:

Штудгарт 1 (1.50)
Хановер 1 (1.40)
Јувентус 1 (1.30)
Малага 2 (1.50)
Атлетико Мадрид 2 (1.35)
Реал Мадрид 2 (1.20)

Еден од овие би требало да го има во Супер Тип т.е коефициент поголем за минимум 0.15. Вкупен коефициент: 7.36

На овие можно е да ги додадам и Анжи 1 (1.30) и ЦСКА Москва 1 (1.20). Зависи со какво расположение ќе се разбудам утре. Со овие 2, коефициент би бил 11.65.
Ми се пишува и Днипро кец со 1.45, ама нешто ме тера да не го пишам и да мислам дека имам доволно натпревари на тикет. :)
Сите други во билтенот за утре, ми се ризични!

Со среќа!
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.746
Поени од реакции
8.004
Atalanta - Napoli - 2
Cagliari - Siena - 1
Chievo - Pescara - 1
Lazio - Torino - 1
Udinese - Catania - 1
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Шкендија-Пелистер-1
Брегалница-Дрита-1
Интер-Самдорија-1
Јуве-Болоња-1
Челзи-Манчестер-1
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Мислам дека утакмициве денес се печени за ГГ.
Ливерпул, Челзи, Леверкузен, Рома, Лацио, Барса Б...
 
М

Мартин`

Гостин
Не ми се верува баш,убав 1 е оваа за мене.Ако имаш инфо кажи :)
Тие “убави“ коефициенти на лик со 1.35 баш се најдобри за примамување на играчите од страна на кладилниците и често баш тие зафркваат..

Плус мислам дека двата тима соработуваат погледни ги меѓусебните од 12 ниту еден нерешен резултат, а дури 7 завршиле со резултат (1-0) најлесен за местење/делење на бодови така да и тоа може да се проба 0-1 @ 20 коеф. А и Турново нека не си прават филмови дека имаат шанса за првите 3 места кога реално ќе неможат доволно им е ова до сега па сега нека почнат пари да прават (ништо ново лани се изнаместија) и 2-3 пати ги фатив убаво на 5+ коеф како со Силекс така и со Охрид ако не се лажа. Плус на ваков добар коеф вреди да се ризикува малце ..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Лацио е без Хернанес и Ледесма така да мислите му ја.
Наполи е без Кавани и Зунига.
Овие две се добри за било кога Х, Х пп, 0-2.
Исто и за Интер можно е да биде Х
Рома 2
Киево 1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom