TВ права за спортски настани

Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
У20 Светско првенство во фудбал, Полска 2019 - МРТ
Светско првенство хокеј, Словачка 2019 - арена спорт
У17 Европско првенство во фудбал, Р. Ирска 2019 - спорт клуб
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Uste samo sk ili arena da ja zemat bundesligata na eurosport za da mozeme nie na telekom da gledame bundes liga zatoa sto za zal nemame eurosport :(
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Бундес лига оди на 24 тв, но не знам дали сеуште бидејќи не пратам фудбал.
Оди, но мислам само еден натпревар од терминот сабота 15:30.
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Da odi na 24 vesti megutoa pod uslov da ne go prenesuvaat baern i borusija nikogas. Sto znaci sekogas vo 15:30 vo sabota da ide nekoja bezveze utakmica. Takov bil dogovorot so eurosport ednaska taka kaza komentatorot na 24 koga gledav bundes liga
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.669
Светско првенство фудбал u20 на МРТ.:kafence:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Канал 5 ги купи правата за TCR трките кои ќе се емитуваат еднаш месечно, за време на викенд термини.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Гризли што функција има со ТВ правата за фудбал?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
https://www.danas.rs/sport/gledajte-rolan-garos-na-eurosport-4k-kanalu/
Како за информација почнувајќи од РГ, Eurosport пушта нов канал, Eurosport 4K каде најпрво ќе ги емитува сите натпревари од главниот терен во 4K HDR резолуција.

Во Србија па и регионот покрај SK 4K што веќе го воведоа, ќе го пуштат и Eurosport 4K.

Се надевам Неотел би можеле истово да го направат бидејќи како што знам единствени се со техничка можност за истово бидејќи рисиверите (и старите и новите) им поддржуваат 4K резолуција.

На Телекабел не се надевам иако не е никаков проблем за корисниците кои имаат 4K телевизори мада дали мрежата може да поднесе господ знае.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
https://www.danas.rs/sport/gledajte-rolan-garos-na-eurosport-4k-kanalu/
Како за информација почнувајќи од РГ, Eurosport пушта нов канал, Eurosport 4K каде најпрво ќе ги емитува сите натпревари од главниот терен во 4K HDR резолуција.

Во Србија па и регионот покрај SK 4K што веќе го воведоа, ќе го пуштат и Eurosport 4K.

Се надевам Неотел би можеле истово да го направат бидејќи како што знам единствени се со техничка можност за истово бидејќи рисиверите (и старите и новите) им поддржуваат 4K резолуција.

На Телекабел не се надевам иако не е никаков проблем за корисниците кои имаат 4K телевизори мада дали мрежата може да поднесе господ знае.
starite resiveri od neotel edvaj HD teraa ne 4K a novite nz kakvi im se ako imas nekoj link pusti
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Здраво Алексанадар, јас се извинувам, но овој канал нема да го донесеме во брзо време. Поздрав Тања
(Koga prasav za eurosport dali planiraat da go vratat povtorno)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom