TВ права за спортски настани

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Твојата омилена телевизија :D . Видов дека имаше најава на 1тв.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
:facepalm:

Ајдееее...

Се гледа колку ми е омилена, штом не сум го видел тоа.
Нема везе...и не гледам толку многу телевизија, обично вртам после работа по каналиве и сиот шлајм е у тој период, од Драгане па даље...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Dakar ќе пренесува некој?
Читај добро во тематакој што пишал. Не си видел денес пишав.

Дакар е спорт кој мислам не може да оди во живо и не ни знам дали на било која тв нешт од тоа имало во живо пренос. Ќе оди некој преглед а и така досега која и наша тв да имале права за тој спорт одело некој преглед.

Според мене подобро е 1тв да се земе права на емитување на спорт кој може да оди пренос во живо.
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Читај добро во тематакој што пишал. Не си видел денес пишав.

Дакар е спорт кој мислам не може да оди во живо и не ни знам дали на било која тв нешт од тоа имало во живо пренос. Ќе оди некој преглед а и така досега која и наша тв да имале права за тој спорт одело некој преглед.

Според мене подобро е 1тв да се земе права на емитување на спорт кој може да оди пренос во живо.
Добро, "пренесува" не мора да значи дека е директно (или глупиот македонски превод "во живо")....после ќе ми кажеш "тоа не е спорт".

Ми промакнала некоја нотификација за таа тема и не сум видел.
Дакар "се пренесува" со прегледи, тоа е стандарден формат, таков е спортот - цел ден скоро возат. Ете, нека биде - покривање на настанот.
Порано тоа го праеше само А1 од македонските телевизии, а можно е сега Еуроспорт да има, со српски коментар нормално.
И морам да признаам дека за мене е изненадување што решиле да преземат пошо другата програма им е опасна бљувотина.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Добро, "пренесува" не мора да значи дека е директно (или глупиот македонски превод "во живо")....после ќе ми кажеш "тоа не е спорт".

Ми промакнала некоја нотификација за таа тема и не сум видел.
Дакар "се пренесува" со прегледи, тоа е стандарден формат, таков е спортот - цел ден скоро возат. Ете, нека биде - покривање на настанот.
Порано тоа го праеше само А1 од македонските телевизии, а можно е сега Еуроспорт да има, со српски коментар нормално.
И морам да признаам дека за мене е изненадување што решиле да преземат пошо другата програма им е опасна бљувотина.
И Алфа една година имаа Дакар.
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Сега гледам Спортклуб ќе пренесуваат утакмици од ракометниот ЕХФ куп, од 7 натпревари овој викенд 6 ќе одат директно. :bravobe:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
МРТ ќе го пренесува и светско првенство во нордиско скијање..

Не се сеќавам дека некогаш пренесувале нордиско скијање, а да е светско првенство.
Пофалба за ова.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
МРТ ќе го пренесува и светско првенство во нордиско скијање..

Не се сеќавам дека некогаш пренесувале нордиско скијање, а да е светско првенство.
Пофалба за ова.
Во нордиски дисциплини спаѓаат и ски скоковите. Порано МРТ редовно ги пренесуваше Четирите скокалници. За жал престанаа одамна. Баш добро што ги враќаат овие спортови на програмата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Од немање земено пренос фудбал ЛШ и ЛЕ заштедиле за да земат скијање :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Се пишува на некој српски форуми дека Аrena Sport земале права за пренос на NBA кошарка. Знам дека во државава ги има такви што си пратат NBA кошарка тaка да ќе биде истиот проблем како со фудбалот Лига Шампиони и Лига Европа само на Македонски Телеком.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Се пишува на некој српски форуми дека Аrena Sport земале права за пренос на NBA кошарка. Знам дека во државава ги има такви што си пратат NBA кошарка тaка да ќе биде истиот проблем како со фудбалот Лига Шампиони и Лига Европа само на Македонски Телеком.
od kade takva informacija?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom