Synthpop

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970

плус топла препорака за филмов


иако е на дизни и си има мани
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.369
Поени од реакции
38.346
Жанров има мал revival последниве неколку години :)

 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
27
Жанров има мал revival последниве неколку години :)

Hi, како е, музика секогаш има но луѓето немаат време поради обврски. Повеќе музички жанрови се помешани со Synthpop денес, иако има и премногу DIY artists. Во темата Synthpop има Italo-Synth, Disco, Pop песни. Последниот артист, The Weeknd , е
Pop Rap, Disco, Contemporary R&B, и нешто Synth. Имам интерес од Wave продукции како Minimal-synth , Minimal- Electronic, Synthwave, Synth, Post-Punk, Darkwave, Coldwave, покрај mainstream, и non-mainstream artists, дали 80ите или модерни од 2000та наваму. А издавачки куќи и Synth продукции е сепак голем, но не е mainstream.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Hi, како е, музика секогаш има но луѓето немаат време поради обврски. Повеќе музички жанрови се помешани со Synthpop денес, иако има и премногу DIY artists. Во темата Synthpop има Italo-Synth, Disco, Pop песни. Последниот артист, The Weeknd , е
Pop Rap, Disco, Contemporary R&B, и нешто Synth. Имам интерес од Wave продукции како Minimal-synth , Minimal- Electronic, Synthwave, Synth, Post-Punk, Darkwave, Coldwave, покрај mainstream, и non-mainstream artists, дали 80ите или модерни од 2000та наваму. А издавачки куќи и Synth продукции е сепак голем, но не е mainstream.
Check out this record label

 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
27
Check out this record label

Thanks, некои од артистите сум ги слушал 2008/2009 како Chromatics, Glass Candy. Сега повеќе ме привлекува аналогниот synth звук. These are some labels:
Soft Metals може да ви се интересни, но не е synthpop, а микс од synth, minimal, electronic, etc.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom