Superhero Movies

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Реално ова што го прави Синеплекс што продавање на карти на дечки од FX3X пред официјално да ги пуштат картите во официјална продажба е криминал
Прегледај го приврзокот 171692
Барем нека направат посебна проекција ден пред премиерата за сите пријатели и спонзори на киното, за Star Wars VII така направија, не знам зошто уопште и покажуваат дека постои проекцијава ако ја продале цела сала уште пред да го стават филмот на сајт..
Za koj film e ova?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Реално ова што го прави Синеплекс што продавање на карти на дечки од FX3X пред официјално да ги пуштат картите во официјална продажба е криминал
..........
Барем нека направат посебна проекција ден пред премиерата за сите пријатели и спонзори на киното, за Star Wars VII така направија, не знам зошто уопште и покажуваат дека постои проекцијава ако ја продале цела сала уште пред да го стават филмот на сајт..
А тие што екшуели работеле на филмот на две раце не се бројат, важно цела сала резервирана.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Првичните рецензии за wonder woman се изненадувачки доста добри, развали и кај rotten tomatoes, конечно DC прави добар камбек во superhero светот, откако претходниците од овој универзум условно речено потфрлија, па и беа предмет на потсмев.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Првичните рецензии за wonder woman се изненадувачки доста добри, развали и кај rotten tomatoes, конечно DC прави добар камбек во superhero светот, откако претходниците од овој универзум условно речено потфрлија, па и беа предмет на потсмев.
7/10 од мене. Ништо повеќе. Љубовта ќе го спасела светот, а супер херој е. Ма немој да ме јебеш бре. А и полн со нелогичности беше (знам дека е фантазија, ама си легнаа да спијат во кајче тргнати од Themyscira, се буди во Лондон. what?? The devil is in the details for me. Мајка и и вика денес, тоа мртва темница...итн итн) Overall, филмот ми остави добар впечаток, а да имаше малку поголемо внимание обратено на детали, би му дал 8.5 или 9 / 10. Јас би да се најде нешто измеѓу Снајдер и Patty Jenkins, и ДЦ ќе ги згазат Марвел.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
7/10 од мене. Ништо повеќе. Љубовта ќе го спасела светот, а супер херој е. Ма немој да ме јебеш бре. А и полн со нелогичности беше (знам дека е фантазија, ама си легнаа да спијат во кајче тргнати од Themyscira, се буди во Лондон. what?? The devil is in the details for me. Мајка и и вика денес, тоа мртва темница...итн итн) Overall, филмот ми остави добар впечаток, а да имаше малку поголемо внимание обратено на детали, би му дал 8.5 или 9 / 10. Јас би да се најде нешто измеѓу Снајдер и Patty Jenkins, и ДЦ ќе ги згазат Марвел.
Ti знаеш кај е Темискира?
Па нејзе љубовта ја спаси да не убие предаден човечко битие.
[DOUBLEPOST=1496416856][/DOUBLEPOST]
Ми се допадна филмот за вондер вомен ептен, хуморот беше добар, акциите и фајт сцените беа 10/10, негативецот солиден, добро беше што не оставија до последен момент да се двоумиме дали има право Дајана за Арес.
Филмов нема 10 од мене само заради Гал Гадот, дефинитивно не е најдобар избор.
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Ti знаеш кај е Темискира?
Па нејзе љубовта ја спаси да не убие предаден човечко битие.
[DOUBLEPOST=1496416856][/DOUBLEPOST]
Ми се допадна филмот за вондер вомен ептен, хуморот беше добар, акциите и фајт сцените беа 10/10, негативецот солиден, добро беше што не оставија до последен момент да се двоумиме дали има право Дајана за Арес.
Филмов нема 10 од мене само заради Гал Гадот, дефинитивно не е најдобар избор.
Околу Грција некаде. А и според филмот е тука некаде. За се се согласувам со тебе, само што е клише некако тоа со љубовта, не знам, да ја немаше последната сцена во музејот, ќе беше многу подобро според мене. Тоа е. За мене е пре-слаба глумицата за WW (не зборувам за ци***те). Сепак еден од подобрите од DC филмчиња.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Многу лигав Wonder Woman. Не знам како се фали филмов... сите последни суперхеројски филмови ми се боље од овој.
И нормално дека ќе видам женско режисер... :facepalm:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Wonder Woman? More like Wonder woMEH хехехехехее :( :(

Мене не ми го направи мераков филмов :( Досадно, монотоно со тапа ликови. Како да гледаш мало девојче...се чуди на се, не знае што се дешава, и кажуваш да не прави нешто она оди го прави..... знам дека тоа е причата и се ама....шо знам...негативецот пак имаше кул монолог, барем ДЦ ги бива за негативци, али и сето тоа некако shoehorned.
Едитирањта на некои сцени ептен рандом.
ЦГИ-то и гринскринот преочигледни.... не знам зошто ДЦ свршаваат на такви посебни "колоритни позадини" не знам како да ги објаснам...али ете во поголемите акциони сцени и тука и во БвС скоро и да нема позадина и згради туку сето тоа се менува со силни бои..дали сини дали црни дали жолти во филмов...не знам колку некој ме сфаќа со ова ама не знам како да објаснам....

И вака прегледан пак трејлерот за ЏЛ очекувам пак премногу да маваат на грин скрин и во тој филм...некако максимално ми ги намали очекувањата за ЏЛ филмов....и се сложувам со Анон некако ептен лигава ми беше WW..не филмот али ликот....ова треба воин да биде? Шо знам...дајте ми цел филм со мајка и и таа што ја учеше како WW, тоа би било помадрфакерски (литерали)


Аааа да, ќе заборавев...ептен Снајдеровски акциони сцени......знам не го режираше он филмов али..шо кур бајо мој намалете со тоа слоумоушн сцените џизс крајст.....
Еден од ретките филмови е ова во кој што главниот лик за прв пат во животот има секс...овој и 40 year old virgin:.тоа се тие филмови со такви главни ликови :ROFLMAO:
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Нај анлајкли суперхеројот стигна да го ревитализира DCEU од агонијата што беше западнат со минатите три филма. Конечно пропер кохерентно раскажување, темпото погодено - и да не се осети никакво развлекување до кулминацијата, шарм,духовитост и веродостојни карактери кои што поминуваат низ себеспознавање го праат фликов задоволителен.
Впрочем филмов процветува преку судирот на светови на Дајана и Стив и нивната меѓусебна интеракција како и со сајд-карактерите.
Се чувствува како себесодржаен, а не сетап за наредниот и во најголем дел приземен иако сетингот е апокалиптичен... така што ако Логан и Гардианс 2 кој се карактер дривен(иако со боље акција) ви се свиѓаа, нема зашо да не е случај со овој бидејќи паѓаа под истата клапа и со иста успешност горе доле.
и фајнали достоен соло приказ на женски суперхерој после легендарните Catwoman и Elektra, не долго ќе се чека за вториот зошо Џос ја превзема Batgirl.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Така се краде моментум и врти муабетот. Јеботе Марвел, срце не им даде повеќе од една недела да ги остават на раат овие другиве да уживаат во успехот на Wonder Woman.. Се' така им прават:icon_lol::icon_lol:. Свака чаС за нарацијата на Енди Серкис.

STEP INTO THE SPOTLIGHT !!

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
wonder woman ти е класичен пример за преценет филм, не сакам повеќе да зборам поради тоа што голем дел од вас не го глеале ама очекував најискрено ( многу ) повеќе, значи добар е, али толку, добар, и тоа Добар, за стандардот поставен од dc, а знаеме колку лошо поминаа кај критиката они, со причина. Ваљда зашто wonder woman e најдобар од претходнициве од истиот универзум, па можеби затоа и ја претераа со пофалбите, ко едвај да се чекаше нешто асално од DC.

п.с. Тотално ја утнаа со арес, на пола филм знаев за кого станува збор али потајно се надевав дека нема да биде тоа случај. (n)

п.п.с. гал гадот :drk::drk::drk::drk:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
п.с. Тотално ја утнаа со арес, на пола филм знаев за кого станува збор али потајно се надевав дека нема да биде тоа случај. (n)
Тешко вероватно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom