Superhero Movies

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.815
требало Џеки Чен да го земат не овој непознат актер.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.878
Зашто Шанг-Чи е кинез, маж, стрејт како во стриповите?

Еј @Red John пишав пак нешто на темава! Не заборавај да ми седнеш на кур ко увек што праиш, зашто ќе се осечам усамљено!

Можеби не сум многу пријатна личност, ама барем по некад сум досаден и напнат.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Зашто Шанг-Чи е кинез, маж, стрејт како во стриповите?
Не е зашто туку е зошто. Зашто = затоа што.
Нејсе, интересно прашање, ме замисли и мене за една работа а таа беше: зошто уште ја надгледувам темава?
Фала, кликнав да се одјавам. А може боље и од форумот да се одјавам ехехехехехе.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.878
Не е зашто туку е зошто. Зашто = затоа што.
Нејсе, интересно прашање, ме замисли и мене за една работа а таа беше: зошто уште ја надгледувам темава?
Фала, кликнав да се одјавам. А може боље и од форумот да се одјавам ехехехехехе.
зашто е србизам усвоен у скопски дијалект
има исто значење со зошто

Ти да не го мењаш Ред Џон? Не е на смена изглеа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
Спудермен у Декември.

Ако шпекулациите се вистински..ваљда за пар месеци трејлер? Вообичаено и порано пуштаа...

Не би се изненадил Спајди да е првиот голем евент што ќе ги врати публиките во кината
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.878
WB баш на роденден на Кавил објавуваат дека ќе биде Супермен црнец у следечи филм.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
Нешто што ќе го интересира само Берик :D Ама јбг, не знам кај да постирам за стриповите.

Од прва мислев дека ова е шитпост

Meet Joe Gomez, the Captain America of the Kickapoo Tribe. Created by geoscientist and Lipan Apache writer Darcie Little Badger and Qalipu Mi’kmaq First Nation artist David Cutler, the hero will debut this August in “The United States of Captain America” #3! Read more here: https://bit.ly/3eTkBTa

1620397018474.png
1620397029467.png


Ова е убедливо најретардираното, tonedeaf, либерално срање што го имам видено.

Знам дека стварно постои име Kickapoo ама...сериозно? Kick-a-poo? Знаат дека децата што го читаат ова ќе им е смешно името "удри-гомно" ???

Второ...облечен е во боите на САД.

Трето, се дружи со Капетан Америка, што да, вака on it's own е ок, ама сепак, малце tonedeaf.

Чисто за референца, зошто ми е ова ретардирано.

Ова е како во моментов да живееме се уште под владеење на Турскиот султан.

И да постои некој стрип лик што ќе се вика "Капетан Турција"

И да има пост:

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО ДРУГАРОТ НА КАПЕТАН ТУРЦИЈА!

ТОА Е ПЕРО, СЕВЕРНОМАКЕДОНСКИ ТУРЧИН ОД ДОЛНО ДУПЕНИ! ДУПЕНЧАНЕЦОТ ЌЕ БИДЕ ОБЛЕЧЕН ВО ЦРВЕНО ОДЕЛО КОЕ ЌЕ ИМА ПОЛУМЕСЕЧИНА НА НЕГО, НАВЕЧЕР ЌЕ ГО ЧИТА КУРАНОТ А ПРЕКУ ДЕН ЌЕ СЕ БОРИ И ЌЕ КРВАРИ ЗА ТУРЦИЈА! ДА ЖИВЕЕ ТУРЦИЈА И ДА ИЗГУБАТ НЕГАТИВЦИТЕ ВО НОВИТЕ СТРИПОВИ:

КАПЕТАН ТУРЦИЈА И ДУПЕНЧАНЕЦОТ ПЕРО!
од август во вашите најблиски трафики

И се ова да биде промовирано како супер потег за Македонија.

Не требаше никогаш староседелците да дозволат белецот да стапне на нивно копно...јбг, тоа е
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Знам дека стварно постои име Kickapoo ама...сериозно? Kick-a-poo? Знаат дека децата што го читаат ова ќе им е смешно името "удри-гомно" ???
Офтопик ама Kickapoo беше родното градче на Џек Блек во Tenacious D and the Pick of Destiny. Кој може да ја заборави песнава:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267

1620659144638.png


Одличен постер!

Only in theaters - што значи Сони ќе бидат изненадени и разочарани што филмов нема да собере 1 билион долари, пошто сите тие што зимаат огромна плата во Сони немаат контакт со реалноста и се тешки ретарди.

А според трејлеров...изгледа ист вајб како и првиот.
Мене првиот ми беше мех :(

Штета пробуваат да направат "family friendly entertainment" од овие филмови кога истото може да се направи и со Rated R брутален филм>

Oh well, тоа е што е :toe:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Добар постер, легендарен негативец, добар кастинг со Вуди Харелсон, ама пак нешто не штима по трејлеров. Изгледа пак ќе биде разводенет филм со обиди за лош хумор. А ваков филм плаче за R рејтинг... Толку ли не научија ништо од Deadpool и Logan?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom