Summer job во Seavus?

Член од
2 јуни 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
dali nekoj ima iskustvo ili nesto znae okolu praksata i trening tamu? dali ima testiranja i zaa sto se ????
 
Член од
2 јуни 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
taze diplomiran inzener na inf sistemi
 
I

Iblis

Гостин
Добри се Сивус, ќе имаш бајги работа, ама ќе има и парички.
Среќно бате ;)
 
Член од
2 јуни 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
znam deka se dobri, samo me interesira dali nekoj ima iskustvo so tamosnata praksa, kakvi se testiranjata koi treba da se pominat za da se vlezi na praksata,......
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
1.325
Самр слејвс во Сибус?
Подобро не, боље оди на берба на праски во Грција или молерај во Црна Гора наместо кај робовладетеливе.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.012
Поени од реакции
13.981
Добри се Сивус, ќе имаш бајги работа, ама ќе има и парички.
Среќно бате ;)
Како тоа ќе има парички?
Сивус само ги искористува нашите програмери за багателни цени, ја искористува нашата ефтина работна сила каде програмер го рамњаат со продавач.

Друже ако ти е за пракса оди за да поднаучиш нешто ако ти е за работа немој, барај друго место пошто не вреди школата што ја имаш за ебани 250 евра.
 
I

Iblis

Гостин
Како тоа ќе има парички?
Сивус само ги искористува нашите програмери за багателни цени, ја искористува нашата ефтина работна сила каде програмер го рамњаат со продавач.

Друже ако ти е за пракса оди за да поднаучиш нешто ако ти е за работа немој, барај друго место пошто не вреди школата што ја имаш за ебани 250 евра.
Не е баш така, C++ програмери не им се најпотребни, од друга страна за Android Developer "глава даваат".
За што те бива толку ќе те платат, ама не значи тоа дека нема да напредуваш и дека нема да научиш нови работи, оди на праксата и процени си сам.
Повторно се најдобро :)
 
T

Tetro

Гостин
Не е баш така, C++ програмери не им се најпотребни, од друга страна за Android Developer "глава даваат".
За што те бива толку ќе те платат, ама не значи тоа дека нема да напредуваш и дека нема да научиш нови работи, оди на праксата и процени си сам.
Повторно се најдобро :)
Контра мислење пандан на твоето:

Имам пријателИ (множина) кои си ја пробаа среќата таму, се отепаа од работа и напредување нема, имаше само робовладетелско однесување на претпоставените и на крај побараа работа во помали фирми, каде сега имаат трипати подобар третман како вработени.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.985
Поени од реакции
24.043
официјално работно време од 8 до 4
неофицијално работно време од 8 до 8
gl hf
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.272
Поени од реакции
3.487
Контра мислење пандан на твоето:

Имам пријателИ (множина) кои си ја пробаа среќата таму, се отепаа од работа и напредување нема, имаше само робовладетелско однесување на претпоставените и на крај побараа работа во помали фирми, каде сега имаат трипати подобар третман како вработени.
Кои се тие три фирми?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
5.045
Сеа пред некој месец коа дојдоа да праат анкети кај нас на Електро , ја мислам 80% од студентиве на прашањето *на што ве асоцира кога ке чуете Сивус* пишаа Робовладетелство :)

Срамота е какви плати им даваат на програмерите/тестерите према тоа колку заработуваат од проектите ....
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Од повеќето со кои сум разговарал што работеле во Сивус не слушнав многу пофални зборови за нивниот престој таму. Сите зборат дека се искористуваат програмери да работат за мали пари па кога не си веќе задоволен ќе земат друг. Немам лично искуство но тоа е муабет од најмалку тројца и сите беа незадоволни од условите и односот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom