STAY CONNECTED FESTIVAL Vol.2 @ Скопско лизгалиште - 03.07.2009

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Абе закон ќе е и Етника и Трамбака на едно место само нека биде тоа место Козјак ко што си беше планот за Трамбака.. Многу поинтересно ќе биде пофаца..
Едит - Не Козјак де тоа селото накај Козјак као се викаше..
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
ко прво етника се откажани.. ко второ еци&даре контактирајте на psy.com.mk со организаторите за трајамбака..
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
Auuu zakon ako bide taka.dwe u edno.Swaka cast ako napravite taka..pozz
Nie samo dadovme predlog i javna ponuda, toa ne znaci deka taka ke bide.

Blagodarnost do site za razbiranjeto, za situacijata vo koja se najdovme.
Poradi toa kako gest na dobra vojla festivalov ke go napravime free da bide. Zasega za trance line upot e dodaden IMAGINARY SIGHT, ke ima isto i na main dosta iznenaduvanja.

Pozdrav
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Абе закон ќе е и Етника и Трамбака на едно место само нека биде тоа место Козјак ко што си беше планот за Трамбака.. Многу поинтересно ќе биде пофаца..
Едит - Не Козјак де тоа селото накај Козјак као се викаше..
Јаболце.

Иначе, мислам дека подобро ќе беше да ја преместевте за 26 во петок.
Blagodarnost do site za razbiranjeto, za situacijata vo koja se najdovme.
Poradi toa kako gest na dobra vojla festivalov ke go napravime free da bide.
А картите купени во претпродажба?
EDIT: нвм, I'm blind. :)
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
А картите купени во претпродажба?
EDIT: нвм, I'm blind. :)[/quote]
ќе можеш внатре да си земеш пиење за тие пари од картата
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Јас си ги сакам парите назад!
На 27ми ќе бидам веќе на плажа во Охрид:baeh: ,така да џабе пијачки ,џабе све...немам на кого да ја подарам картата-цело друштво сме у Охрид ,а на мама не и се иде баш баш на журкава...
Едноставно е - требаше да се одржи на 20 и не се одржа ,ја иам платено карта за на 20 ,а не за на 27 и не ме интересира НИШТО друго!

Gje su pare !? :duel:
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Јас си ги сакам парите назад!
На 27ми ќе бидам веќе на плажа во Охрид:baeh: ,така да џабе пијачки ,џабе све...немам на кого да ја подарам картата-цело друштво сме у Охрид ,а на мама не и се иде баш баш на журкава...
Едноставно е - требаше да се одржи на 20 и не се одржа ,ја иам платено карта за на 20 ,а не за на 27 и не ме интересира НИШТО друго!

Gje su pare !? :duel:
ж
па и тоа не е лоша идеја да одиме во југотон со картите и да ни ѓи вратат парите:pos2:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.421
Поени од реакции
7.772
Го сменив датимот во насловот на темата.

Можеби поарно би било да ја одложите журкава за 04 јули.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
Можеби поарно би било да ја одложите журкава за 04 јули.
Се размислува и на таа варијанта и најврејоатно ќе биде одложена за тој датум 4 ЈУЛИ. Бидејќи и за наредниов викенд се најавува не така добро време. До утре најкасно ќе се знае најточно кога ќе е преместена.
Во врска со картите. Журката се поместува а не се откажува. Се поместува ради временска непогода а не ради кривица на организаторите. Така да картите важат за журката.

Поздрав
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Идниот викенд изглеа пак нема да биде добро времето и да.. прво правило за журки на ОТВОРЕНО.. НЕ КУПУЈ КАРТА ОСВЕН НА ВРАТА!!! Па заштедете малце више ви се исплати да заштедите 100че плус него да отидете 200-300 у минус:smir:
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Се размислува и на таа варијанта и најврејоатно ќе биде одложена за тој датум 4 ЈУЛИ. Бидејќи и за наредниов викенд се најавува не така добро време. До утре најкасно ќе се знае најточно кога ќе е преместена.
Во врска со картите. Журката се поместува а не се откажува. Се поместува ради временска непогода а не ради кривица на организаторите. Така да картите важат за журката.

Поздрав
na 4ti juli ima zurka na kozjak koja shto beshe prezakazana na toj den samo zaradi vashata zurka koja trebashe da bide na 20ti juli... mislam deka nema bide fer od vasha strana taka sebichno da izigrate... a isto i toa so ponudata za Tryambaka e chista glupost...ispaga nie eve ke platime se i free n-trance vie prodajte si ja idejata eve nie ke vi ja izrealizirame na komercijalen nachin... mislete malce pred da objavite neshto..toa e navreda za drugata organizacija...
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
Ова не се пропушта идемооооооо :vozbud:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
Се очекува наредниве 10 дена да биде вакво времето. Постојано сме во комуникација со метеролошка стананица и добиваме такви информации. Ние на никој не крадиме идеи, фестивалов нема никаква сличност нити со трајамбака нити со која било друга журка на козјак. Ова е мултикултурен масовен хепенинг кој обединува повеќе музички и уметнички правци. Поради коментарите на публиката дека во иста вечер е и трајамбака ние едноставно понудивме опција која можеме да ја прифатиме. Иначе во една вечер може да има и 5 журки и секој може да си одбере кај да иде. Кој колку сработил и оставил нешто позади себе толку. Иначе за нашата журка на 20ти никој не поместил датум, а ако помрстил ради тоа се усрекјил.
И никој ништо не загубил со поместувањто на стеј конектед туку само може да добие повеќе.

Поздрав
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Се размислува и на таа варијанта и најврејоатно ќе биде одложена за тој датум 4 ЈУЛИ. Бидејќи и за наредниов викенд се најавува не така добро време. До утре најкасно ќе се знае најточно кога ќе е преместена.
Во врска со картите. Журката се поместува а не се откажува. Се поместува ради временска непогода а не ради кривица на организаторите. Така да картите важат за журката.

Поздрав
најубаво ќе биде на 4ти да се премести журкава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom