STAY CONNECTED FESTIVAL Vol.2 @ Скопско лизгалиште - 03.07.2009

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
ЗакУн....таман немав карта :) вака и Зелен Подиум ми се намести :pos:
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Ако е на 27 ништо, Tryambaka не се пропушта во никој случај. Убав провод на сите. :)
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Да не знае некој за кој датум е одложена журката? :)
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Zurkata...NA LIZGALISTE...STAY CONECCTED 2 E ODLOZENA ZA 27.06 PORADI VREMENSKITE USLOVI... POZDRAV
Ова ке биде вистина коа ќе го потврдат организаторите ...:smir:
+ журка на дожд е закон, ама ке преврне до вечер
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
значи нема журка денес така/??
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
za na 27mi...tapa ziva...tryambaka e togash bashka e vo priroda... a ne znam i zashto e odlozena koga vremeto se oprava... kako i da e ako e na 27mi mene ne mi odgovara... a tie luge sho kupile karta i shto 27mi kako data ne im odgovara dali mozat da si gi vratat parite..?
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
za na 27mi...tapa ziva...tryambaka e togash bashka e vo priroda... a ne znam i zashto e odlozena koga vremeto se oprava... kako i da e ako e na 27mi mene ne mi odgovara... a tie luge sho kupile karta i shto 27mi kako data ne im odgovara dali mozat da si gi vratat parite..?
и мене не ми одговара ќе одам на tryambaka
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Абе мислам ќе има вечер журка мислам дека не е одложена али незнам.. Организаторите да кажат или некој?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Зашо сте такви дундиња бе? Ќе умрете ако ве наврне? Незнаете вие шо е транс жур на дожд и олуја!

BRING THA TRIBAL SPIRIT ON ME!!!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Нели не се топиме од дожд? Не е филм да ја одкажат што ако врне топло е + транс баш у трансои ќе паѓаме дај не заебавајте САКАМЕ ЖУРЧЕ!!!
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
Зашо сте такви дундиња бе? Ќе умрете ако ве наврне? Незнаете вие шо е транс жур на дожд и олуја!

BRING THA TRIBAL SPIRIT ON ME!!!

На организација денес и се деси пекол...
Цел ден се работеше на журката и кога завшивме се, се поставија двете сцени се беше комплетно на лизхалиште ни се деси невреме од кое едвај се средивме.

Журката е одложена за наредната сабота 27ми Јуни. Со тоа што влезот ќе биде бесплатен. Сите оние што купиле карта во вредност од таа сума ќе можат да ги искористат парите на шанкови.

Поздрав се надеваме дека не разбирате зошто првенствено ние постоиме за вас. И дадовме се од себе

и мене не ми одговара ќе одам на tryambaka
Еве и јавно им понудувамне на дечките што ја организираат журката со трајамбака, значи понудата се состои:
ТРајамбака да свири на журката кај нас, ние ќе ги покриеме сите трошови за артистот и влезот повторно ќе биде бесплатен. И нормално тие што купиле влезници за стеј конектед може да ја искористат сумата за бесплатни пијачки
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
На организација денес и се деси пекол...
Цел ден се работеше на журката и кога завшивме се, се поставија двете сцени се беше комплетно на лизхалиште ни се деси невреме од кое едвај се средивме.

Журката е одложена за наредната сабота 27ми Јуни. Со тоа што влезот ќе биде бесплатен. Сите оние што купиле карта во вредност од таа сума ќе можат да ги искористат парите на шанкови.

Поздрав се надеваме дека не разбирате зошто првенствено ние постоиме за вас. И дадовме се од себе



Еве и јавно им понудувамне на дечките што ја организираат журката со трајамбака, значи понудата се состои:
ТРајамбака да свири на журката кај нас, ние ќе ги покриеме сите трошови за артистот и влезот повторно ќе биде бесплатен. И нормално тие што купиле влезници за стеј конектед може да ја искористат сумата за бесплатни пијачки

Еј, стварно сте лудило, не ми се веруе шо праите -.-
Многу, многу поштено од ваша страна..секоја чест >.<
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ааа Дај Боже и Етника и Трамбака на исто журче.. Ај глејте напрајте :)))
Само бед што се одкажа вечерва.. Баш е фаца журче на дооооооооожд!!!
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Auuu zakon ako bide taka.dwe u edno.Swaka cast ako napravite taka..pozz
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
ај ке видиме дали и tryambaka ке го донесат на зуркава...закон ке биде ако го донесат....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom