StarCraft 2

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
koa ke iskoci na torent ke si ja simensh so ima da frlash pari .... kazi mi eden asalen coek u drzavava so kupil igra Orginal a da ne e WoW :)

NEMA xD
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Мислам дека за игра од Blizzard вреди да се дадат пари.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
koa ke iskoci na torent ke si ja simensh so ima da frlash pari .... kazi mi eden asalen coek u drzavava so kupil igra Orginal a da ne e WoW :)

NEMA xD
Има... јас имам преку 10 оригинали. А верувам има и доста други луѓе што купуваат оригинали.

Он топик: Старкрафт 2 ќе мора да се има оригинал за да се игра мултиплеер. Опција за ЛАН засега нема, така да единствен начи за играње е онлајн преку battle.net. Исто така не може да се игра скирмиш, барем засега (ако успеат некогаш да го кракнат и тоа).
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Имам купено уште неколку Blizzard игри и не прашав тоа туку дали некој знае дали ја има у југотон или не.Плус, не е тоа уопште фрлање пари.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
сакате да кажете дека никој не ја симна од RELOADED??????? Мора некој да се наоѓа :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Вчера ја свртив играта и доста сум импресиониран. Има интересна сторија и буквално од се сум задоволен, така да по се изледа ке треба да издвојувам 3-4 илјадарчиња :)
BTW моментално го симнувам кракот од RELOADED, па ке пробам дали со него има Custom Game.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Ја симнав од zamunda од RELOADED и со негов крак работи ја пушта и се ок. Single player не дава да се игра и имам проблем што не можам да направам save на campaign за да можам после да продолжам.
Некој со сличен или ист проблем?
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ја симнав од zamunda од RELOADED и со негов крак работи ја пушта и се ок. Single player не дава да се игра и имам проблем што не можам да направам save на campaign за да можам после да продолжам.
Некој со сличен или ист проблем?
Извади си од замунда крак за Старкрафт, ке видиш тамо 100 мега е + -
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Излезе крак од razor со кој може да се игра и skirmish.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Нема опција во играта за играње преку LAN, единствен начин за играње multiplayer е преку battle.net. Дали ќе успее некој да го кракне тоа, ќе видиме. Ама не ми се верува.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Вчера ја пуштив со другари - никогаш не сум играл SC, па си реков да пробаме.
Првата мисија meh, втората исти курац, третата изиграна само за да се стигне до четвртата, а веќе во четвртата кога требаше 50 колонисти да извадам со камиони спори ко курац и сфатив дека уште пола саат ќе треба едно исто да се прави, ја изгасив.
Сигурен сум дека натака мисиите еволвираат и се комплицирани и интересни, ама ова првите стварно ме убија, монотони и досадни. Океј за старите SC играчи, они знаат дека доброто иде тек после, ама еве би требало да има повеќе BOOM на почеток за да се привлечат и нови играчи. :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Вчера ја пуштив со другари - никогаш не сум играл SC, па си реков да пробаме.
Првата мисија meh, втората исти курац, третата изиграна само за да се стигне до четвртата, а веќе во четвртата кога требаше 50 колонисти да извадам со камиони спори ко курац и сфатив дека уште пола саат ќе треба едно исто да се прави, ја изгасив.
Сигурен сум дека натака мисиите еволвираат и се комплицирани и интересни, ама ова првите стварно ме убија, монотони и досадни. Океј за старите SC играчи, они знаат дека доброто иде тек после, ама еве би требало да има повеќе BOOM на почеток за да се привлечат и нови играчи. :)
кампањите се чисто онака .. колку да ти ја доловат „историјата“ прикаската околу играта ... немаат веза со игривоста во мултиплејер ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom