Star Wars

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
не е нова трилогија но да не отварам нови теми ќе го ставам ова тука

George Lucas begins casting live-action Star Wars TV series

MTV News reports that casting for a live-action Star Wars TV series is currently underway.

News of the potential production first surfaced in 2005 while George Lucas was promoting Revenge of the Sith, but work on the Clones Wars animated feature film and Cartoon Network series took creative precedence. In late 2007, Lucas revealed that he and his team were about to begin writing scripts for the live-action show.

Acording to MTV News, Rose Byrne let slip during the junket for the Nicolas Cage thriller Knowing that Team Lucas is casting a wide net for actors to join the show. "A lot of my friends have been auditioning for it," she said.

Asked whether she planned to audition, Byrne replied, "I don't know if I look that good in space."

Не станува збор за цртаниот сериски кој веќе се дава туку за класичен сериски, кој би требало подовна да се разграни во повеќе други серии.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Ја само знам дека нема да го гледам тоа чудо ..
Не дополнителна серија,не цртан филм не нова трилогија... НИШТО..
Сепак,првите 3 дела се одлични,не можам да кажам ниеден лош збор за нив..ги обожавам. :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ја само знам дека нема да го гледам тоа чудо ..
Не дополнителна серија,не цртан филм не нова трилогија... НИШТО..
Сепак,првите 3 дела се одлични,не можам да кажам ниеден лош збор за нив..ги обожавам. :)
Хехе, чекај бе брате, можеби ќе успеат да направат нешто асално :)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Хехе, чекај бе брате, можеби ќе успеат да направат нешто асално :)
Абе они секако дека ке напраат нешто добро ,кое ке биде гледано многу,и од кое ке напраат многу пари..али сакав да кажам во денешно време и со таква технологија на ефекти и чуда.. ретко кој нов филм мене лично ми праи мерак,за разлика од постарите .. Тоа е и случај со Стар Ворс :)
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Ја само знам дека нема да го гледам тоа чудо ..
Не дополнителна серија,не цртан филм не нова трилогија... НИШТО..
Сепак,првите 3 дела се одлични,не можам да кажам ниеден лош збор за нив..ги обожавам. :)
Истото го викаа и за Star Trek оргиналот, а после и филмовите па сепак на крај стана чудо, и испаднаа многу феноменални серијали, според мене дури и подобри од оригиналот.
А што се однесува до анимираниот има феноменална 3D анимација не видена досега во некој сериски цртан.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
не е нова трилогија но да не отварам нови теми ќе го ставам ова тука

George Lucas begins casting live-action Star Wars TV series

MTV News reports that casting for a live-action Star Wars TV series is currently underway.

News of the potential production first surfaced in 2005 while George Lucas was promoting Revenge of the Sith, but work on the Clones Wars animated feature film and Cartoon Network series took creative precedence. In late 2007, Lucas revealed that he and his team were about to begin writing scripts for the live-action show.

Acording to MTV News, Rose Byrne let slip during the junket for the Nicolas Cage thriller Knowing that Team Lucas is casting a wide net for actors to join the show. "A lot of my friends have been auditioning for it," she said.

Asked whether she planned to audition, Byrne replied, "I don't know if I look that good in space."

Не станува збор за цртаниот сериски кој веќе се дава туку за класичен сериски, кој би требало подовна да се разграни во повеќе други серии.
Луѓе не го разбравте изгледа постот на igor108367 пошто тој не кажа за нова трилогија, туку за нов серијал пример како Стар Трек или Батлестар Галактика.
Да ви кажам дека таква идеа би била одлична пошто откако ќе заврши Батлестар Галактика нема да има добра СФ серија со вселени, планети, вселенски бродови, вселенски борби. Таква серија ќе фали додека не измислат нова или ова што е кажани погоре да се направи Стар Варс серија со сосема нова приказна ама тој стил борби Џедаи и Ситови.
:smir:


Инаку што се однесува до нова трилогија продолжение на предходните филмови нема смисла.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Луѓе не го разбравте изгледа постот на igor108367 пошто тој не кажа за нова трилогија, туку за нов серијал пример како Стар Трек или Батлестар Галактика.
Да ви кажам дека таква идеа би била одлична пошто откако ќе заврши Батлестар Галактика нема да има добра СФ серија со вселени, планети, вселенски бродови, вселенски борби. Таква серија ќе фали додека не измислат нова или ова што е кажани погоре да се направи Стар Варс серија со сосема нова приказна ама тој стил борби Џедаи и Ситови.
:smir:


Инаку што се однесува до нова трилогија продолжение на предходните филмови нема смисла.
ЗА да не отварам нова тема оваа вест ја постирав тука. Информацијата е проверена и серијалот ќе се случи, најверојатно од наредниот септември.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
ЗА да не отварам нова тема оваа вест ја постирав тука. Информацијата е проверена и серијалот ќе се случи, најверојатно од наредниот септември.
Одлично
мислам дека ќе биде добра серија

но да почекаме официјално дали ќе се снима
рано е за сега
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Незнам али овие немаше подобри.

 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Заборавив да споманм серијта ќе се случува помеѓу Епизода 3 и Епизода 4 односно меѓу новатаљ и старата трилогија и ќе служи да ја пополни дупката која постои помеѓу овие два филма.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Супер ќе биде серијата.Ќе обработува повеќе ликови од Star Wars серијалот.Одвај чекам да излезе.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Премногу добро за да биде вистинито?
За да го продолжат серијалот им треба свежа крв,кај со тие крнтии ќе снимаат продолженија?
Првиот дел е сниман 1977 година,тогаш многумина од форумџиите не ни биле родени,ај замислете колку вие страи се чувствувате а камо ли па глумците?
Со денешната технологија би било добро да се направи римејк на филмовите,мислам дека така би постигнале поголем успех?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Со денешната технологија би било добро да се направи римејк на филмовите,мислам дека така би постигнале поголем успех?
Римејк е лоша идеја осудена на пропаст. Ретко кој фан би се воодушевил од некои нови дечки на местото на Хан Соло или Лук....
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Премногу добро за да биде вистинито?
За да го продолжат серијалот им треба свежа крв,кај со тие крнтии ќе снимаат продолженија?
Првиот дел е сниман 1977 година,тогаш многумина од форумџиите не ни биле родени,ај замислете колку вие страи се чувствувате а камо ли па глумците?
Со денешната технологија би било добро да се направи римејк на филмовите,мислам дека така би постигнале поголем успех?
Нема потреба од римејк на старата трилогија. Многу би било дебилно.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Премногу добро за да биде вистинито?
За да го продолжат серијалот им треба свежа крв,кај со тие крнтии ќе снимаат продолженија?
Првиот дел е сниман 1977 година,тогаш многумина од форумџиите не ни биле родени,ај замислете колку вие страи се чувствувате а камо ли па глумците?
Со денешната технологија би било добро да се направи римејк на филмовите,мислам дека така би постигнале поголем успех?
Старата трилогија веќе е преработена еднаш и даде сосема задоволителни резултати.

Сега се очекува да испадне нова серија Star Wars. Серијата е практично веќе сигурна работа барем што се однесува до прва сезона. Се очекува цела сезона да се сними наеднаш за да се заштеди на пари, а потоа да и се бара дом.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom