#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Офтопик, бидејки главната тема е затворена.

Дваесет ипет годишен скопјанец ноќеска околу 02:55 часот од полициска патрола е пронајден како лежи во бесознание до своето возило „Мазда" на влезот на тврдината „Кале".

Откако момчето се освестило, раскажал дека откако му се дупнала гума на возилото и застанал да ја смени, забележал група од четири до пет лица, шри што еден од нив пошол кон него, но бил спречен од останатите. Потоа продолжил со менувањето на гумата и оттогаш не се сеќава на ништо.

Момчето е префрлено и задржано во Градската Општа Болница - Скопје, каде му се констатирани повреди на главата од удар со остар предмет, потрес на мозокот и скршеница на носот.
 
К

Кики.

Гостин
Скроз забегав од вчера, а и јас мојот на исто место го имам ставено :) Сама себе си давам фејспалм сега :facepalm:
хаха Не се секирај, ќе се најдеме. Инаку, вчера беше опасно по живот за сите кои без нови на твитер. :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
И сеа само уште нешто од моето малтретирање и готово... Како да знам дека ова чудово во 22:00 се случило.. и како да знам дека као демек ти си ме твитнал? Ја ти Благодарам на разбирањето и на исцрпните одговори :))
Вечер во 22 часот, без престан ќе твиташ тоа #spreadthetruth. Ќе ставаш линкови кои се посочени на првата страна пример: HELP US FIGHT AGAINST RADICAL ISLAM линк #spreadthetruth

Целта е истовремено што повеќе да се пишува тоа #spreadthetruth за да добиеме внимание од светските медиуми :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Офтопик, бидејки главната тема е затворена.

Дваесет ипет годишен скопјанец ноќеска околу 02:55 часот од полициска патрола е пронајден како лежи во бесознание до своето возило „Мазда" на влезот на тврдината „Кале".

Откако момчето се освестило, раскажал дека откако му се дупнала гума на возилото и застанал да ја смени, забележал група од четири до пет лица, шри што еден од нив пошол кон него, но бил спречен од останатите. Потоа продолжил со менувањето на гумата и оттогаш не се сеќава на ништо.

Момчето е префрлено и задржано во Градската Општа Болница - Скопје, каде му се констатирани повреди на главата од удар со остар предмет, потрес на мозокот и скршеница на носот.
Извор?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
https://twitter.com/#!/laloca990

Еве ме и мене, не знам како да ја ставам за директен линк, така да копи пасте направете и следете ме. Јас кој видов почнав да го следам :)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Има веќе и поголем текст направено,со цела хронологија,среден лексиколошки.Таман за бран број два спам на странските медиуми.Направен е од членот jamajka и уште еден член на форумов кој не го знам. Подоцна ќе има детали околу ова.
Одлично !! Постирај го тука , нека го стават модераторите на почетните псотови да можеме да го копираме и праќаме !
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Отворив.И сеа што треба да правам?:D
Кажи ни како се викаш таму :) Или најди не :)
После ќе си пишеш Еве ме и мене #spreadthetruth #kajgana и оп ете сите ќе те најдеме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom