#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
да беа децата толку радикални колку што им се изјавите, немаше вака да помине протестот. И што дека излегле на протест бе? Што дека се дереле?
Се гледа и колку се, што прават.

Мислам стварно не ми е јасно толку загриженост, понижувачки зборови за пубертетлии.
Како не ти е јасно? Секој и најмал обид и 5 души Македонци да се радикализираат е опасен. Македонците треба да бидат воспитувани дека се космополити, дека трпат се, дека од памтивек сите ни биле другарчиња...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Па глеј кој подгрева атмосфера.
Член што се претставува како Македонец а е Албанец и слични пацифисти кои нема никогаш да се научат дека медиумите се група куропушачи кои на простиот народ ќе му сервираат невистини и ќе го убедат дека е вистина.
Одма треба бан за провокаторите на темава, а не да се тегавиме 150 страни.
Ќе се сврти тркалото, ќе се појави некоја вистинска десница кад-тад...
Единтвени провокатори на темава се тИе што се радуваат на хитлер и тепањето новинари, се смее зашто тој и се пуштил да ја мава новинарката апла смешно а? Ок и дарданиа пРооцира со тоа дека биле невини уште пред судот да каже било што
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Не е жално радикализмот создава друг радикализам. Да бидеш млад и спремен за рчки не е толку трагично, трагично е што албанскиот радикализам е кај луѓе од по 40-50 години па и постари (како оној со бензин што ќе го палел Скопје). А другата паралела е што македонските шовинисти во развој барем се во својата земја во земјата што ја овозможиле нивните предци а овие другиве од каде се? За што се бореле порано?
Во оваа ситуација треба паметно да изиграме, а не да избиваме клин со клин.
да беа децата толку радикални колку што им се изјавите, немаше вака да помине протестот. И што дека излегле на протест бе? Што дека се дереле?
Се гледа и колку се, што прават.

Мислам стварно не ми е јасно толку загриженост, понижувачки зборови за пубертетлии.
Проблемот е што овие квази-протести би можеле да се искористат за негативно генерализирање на македонците.
Нема да ме чуди утре-задутре да видиме артикли кои гласат - ‘Македонците го поддржуваат Хитлер и масакрот во Сребреница‘. Со нашиве, а и странскиве новинари се е можно.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.822
Поени од реакции
72.231
Единтвени провокатори на темава се тИе што се радуваат на хитлер и тепањето новинари, се смее зашто тој и се пуштил да ја мава новинарката апла смешно а? Ок и дарданиа пРооцира со тоа дека биле невини уште пред судот да каже било што
Кои се тие што се радуваат на Хитлер, и тој што мавал новинарка? :eek:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Проблемот е што овие квази-протести би можеле да се искористат за негативно генерализирање на македонците.
Нема да ме чуди утре-задутре да видиме артикли кои гласат - ‘Македонците го поддржуваат Хитлер и масакрот во Сребреница‘. Со нашиве, а и странскиве новинари се е можно.
со нашите и странските новинари ти веќе си осуден или ќе бидеш ако треба нели или ако им е таков планот, па што сакаш прави.

А ако некој сака објективно да гледа верувај дека ќе види дали протестот го отсликува јавното мислење. Ама ако сака. А тоа не зависи од мене, тебе ни па од 50 деца пред влада...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ете видовте колку вредите сите овде...ебати протестот ако може така да се нарече, 100 деца се избрукаа онде, научите прво како се протестира, да ви се плукнам на spreadthetruth и потењето ташаци една недела со тоа.:tapp:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.822
Поени од реакции
72.231
Оди страна наназад кај што е клипчето
Хахаха а што има тоа везе со провоцирање на форумов и во темава?
И убаво и направил, како не и зденал една да и ја искине главата.
Нека се засрамат со нивните статии и измишљотини.
Еден убав ќотек и да не им текне веќе да лажат копилиња предавнички.
Покрај политичарите медиумите се индиректни виновници (па и директни) за ова што се случува, со прикривање на Албанската секојдневна агрењсија и преувеличување и измислување на работи кои не се случиле.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Единтвени провокатори на темава се тИе што се радуваат на хитлер и тепањето новинари, се смее зашто тој и се пуштил да ја мава новинарката апла смешно а? Ок и дарданиа пРооцира со тоа дека биле невини уште пред судот да каже било што
Прво, новинарката не беше удрена.
Второ, ако веќе ја маваа требаше да ја искршат од ќотек да не можат да ја склопат, поради нивниот начин на работа.

За мене си ти провокатор со ширење дезинформации дека се фрлало камења и биле нападнати новинари и полицајци, а од видеото не видовме буквално ништо од набројаново.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Ете видовте колку вредите сите овде...ебати протестот ако може така да се нарече, 100 деца се избрукаа онде, научите прво како се протестира, да ви се плукнам на spreadthetruth и потењето ташаци една недела со тоа.:tapp:
Ти мочко низаеден веќе си ми преку таска балабанова дојден. Секој втор пост ти е за тоа како форумџиите се праеле паметни, а уствари биле неспособни и фалични.
Само ти си способен и нефаличен.

Прво, spreadthetruth се огради од протестот уште пред да се случи.
Друго, ние барем даваме каков таков придонес во медиумската битка. А што правиш ти бе, мочко еден освен што мрсиш муда на форумов? Кој е твојот придонес?
Еве, сите ние сме неспособни, кажи ми ти што направи???

Луѓето се ангажираа, смислуваа текстови, преведуваа, лекторираа, праќаа мејлови до стотици новински агенции, твитаа, правеа групи на фејсбук и се најде ти паметен да се исереш на се тоа!
Уште еднаш, те прашуваш, што направи ТИ???
Или ти се бориш против радикалниот ислам со пишување ретардирани постови?
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Неможе секој да излезе на протест кога се работи за Македонија. Да се работи за партиски митинг ако треба од Гевгелија ќе дојдат вака никој не ти доаѓа па и сендвич да му понудат :pos:

Ај барем ќе се научиме уште некоја година како се прават протести па ќе не има во доволен број кога ќе си ги бареме правата во државава.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Ти мочко низаеден веќе си ми преку таска балабанова дојден. Секој втор пост ти е за тоа како форумџиите се праеле паметни, а уствари биле неспособни и фалични.
Само ти си способен и нефаличен.

Прво, spreadthetruth се огради од протестот уште пред да се случи.
Друго, ние барем даваме каков таков придонес во медиумската битка. А што правиш ти бе ,мочко еден освен што мрсиш муда на форумов? Кој е твојот придонес?
Еве, сите ние сме неспособни, кажи ми ти што направи???

Луѓето се ангажираа, смислуваа текстови, преведуваа, лекторираа, праќање мејлови до стотици новински агенции, твитаа, правеа групи на фејсбук и се најде ти паметен да се исереш на се тоа!
Уште еднаш, те прашуваш, што направи ТИ???
Или ти се бориш против радикалниот ислам со пишување ретардирани постови?
Колку да се јаде гомна , нели научи 90% од народо тука каков е ..
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ете видовте колку вредите сите овде...ебати протестот ако може така да се нарече, 100 деца се избрукаа онде, научите прво како се протестира, да ви се плукнам на spreadthetruth и потењето ташаци една недела со тоа.:tapp:
Оди одмиј се и смени гаќи.

Туку плус инфо вака јавно може да ми кажете до каде мислите да одите со овој памет?
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Само што се вратив од центар и "протестот". Денес беше жално да си Македонец, ама научив и многу битна лекција во животот.

На протест 150 луѓе сите бледи во фаца и разочарани (не беа сите дечишта). А кога се враќам накај дома во Тренд и на ул ,,Македонија,, кафичите преполни нема место да седнеш. Нозе прекрстени, кошулче летно, цвик на глава, цигарче во рака и кафицата полека срк срк. Не дека и јас не правам такви шеми, ама за се си има време...

Така да ако некогаш избие овде повторно војна ( а ќе ), мене побарајте ме на Халкидики - Пефкохори, убава е таму водата.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Глеате колку сте фашизоидни? Исти те како копиљацине денес и како вахавите вчера. Потполно исти само на различни страни, најжално е што форумов кгн доби таква репутација. Член сум од2006 и последно време ког ќе се лог знам какви постоби да очекувм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom