#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Трендо повеќе ќе се заинтересира за #влијателни и таму да удри :)
Дим4е; ни е односи со јавност знае он како да му пристапи.
Ако де , нека удри и по влијателните , само нека се шири .
Убеден сум дека ќе објави нешто . Па и тоа нека излезе во јавност :)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.300
Поени од реакции
12.664
со е цакава со тие Влијателни?
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
со е цакава со тие Влијателни?
Тоа ти е една група на твитер, која глуми интелектуално моќна, која се либерални "демократи'' а од страв се подмочаа од медиумската битка за Македонија. Хејтаат, мрчат и тролаат. И сега ние си ги заебаваме :)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.300
Поени од реакции
12.664
Тоа ти е една група на твитер, која глуми интелектуално моќна, која се либерални "демократи'' а од страв се подмочаа од медиумската битка за Македонија. Хејтаат, мрчат и тролаат. И сега ние си ги заебаваме :)
на реплај испцув два тројца :D
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Слабо твитав синоќа(бев на журка) и тек сега се приклучувам пак на активно твитање.Може некој да ме извести што се случи?Имаше ли масовен одзив?Колку медиуми објавија вести за ова?И што е работава со влијателните?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И ние сме за мир, и не шириме фашистички идеи, уствари не шириме никакви идеи, само ја кажуваме вистината без интерпретации. Упатуваме глас во светот да видат пред какво чудовиште сме исправени. Тоа не е повик за војна, туку повик на разумот.

Па видовте ли какви беа во очите протестантите? Видовте ли дека организаторите ги контролираа и ги влечеа да не направат инцидент. За малце ќе ги линчуваа старците што чекаа автобус.Којзнае што им даваат на тие луѓе на петочните молитви за да бидат такви.

Па и на тоа ли да ќутиме. Ебати космополитите ебати, кога се рече да се гради црква на плоштад излегоа со кампања, мислиш се спрема нова инквизиција. Кога 10 000 излегуваат да повикуваат на Џихад, пародија прават од тие што се бунат.

Да се запрашаме од кого се платени тие луѓе?
Мене она што ме плаши е што несакаат или неможат да ја сфатат суштината на оваа акција. Пострашно е што се уклучуваат влијателни медиумски ликови како контраши во оваа иницијатива која се појави спонтано од една дискусија. Што се случува во медиумскиот простор во Македонија, страв од вистината или негирање на се она од кое не се дел самите? Зарем егото е посилно од желбата за подобро утро на Македонија? До кога треба да ги затвораме очите?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Само едно да ве прашам, не е ли подобро, после денеска, да се организираме на FB наместо на Twitter? мислам дека има многу повеќе импакт.....
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.151
Поени од реакции
28.918
Можеме во меѓувреме и еден ремет да им мавнеме на влијателните :pos:
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
Луѓе јас и вчера на твитер напишав: Кој се бори може и да изгуби а кој не се бори веќе има изгубено.......значи цепиме напред,нема откажување.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
26.133
Мене она што ме плаши е што несакаат или неможат да ја сфатат суштината на оваа акција. Пострашно е што се уклучуваат влијателни медиумски ликови како контраши во оваа иницијатива која се појави спонтано од една дискусија. Што се случува во медиумскиот простор во Македонија, страв од вистината или негирање на се она од кое не се дел самите? Зарем егото е посилно од желбата за подобро утро на Македонија? До кога треба да ги затвораме очите?
Не е дека не ја сваќаат суштината, очигледно е дека во нивната агенда не е да ја сватат суштината на работите. Очигледно е дека личниот интерес преовладува и што не е во нивната агенда, едноставно не поминува кај нив.

Медиумите се цензурирани, тоа значи дека ситуацијата е доста сериозна. Не можеме да се наслониме на сопствената држава, пошто дел од нејзините функционери мавтаат со оружје. Македонскиот дел од владата седат во заложништво и не се моќни ништо да направат. Бугарија бара Бугарски граѓани да ги „заштити“, Ердоан дава подршка на нивните браќа Албанци.

Градоначалникот на Чаир излегува со изјава дека нивните идеали од 2001 не биле исполнети, без притоа да каже и да наброи кои се тие идеали. Уствари за што воопшто се бореле овие луѓе, соживотот бил само параван? Барем нека искочат и нека кажат јавно, во кој сегмент се обесправени, нека излезат со барање. Или не се такви барањата?

Сега е време за следен чекор во нашата кампања. Земете ширете го зборот на facebook. Викнете што е можно повеќе луѓе на помош. Народот знае дека ситуацијата ни е очајна и ќе се приклучи. Не се обрнувајте на гнидиве наши, само ви го одземаат вниманиете и ве тераат во конфликт кој ќе не одалечи од целта што сакаме да ја направиме. Ни треба масовно учество во оваа кампања за кажување на вистината.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.292
,,,,,,deca /iako ne ste veke///ama ste ///,,,,,ne dozvoluvajte da ve stavaat nekoi platenici vo nivnite shemi,,,,,,shlapnete im deka se provokatori i protivnici na vistinata,,,,,,,,,i prodolzhete,,,,,,,jas odam na yahoo,,,i shlapam onaka po sloboden izbor ,,,tviterot ne go znam,,,,nemojte da ve vovlechat vo nekoi igri,zadkulisni,,,,,,,,a chisti ste ,,i so srce i so um,,,,,,,pozdrav,,,,
,,iPS,,,na takvite koga im shlapnuvam deka nemaat svoe ognishte,,,,
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
50
Поени од реакции
75
Da prasam: Koga ke ima nareden pohod vrz Twitter #SpreadTheTruth ???
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
Дали не можеме да ја префрлиме кампањава на ФБ??
Затоа што скоро секој има ФБ,а твитер до вчера немавме половината од нас....Мислам дека би имало помасовна подршка на ФБ одколку на твитер..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom