#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
На мене од денеска ми е син, јас преминувам во друга партија. :pipi: :pos::pos::pos::pos:
Че го бидиш BDI? :pos:

Шала на страна, мислам дека акцијава имаше доста позитивни страни, имаше поддршка и од постари твитерџии... А господата #влијателни, влезени се во некој интелектуален филм, само како што изгледа ќе треба да си бараат нова платформа за тресење на нивните глупости.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Се надевам дека One нема да ме изневерат како вчеравечер и ќе имам нет во 18


A твитот со Биберот е врв :pos:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Буци ако планираш и на Твитер да тролаш за домашни проблеми и за кучето кажи посовреме да те тргнам.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Сигурно :icon_lol:

Трендо е за мир! не е за ширење на национал-фашистички иницијативи :icon_lol:
Трендо повеќе ќе се заинтересира за #влијателни и таму да удри :)
Дим4е; ни е односи со јавност знае он како да му пристапи.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Значи разбирам јас да не се согласуваш со иницијативата, ама со цел памет да губиш време за да ја поткопаш можноста ВИСТИНАТА да се дознае пред да другите да ја искриват? Па човече не знам шо болесник треба да си.
Еве нека кажат што е грешно во текстот, со што не се согласуваат, немаше протести во градов, немаше повици на џихад?

п.с. Случајно ја знам тозија што ја спомнавте, ве молам ЖИВТИ ОКО ич не ја есапете, за изгледот не коментирам, ама најверојатно од таму произлегува нејзината фрустрација. Единствена акција во животот нејзин е виртуелна, мислам дека не знае небото која боја е..
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Сигурно :icon_lol:

Трендо е за мир! не е за ширење на национал-фашистички иницијативи :icon_lol:
Па тоа е финтата, што иницијативата нема ни трага од национал-шовинизам или нешто слично. Не знам од каде влијателните добиле таков впечаток. Некој дури не` имаше окарактеризирано како христијански радикали :eek:. Па пола сме сигурно атеисти, а и тие што се религиозни се светлосни години од некаков христијански радикализам.
Никој тука не промовира меѓуетничка омраза, ниту национал-шовинизам, уште помалку идеи за етничко чистење, напротив сите сакаме соживот, но со милитантни и радикални исламисти тоа не е изводливо.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Буци ако планираш и на Твитер да тролаш за домашни проблеми и за кучето кажи посовреме да те тргнам.
Кучето мое е важно и дел од животот мој и не е спомнато до сега на Твитер :icon_lol:.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.576
Поени од реакции
26.098
Сигурно :icon_lol:

Трендо е за мир! не е за ширење на национал-фашистички иницијативи :icon_lol:
И ние сме за мир, и не шириме фашистички идеи, уствари не шириме никакви идеи, само ја кажуваме вистината без интерпретации. Упатуваме глас во светот да видат пред какво чудовиште сме исправени. Тоа не е повик за војна, туку повик на разумот.

Па видовте ли какви беа во очите протестантите? Видовте ли дека организаторите ги контролираа и ги влечеа да не направат инцидент. За малце ќе ги линчуваа старците што чекаа автобус.Којзнае што им даваат на тие луѓе на петочните молитви за да бидат такви.

Па и на тоа ли да ќутиме. Ебати космополитите ебати, кога се рече да се гради црква на плоштад излегоа со кампања, мислиш се спрема нова инквизиција. Кога 10 000 излегуваат да повикуваат на Џихад, пародија прават од тие што се бунат.

Да се запрашаме од кого се платени тие луѓе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom