Splinter Cell: Conviction

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Нема врска играва е многу добра, единствена мана е тоа што многу е кратка али има и сосема други мисии што може да се играат co-op со новиот крак од skidrow.
Sam Fisher ftw!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мене ме јебе краков. На секои 30 секунди ми крашнуваат драјверите и се рефрешира екранот. Или па до играва е, не знам.

Дури и кога ќе влезам во екранот за сетирање на видеото, ми крашува константно, не ни можам да играм. Глупи Јебисофт, AC2 ја направија да лета и ја изоптимизираа до даска, а со оваа ќе си вадиме живци. Ма ич не ги вртам. :)

И уште еден аплауз за играва, успеа да ми го СЈЕБЕ скроз драјверот, па така наместо 1680*1050 резолуција јас добивав 1280*1024 на десктоп - иако на драјверот викаше дека е 1680.
Сите со ати графички имале проблеми...
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Мене ме јебе краков. На секои 30 секунди ми крашнуваат драјверите и се рефрешира екранот. Или па до играва е, не знам.

Дури и кога ќе влезам во екранот за сетирање на видеото, ми крашува константно, не ни можам да играм. Глупи Јебисофт, AC2 ја направија да лета и ја изоптимизираа до даска, а со оваа ќе си вадиме живци. Ма ич не ги вртам. :)

И уште еден аплауз за играва, успеа да ми го СЈЕБЕ скроз драјверот, па така наместо 1680*1050 резолуција јас добивав 1280*1024 на десктоп - иако на драјверот викаше дека е 1680.
Сите со ати графички имале проблеми...

Ubisoft fail once again. :tv:
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Да не е до кракот случајно??? :pos2:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Твоето не е АТИ, да не се враќаме на таа тема. :devil3:
хаххахаа, очекував ваков пост :) Иначе играта е онака, не е нешо добра, али не е лоша :) смешното ми беа "позајмените" качувања по ѕидови и начини на егзекуција од АС2:)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Пробавте мултиплеер? Баш сега на замунда видов некојси мултиплеер крак од Skidrow, и наводно работел..
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
хаххахаа, очекував ваков пост :) Иначе играта е онака, не е нешо добра, али не е лоша :) смешното ми беа "позајмените" качувања по ѕидови и начини на егзекуција од АС2:)
Ако некој нешто кради тоа е Газгазинс Крид. Можи тие движењата ги имало во некоја постара Splinter Cell.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ако некој нешто кради тоа е Газгазинс Крид. Можи тие движењата ги имало во некоја постара Splinter Cell.
Нема кој од кого да краде, двете се Јубисофт :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Не реков дека се крадени, туку дека се позајмени и се користат во двете игри :)
 
Член од
25 мај 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
jas sakam da igram multiplayer igrava ali ne mu dava imam nekoj problem so go imaat 70% od korisnicite na ubisoft!!!toa e: splinter cell conviction server is unavailable at this time, please try again later!!! nekoj drug da ne go ima istiot problem!!!
 

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
Јас играм SCCMultiplayer co op преку tunngle.
Само на комшијава (над мене) не му успеа.Има и бесплатни аддони секој четврток.
Глупава работа е што нема никаков in-game chat
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не знам за вас, али мене мисиите и целиот гејмплеј ми е проклето ДОСАДЕН.
Се е скриптирано, движењето на чуварите и слично, нема веќе свиркање, нема фрлање шишиња и слични работи - а противниците цело време јадат бурек, а Сем цело време на крај им вика "Try those odds again".

На пример, мисијата во забавниот парк беше ретко досадна, имаш толкав парк - а ти предодредиле каде треба да трчаш и каде да се криеш.
Мех...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom