Speedtest.net (официјална тема)

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Жалам што мислиш дека ти е најбрз :) Да немав забрана од надредениот ќе ти покажев моќ на оптичката мрежа од Телесмарт дигитал :)
Сега не играме така - збориме за интернет кој е достапен онака ко за корисник ... бекбон линкови не се рачунаат ...

Инаку, ќе сакаш да ме додадеш на мсн за да направиме одредена дискусија јас и ти (а потоа и надредениот) ...
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Се е тоа супер имај го и ти, ама не познавам таков провајдер у мк :) затоа прашувам каде е да не е Бугарски.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
245
Поени од реакции
12
Се е тоа супер имај го и ти, ама не познавам таков провајдер у мк :) затоа прашувам каде е да не е Бугарски.

Не бе тоа е само во Струмица WLAN е ама пак мислам дека со Бугарија е поврзан некако
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88


T-Home Optic пакет. Имаш пострашно од ова? =)
dont shit ! :ija:
ова од кај тебе дома или од тестингот од централа?

ништо, мојот е најмоќниот бакарен на Т-хоум, сеуште е џубре споредено со влакненцава :nesvest:

[URL=http://www.speedtest.net][/URL]

кај и да е и ја треба да си го дочекам своето :back:
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693


T-Home Optic пакет. Имаш пострашно од ова? =)
Реков без перверзии пуштање - да не умрат другиве ... - плус според датумот ова е тестирано во екстремни услови што значи дека не е стандарден пакет ... не се рачуна ... и јас имам оптик по дома на тест веќе некое време ама не го зеам во предвид :kesa:

Имам еден тест - ако не се лажам тоа е најголемиот speedtest што може во МК преку единечен линк ...



Она што јас го пастирав погоре е реален линк кој го има компанија ...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Реков без перверзии пуштање - да не умрат другиве ... - плус според датумот ова е тестирано во екстремни услови што значи дека не е стандарден пакет ... не се рачуна ... и јас имам оптик по дома на тест веќе некое време ама не го зеам во предвид :kesa:

Имам еден тест - ако не се лажам тоа е најголемиот speedtest што може во МК преку единечен линк ...



Она што јас го пастирав погоре е реален линк кој го има компанија ...

Затоа реков за да биди реално треба да се тестира на странски сервери, од домажните секогаш трга максимално и не е реално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom