Speedtest.net (официјална тема)

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од mALEFACTOr, 17 јуни 2007.

 1. mALEFACTOr

  mALEFACTOr ..:[iluzionist]:..

  Член од:
  30 април 2007
  Мислења:
  512
  Допаѓања:
  22
  Пишете колкава брзина достигнува вашиот интернет. За да видиме кој има најбрз интернет на форумов.
  измери овде

  еве ја мојата брзина

  [​IMG]
   
 2. Sebastian

  Sebastian Too weird to live, too rare to die

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  9
  Koj ti e ovoj - Meganet ISP be druze?
   
 3. Sephiroth

  Sephiroth One-winged angel

  Член од:
  28 април 2006
  Мислења:
  4.034
  Допаѓања:
  128
  Телекабел влечат линк од Меганет, и јас сум кај нив, ама неможам да измерам оти поминав 50 гига па сеа ми фура константно со 512ка :DDD Иначе се движи во рамките 1mbit - 1.5mbit. Едно време беше 2мега на почеток ама го скратија тоа, незнам зашо, фино беше дл одеше со 250 kb/s хех.
   
 4. kolize

  kolize

  Член од:
  2 април 2007
  Мислења:
  394
  Допаѓања:
  13
  [​IMG]
  ovaka mi ide do 10gb
  a po 10gb:
  [​IMG]

  imam trafik do sega 40-45giga
  na Telekabel sum.
   
 5. vmx

  vmx

  Член од:
  25 април 2005
  Мислења:
  5.749
  Допаѓања:
  200
  [​IMG]

  Oва со надминати 10 гига, а пред тоа тераше као кај kolize.
   
 6. FLiX

  FLiX

  Член од:
  28 јануари 2007
  Мислења:
  9.850
  Допаѓања:
  1.549
  Мојот е нај бавен :)

  [​IMG]
   
 7. Princ

  Princ Гостин

  FLiX, сакаш да се обложиме? :)

  [​IMG]
   
 8. ¯\_(ツ)_/¯

  ¯\_(ツ)_/¯ Гостин

  да ти е*ам мтнет!
  [​IMG]
   
 9. Fluffy

  Fluffy Hellraiser

  Член од:
  6 мај 2007
  Мислења:
  1.373
  Допаѓања:
  15
 10. Гоццццце

  Гоццццце Гостин

  Download: 236kb/s
  Upload: 2342kb/s (ne e greska)
   
 11. vikris

  vikris

  Член од:
  18 август 2006
  Мислења:
  324
  Допаѓања:
  3
 12. Unstoppable

  Unstoppable Баниран

  Член од:
  27 јануари 2007
  Мислења:
  702
  Допаѓања:
  0
  [​IMG]

  Паа.. задоволен сум :)

  Ефе проверив уште еднаш... Во Москва

  [​IMG]
   
 13. vikris

  vikris

  Член од:
  18 август 2006
  Мислења:
  324
  Допаѓања:
  3
  Добро, што пакет имаш?
   
 14. Unstoppable

  Unstoppable Баниран

  Член од:
  27 јануари 2007
  Мислења:
  702
  Допаѓања:
  0
  На кабловска сум :) 768/512 11 гига трафик!
   
 15. Insane

  Insane

  Член од:
  11 февруари 2006
  Мислења:
  1.744
  Допаѓања:
  0

Сподели преку: